Kuidas airbagiga E36 juhiistet eemaldada?

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
UPS
Huviline
Postitusi: 2121
Liitunud: 24.03.2006 11:50 56
Asukoht: Tln

Kuidas airbagiga E36 juhiistet eemaldada?

Postitus Postitas UPS »

Üritasin esmalt otsingut kasutada, aga ei leidnud midagi. Loodan, et teema on püstitatud õigesse kohta.
Niisiis, lugu selles, et istmepolster on õmblusest lahti tulnud ja see on vaja uuesti kinni õmmelda. Seda ei saa aga muud moodi teha, kui istet maha ei võta. Aga kuskilt on kõrvu jäänud, et istme all on turvapadja andur(id) ja pole sugugi ükskiõik kuidas see iste autost välja võtta ja tagasi panna. Ühesõnaga- et ei tekiks mingeid komplikatsioone, siis sooviks teada kuidas seda õieti teha. Kas tuleb enne akujuhe lahti võtta vms?
Oleks väga tänulik kui keegi oskaks asjakohast informatsiooni anda. Asi läheb töösse homme hommikul...
Ceed
Huviline
Postitusi: 819
Liitunud: 14.05.2005 00:34 14
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Ceed »

turvapaja andurid on e36-el ees lantsekate peal ja esi-taga uksevahelise tala küljes.
Nii et siis kapotiall 2 ja talade küljes 2, kokku 4. Mina küll rohkem ei tea et neid kuskil oleks, veelvähem istme all :O
XTR
Huviline
Postitusi: 92
Liitunud: 09.07.2006 12:45 12

Postitus Postitas XTR »

mingi aeg tagasi võtsin enda masinal ka juhiistme välja ja ei näinud ka seal mingeid andureid.
UPS
Huviline
Postitusi: 2121
Liitunud: 24.03.2006 11:50 56
Asukoht: Tln

Postitus Postitas UPS »

See, et kapoti all kaks tükki on (oranzi värvi), seda ma tean jah. No ma ei tea ka nii täpselt, lihtsalt kuskilt on midagi meelde jäänud ja mõtlesin, et uurin igaks juhuks enne järgi. Sest nagu elu on näidanud saab ainult iseendale kindel olla ehkki seda tööd tegev inimene peaks nagu oma alal kompententne olema. On nagu meeles, et kellelgi jäi airbagi tuli põlema vms. aga äkki mäletan ka valesti. Kui asi nii lihtne, et keerad poldid lahti ja võtad istme välja, siis seda parem mulle muidugi :D
visitor
Huviline
Postitusi: 51
Liitunud: 17.09.2006 17:07 06
Asukoht: Võru

Postitus Postitas visitor »

mingid andurid ikka on istme sees.. vähemalt kõrvalistuja istmes.
mulle öeldi et see on raskusandur. endal tuli tolle juhe sõidu ajal tagant ära ja pärast oli airbagil veateade sees ja tuli armatuuris põles. targem oleks ikka aku maha võtta ma arvan.
aga võimalik et see on ainult kõrvalistuja istme all.. sest see peaks olema umbes selline süsteem et kõrvalistuja airbag ei läheks lahti kui seal kedagi ei istu :P .. vähemalt minule räägiti nii :D
Rain.
Klubiliige - admin
Postitusi: 6403
Liitunud: 17.11.2005 16:20 10
Asukoht: Tallinn/Pärnu

Postitus Postitas Rain. »

Juhi istme all ei tohiks küll mingit andurit olla, kui siis ainult kõrvalistuja istme all, et teada kas seal keegi istub või mitte. Kui auto sõidab siis juhi istmel istub ju alati keegi, seega pole selleks eraldi andurit vaja :?
visitor
Huviline
Postitusi: 51
Liitunud: 17.09.2006 17:07 06
Asukoht: Võru

Postitus Postitas visitor »

loogiline oleks ju nii... aga ma võtaks ikkagi igaks juhuks miinus klemmi maha sest see airbagi systeem suhteliselt tundlik ja mitte just odav asi :D
UPS
Huviline
Postitusi: 2121
Liitunud: 24.03.2006 11:50 56
Asukoht: Tln

Postitus Postitas UPS »

Ok, tänud poisid. Ma arvan, et kõige õigem nii teha- poldid lahti, siis saab istet liigutada- kui mingid kahtlased juhtmed istme all, siis aku ots maha. Aga kui mitte, siis pole vist tarvidust, sest niisama istme alla piiludes küll mingeid juhtmeid ei täheldanud.
Teema püstituse tingis asjaolu, et mul on viimase aastaga nii palju neg. kogemusi erinevate remondi töökodadega, et tõsiselt on kopp ees sellest- mitte kedagi ei saa usaldada. Iseenesest on see kurb, sest kliendina teenust ostes ei peaks ma tegelt üldse selliste asjade pärast muretsema kell 0:08 :?
Kasutaja avatar
Lepard
Huviline
Postitusi: 428
Liitunud: 10.05.2006 09:13 23
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Lepard »

Nii! Laupäeval võtsin ka enda E36 juhiistme välja just sellesama asjaolu tõttu, et riie veits katki ja vajab kohendamist!
4 poldiga raami küljes kinni + T50 Torx võtmega vaja turvavöö kinniti istme küljest lahti keerata.
Mitte ühtegi juhet seal ei ole, mis seda ei võimaldaks teha! ;)
Ceed
Huviline
Postitusi: 819
Liitunud: 14.05.2005 00:34 14
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Ceed »

kui on istmesoojendused siis on juhtmed segamas :)
Vasta