Küsin mootori kohta...

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
Kasutaja avatar
joxs
Huviline
Postitusi: 158
Liitunud: 24.09.2003 19:56 40
Asukoht: tallinn

Küsin mootori kohta...

Postitus Postitas joxs »

Tekkis küsimus, et miks ja mis põhjustab sellise asja, et kui vajutada järsult gaasi, tekib hetkeks õhusisina taustal mootori töös tühi koht ja alles siis röögatab tuhandete pöörete poole. Või siis vajutad gaasi ainult hetkeks ja mootor teeb vaid pssst... Hetkel käib küsimus M52 mootori kohta aga mulle meenub, et ka mu eelmised M20 ja M40 tegid täpselt sama asja. On kõigil neil mingi sarnane viga või on tegemist normaalse mootori käitumisega?
Kasutaja avatar
hollow
Huviline
Postitusi: 1913
Liitunud: 02.08.2004 13:54 58
Peamine sõiduk: 520d xDrive

Postitus Postitas hollow »

mul M50B25 teeb samuti... see pidada olema tyhikäigu mootori ja sellega seotud
Kasutaja avatar
joxs
Huviline
Postitusi: 158
Liitunud: 24.09.2003 19:56 40
Asukoht: tallinn

Postitus Postitas joxs »

Jah...aga oskab ehk keegi vähe täpsemalt seletada, mis selle põhjustab?
Kasutaja avatar
hollow
Huviline
Postitusi: 1913
Liitunud: 02.08.2004 13:54 58
Peamine sõiduk: 520d xDrive

Postitus Postitas hollow »

kui sa kaasi vjutad, siis hakatakse autole ka rohkem kytust pele andma... st. et mootor vajab rohkem õhku... st. et sisselaske kollesse tekib vaakum...

kui sul mootor töötab tyhikäigul, siis segusiiber on kinni ja mootorile annab õhku tyhikäigumootor... kui nüüd mootor järsku tõmbab annast seestpoolt vaakumisse, siis tõmbab ta õhku ka mitte ainult segusiibri kaudu vaid ka tyikäigu mootori kaudu... aga kuidagi peab õhk ka sinna tyhikäigu mootorisse saama... see'p see susin ongi
Kasutaja avatar
joxs
Huviline
Postitusi: 158
Liitunud: 24.09.2003 19:56 40
Asukoht: tallinn

Postitus Postitas joxs »

Ühesõnaga ma saan su jutust aru, et see on täiesti normaalne...
...normaalne siis BMW-del? Käe, jala ulatuses olevad teist marki sõiduvahendid reageerivad gaasivajutusele kohese pööretetõusuga - ilma sisinata siis.
Kasutaja avatar
hollow
Huviline
Postitusi: 1913
Liitunud: 02.08.2004 13:54 58
Peamine sõiduk: 520d xDrive

Postitus Postitas hollow »

nii vähestel kui ma kuulnud/kuulanud olen on kõigil see olnud ja truumu ütles ka kunagi mulle, et see on täiesti normaalne
Vasta