mingi ragin ja kolin taga ratta juures!!E36

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
Kasutaja avatar
bumer1
Huviline
Postitusi: 68
Liitunud: 16.02.2006 18:09 43
Asukoht: tallinn

mingi ragin ja kolin taga ratta juures!!E36

Postitus Postitas bumer1 »

autoks E36 325 ja nüüd päev tagasi hakkas juhipoolse tagaratta juurest kostma mingit kolinat ja kohaltvõtul midagi ragiseb seal ja kui august läbi sõita siis samamoodi,ratas tundub küll omal kohal olevat ja päris pikk sõit sai isegi selle veaga vell ära sõidetud!Milles võiks viga olla??
BMW 325i E36
Kasutaja avatar
Ilves
Huviline
Postitusi: 1982
Liitunud: 23.02.2005 11:07 45
Asukoht: Tallinn

Re: mingi ragin ja kolin taga ratta juures!!E36

Postitus Postitas Ilves »

bumer1 kirjutas:autoks E36 325 ja nüüd päev tagasi hakkas juhipoolse tagaratta juurest kostma mingit kolinat ja kohaltvõtul midagi ragiseb seal ja kui august läbi sõita siis samamoodi,ratas tundub küll omal kohal olevat ja päris pikk sõit sai isegi selle veaga vell ära sõidetud!Milles võiks viga olla??
Tee UMis kontroll, eks siis ise otsustad kas remondid ka seal või ei.
Kasutaja avatar
hollow
Huviline
Postitusi: 1913
Liitunud: 02.08.2004 13:54 58
Peamine sõiduk: 520d xDrive

Postitus Postitas hollow »

võta pagassis külje polstrid maha ja vaata ega sul amordi ylemine ots lahti pole roostetanud... see nagu tyypviga... ja see koliseb siis kui august läbi sõita
Kasutaja avatar
calcu
Huviline
Postitusi: 50
Liitunud: 08.11.2005 15:43 02

Postitus Postitas calcu »

Minul oli sama jama. Autoks mul E36 318I. Võtsin tagumise ratta maha ning seejärel pidurisupordi, trummli. Trummli sees on käsipiduri süsteem. Mul oli millegi pärast käsipiduri süsteemi kinnitused ära murdnud, sellest tingituna tuli sisse ragin ja kolin. Ma ei teinud muud, kui võtsin süsteemi üldse seest välja. Nüüd käsipidurit pole, kuid sõita saan ilma raginata ning kolinata. Aega läks töö peale u. 1 tund.
Aaro
Huviline
Postitusi: 1599
Liitunud: 24.08.2004 10:13 04
Peamine sõiduk: E30
Asukoht: Siin ja seal maakera

Postitus Postitas Aaro »

Aaro
Huviline
Postitusi: 1599
Liitunud: 24.08.2004 10:13 04
Peamine sõiduk: E30
Asukoht: Siin ja seal maakera

Postitus Postitas Aaro »

calcu kirjutas:Minul oli sama jama. Autoks mul E36 318I. Võtsin tagumise ratta maha ning seejärel pidurisupordi, trummli. Trummli sees on käsipiduri süsteem. Mul oli millegi pärast käsipiduri süsteemi kinnitused ära murdnud, sellest tingituna tuli sisse ragin ja kolin. Ma ei teinud muud, kui võtsin süsteemi üldse seest välja. Nüüd käsipidurit pole, kuid sõita saan ilma raginata ning kolinata. Aega läks töö peale u. 1 tund.
325 ei ole taga trummel pidureid.
toom
Huviline
Postitusi: 486
Liitunud: 12.07.2005 19:56 27

Postitus Postitas toom »

Käsipiduril on ikkagi ju trummel
Aimar
Huviline
Postitusi: 1110
Liitunud: 04.08.2003 15:20 01
Asukoht: TLN

Postitus Postitas Aimar »

toom kirjutas:Käsipiduril on ikkagi ju trummel
Just. Omal oli kunagi sama jama.Sees olid kinnitused läbi roostetanud.
Kasutaja avatar
AARE540
Huviline - moderaator
Postitusi: 11703
Liitunud: 31.01.2004 21:43 11
Peamine sõiduk: Scania 500R '24 Mercedes-Benz E350 '15 BMW 540i'94
Telefon: 53311120
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas AARE540 »

Kusjuures ei ole see ainult 3ste häda, ka E34del samad asjad olnud...
Kasutaja avatar
bumer1
Huviline
Postitusi: 68
Liitunud: 16.02.2006 18:09 43
Asukoht: tallinn

Postitus Postitas bumer1 »

ma vaatan et sellel E36el on neid tüüpvigu vist ikka sitaks mul kopp suht ees selle auto lagunemisest!sarniirid vahetatud,labmda vahetatud,katuseluuk jamab,abs andur vahetatud,õhulugejal midagi viga arvatavasti ka tuleb vahetus kunagi,amordid ja nüüd siis see tagaratta kolin,roolilatil mingi väike loks sees!!mul niuke tunne et ma varsti panen selle auto kusagil kogu täiega põlema!!Eriline **** opel on küll see kolmene!!!!
BMW 325i E36
Aaro
Huviline
Postitusi: 1599
Liitunud: 24.08.2004 10:13 04
Peamine sõiduk: E30
Asukoht: Siin ja seal maakera

Postitus Postitas Aaro »

Ära siis nüüd nii ka ütle. Asjad on lihtsalt viimase piirini lastud. Ma enda oma remontides suutsin ka paar korda ahastusse minna aga näe asja sai. Raha muidugi kulub ka palju.
Kasutaja avatar
Ilves
Huviline
Postitusi: 1982
Liitunud: 23.02.2005 11:07 45
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Ilves »

bumer1 kirjutas:ma vaatan et sellel E36el on neid tüüpvigu vist ikka sitaks mul kopp suht ees selle auto lagunemisest!sarniirid vahetatud,labmda vahetatud,katuseluuk jamab,abs andur vahetatud,õhulugejal midagi viga arvatavasti ka tuleb vahetus kunagi,amordid ja nüüd siis see tagaratta kolin,roolilatil mingi väike loks sees!!mul niuke tunne et ma varsti panen selle auto kusagil kogu täiega põlema!!Eriline k****i opel on küll see kolmene!!!!
Bmw-ga kooselul on mõned reeglid. Esimene on see, et osta ajalooga auto. Teine on see, et remondi teda korralikult. Kui oled esimest kahte täitnud siis kolmas reegel on see, et auto pakub sulle kõvasti sõidurõõmu. Neljas reegel: bmw ei ole toyota, mis on optimeeritud vastu pidama samal ajal mitte mingeid sõiduelamusi pakkumast. Kui 1 ja 2 reegel ei sobi, siis tuleb 4-t reeglit järgida ja osta Toyota. m.o.t.t. :P
Kasutaja avatar
bumer1
Huviline
Postitusi: 68
Liitunud: 16.02.2006 18:09 43
Asukoht: tallinn

Postitus Postitas bumer1 »

no kui nüüd tõesti on see amort sealt kusagilt lahti roostetand või mingid silla kinnitused lahti,kas on tallinnas peale UM-i mingi koht kus keegi sellist asja teeb??
BMW 325i E36
Kasutaja avatar
bumer1
Huviline
Postitusi: 68
Liitunud: 16.02.2006 18:09 43
Asukoht: tallinn

Postitus Postitas bumer1 »

nonii ei andnud rahu ja urgitsesin pagassist polstrid maha pagassist seest see amordi kinnitus paistab küll välja nagu uus!!mingit roostet ei ole!!
BMW 325i E36
Aimar
Huviline
Postitusi: 1110
Liitunud: 04.08.2003 15:20 01
Asukoht: TLN

Postitus Postitas Aimar »

Eks ikka tehakse.Käi siiski silla konrollis (kuu aega tagasi oli UM-s tasuta, hetkel ei tea) ära, siis tõuseb tuju veelgi kui nimekiri pihku visatakse.
Kasutaja avatar
AARE540
Huviline - moderaator
Postitusi: 11703
Liitunud: 31.01.2004 21:43 11
Peamine sõiduk: Scania 500R '24 Mercedes-Benz E350 '15 BMW 540i'94
Telefon: 53311120
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas AARE540 »

Eks sellega ongi nii, et kui auto käest ära lastakse, siis on jube raske ja kulukas seda heasse korda tagasi saada, see ei kehti ainult BMWde kohta , vaid ka muude markide kohta. Kasulikum oleks autot ikka pidevalt hooldada...
Kasutaja avatar
bumer1
Huviline
Postitusi: 68
Liitunud: 16.02.2006 18:09 43
Asukoht: tallinn

Postitus Postitas bumer1 »

no ma sõidan küll nüüd korralikumalt kui niimõnigi mees ma ikka vaatan kust ma läbi sõidan aga ikka laguneb ma olen vaadand et üldse bemarivennad jõle pohuilt sõidavad aukudest täiega läbi endal veel laiad ja ilusad veljed ka all!!ma sõidan maardust linna nagu mingi pensjonär selle sita tee peal mida te isegi kõik teate aga samas muud juhid panevad must nagu postist mööda ja igast august täiega läbi,seal ju mõnes kohas sellised künkad nagu lamavad mendid oleks aga 90 nega on lubatud üle sõita :lol:
BMW 325i E36
MairoG
Huviline
Postitusi: 813
Liitunud: 29.01.2005 22:50 03
Asukoht: Tln ja Läänemaa

Postitus Postitas MairoG »

calcu kirjutas:Minul oli sama jama. Autoks mul E36 318I. Võtsin tagumise ratta maha ning seejärel pidurisupordi, trummli. Trummli sees on käsipiduri süsteem. Mul oli millegi pärast käsipiduri süsteemi kinnitused ära murdnud, sellest tingituna tuli sisse ragin ja kolin. Ma ei teinud muud, kui võtsin süsteemi üldse seest välja. Nüüd käsipidurit pole, kuid sõita saan ilma raginata ning kolinata. Aega läks töö peale u. 1 tund.
Ja järgmise ülevaatusega siis :arrow: da-daaaa
Markii7
Huviline
Postitusi: 259
Liitunud: 05.08.2003 16:01 24
Asukoht: Reval

Postitus Postitas Markii7 »

Ma suutsin taharehvi mingi vidina korjata ja läksin teenindusse lappima, pärast seda hakkas kohe hullusti krigisema, häält tegema hullumoodi.
Tuli välja, et rehvimeister oli lohakas olnud, nimelt oli lasknud rattal kukkuda piduriketta kaitseplekile mis kõveraks läks, kettale hakkas vastu käima.
Niiet kui oled rehve vahetanud, siis võib selline lugu olla.
Kasutaja avatar
kristjaan
Huviline
Postitusi: 20
Liitunud: 09.04.2006 22:20 58
Asukoht: Põltsamaa

Postitus Postitas kristjaan »

calcu kirjutas:Minul oli sama jama. Autoks mul E36 318I. Võtsin tagumise ratta maha ning seejärel pidurisupordi, trummli. Trummli sees on käsipiduri süsteem. Mul oli millegi pärast käsipiduri süsteemi kinnitused ära murdnud, sellest tingituna tuli sisse ragin ja kolin. Ma ei teinud muud, kui võtsin süsteemi üldse seest välja. Nüüd käsipidurit pole, kuid sõita saan ilma raginata ning kolinata. Aega läks töö peale u. 1 tund.
mul endal ka sama probleem et vahest lihtsalt hakkab tagaratta juurest mingit kriginat ja kolinat tulema.kohe selline tugev kolin nagu peksaks midagi vastu põhja.võtsin ka ratta maha ja siis suporti lahti.piduriketta ja selle pleki vahel mis ketta taga on oli mingi traadi jupp mis oli ketta seest tulnud.
Kas on võimalik et selle käsipidurisüsteemi kinnitused on mulgi ära murdunud?Ja see käsipidurisüsteem kolisebki seal?Kriginast sain lahti.Kuid hetkel on auto tõstuki peal ja käib esiamortide vahetus.Eks lähipäevil saan auto maha ja siis saab proovida.
e36 320i coupe
Kasutaja avatar
-MDX-
Huviline
Postitusi: 39
Liitunud: 18.11.2005 09:03 16
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas -MDX- »

Paistab, et see käsipiduri süsteem suht tüüpviga E36-el. Ise olen 1 kord käsipiduri klotse vahetanud, 1 kord on süsteemi puhastatud ning nüüd järgmine nädal seisab taas ees klotside vahetus.
Pingutusklambrid lihtsalt roostetavad ära ning vastik metalne kolin on sõites sees.
Seekord teen seda UM-is, kuna nad vast annavad garantii tööle ning nende endi väitel on nende klotsid vastupidavamad roostele kui B osa. Eks näis!
520 Touring
Kasutaja avatar
meph
Huviline
Postitusi: 3271
Liitunud: 07.08.2003 03:16 05
Peamine sõiduk: BMW 320Ci E92
Telefon: 5140229
Asukoht: Tallinn, Kesklinn
Kontakt:

Postitus Postitas meph »

Võimalusi on veel iseeensest. Rattalaager võib ka läbi olla. Läbi võib olla ka pooltelg, mis laseb üle.
Kasutaja avatar
bumer1
Huviline
Postitusi: 68
Liitunud: 16.02.2006 18:09 43
Asukoht: tallinn

Postitus Postitas bumer1 »

aga kas sellise kolinaga kui näiteks laager või pooltelg läbi on võib sõita ka veel umbes 50 kilti et kuhugi teenindusse
BMW 325i E36
Kasutaja avatar
meph
Huviline
Postitusi: 3271
Liitunud: 07.08.2003 03:16 05
Peamine sõiduk: BMW 320Ci E92
Telefon: 5140229
Asukoht: Tallinn, Kesklinn
Kontakt:

Postitus Postitas meph »

No eriti muud võimalust sul ei ole ju ;)
Ega ta selle 50 kilomeetriga tõenäoliselt seal midagi muud ära ei riku, lihtsalt endale võib ohtlik olla veidi...
Kasutaja avatar
bumer1
Huviline
Postitusi: 68
Liitunud: 16.02.2006 18:09 43
Asukoht: tallinn

Postitus Postitas bumer1 »

viga siis oli ikkagi selles et üks tagumine õõtshoova puks on piixus ja mingil ajal seda vahetama kuhugi!
BMW 325i E36
Vasta