E46 320d turbo probleem

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
uniik
Huviline
Postitusi: 106
Liitunud: 20.11.2013 23:29 46

E46 320d turbo probleem

Postitus Postitas uniik »

Pikemat aega juba piinanud selline asi, et turbo spoolib ennast imelikult.

Auto tööle pannes kuuled kuidas sekundi või kahe pärast hakkab turbo vilisema ja vnt avaneb. Söidu ajal viliseb ka ulmeliselt. Kui autoga kiirendan siis alla 2500rpm pole mingit jõudu ja üle selle lööb järsult turbo taha.Esimese käiguga poleks nagu turbot üldse taga.
Teistele turbodiislitel ma sellist asja märganud pole ja olen ka foorumitest lugenud, et möndadel inimestel on sama jama. Keegi ehk oskab aidata? Kas viga vöib olla vigases softis äkki? Turbo akutaator seadistamata?

Uurinud ise nii palju, et vaadanud üle vaakumid( vahetasin repetanud voolikud välja), kütusefiltri vahetasin ära, õhufilter vahetatud, egr ja sisselase puhastatud, egr panin pimeks, MAF pistiku tegin puhtaks. Intercooler sai puhastatud nii seest kui väljast. Arvuti sai külgelöödud ja ei näidanud mingeid probleeme.
Kasutaja avatar
martinlink
Huviline
Postitusi: 713
Liitunud: 08.09.2014 09:42 09
Peamine sõiduk: E60 535d 210kW
Asukoht: Tallinn

Re: E46 320d turbo probleem

Postitus Postitas martinlink »

Mul oli üsna sarnane lugu, ainult et see "löök" tuli kuskil 2800-3000 pöörde juures. Asi lõppes sellega, et turbol oli korpus liialt kulunud.
Kas turbo on taastatud? Kuidas lõtkudega lood on?
uniik
Huviline
Postitusi: 106
Liitunud: 20.11.2013 23:29 46

Re: E46 320d turbo probleem

Postitus Postitas uniik »

Turbo taastamisest ei tea midagi aga lötk on väga minimaalne.

Panin arvuti külge ja millegi pärast näitas kohapeal töötades turbo 982 millibari. Gaasi vajutades läks 1500 peale. Hetkel vajutades kohapeal ei läinud üle 3600 pöörde.
Vasta