Nukkvõlli korrasolek(e-36)....Palun asjalikku abi

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
Kasutaja avatar
taunus2d
Huviline
Postitusi: 30
Liitunud: 25.12.2006 19:16 59

Nukkvõlli korrasolek(e-36)....Palun asjalikku abi

Postitus Postitas taunus2d »

Kuidas kontrollida nukkvõllide ja nookurite korrasolekut?? kas supleriga saab midagi teha seal juures... on mingid kulumise mõõdud??
Probleem siis selles et vajutad lapatsi põhja lootes leide tahho seieri piira juurest aga hakkab juba 4500rpm peal surema, siis lased gaasi lahti ja langeb nii madalale ja turtsub natukeaega nagu ei saaks bena kätte korralikult! Sõites ka pöördeid üle 4.5 ei saa..hakkab nõkutama. diagnostikas öeldi et arvatavasti nukkvõll ja sealsed vidinad kulunud! aga kas võib olla ka muid probleeme?
Proovik alguses odavamaid vidinaid vahetada(kunagi nagunii vaja ju vahetada) ja siis asuks kallima ja keerukamade asjade kallale kui muu ei aita!
Palun asjalikku abi!

Autoks e-36 318i 93 a.
Kasutaja avatar
Last
Huviline
Postitusi: 63
Liitunud: 19.11.2006 21:20 01
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Last »

tore diagnostika siis, pigem on ikka elektrooniline viga see
Kasutaja avatar
taunus2d
Huviline
Postitusi: 30
Liitunud: 25.12.2006 19:16 59

Postitus Postitas taunus2d »

ise arvasin seda sama kuna diagnostika ju tehno seisundit kontrollib ikka suurem osa ainult elektri poole pealt ja aju andmeid!
Kasutaja avatar
priitv8
Huviline
Postitusi: 8278
Liitunud: 04.02.2004 10:59 34
Asukoht: city

Postitus Postitas priitv8 »

Kat ei ole umbes?
Priit
540iX 240kW/450Nm, aga ikka pooled silindrid puudu!
truumu

Postitus Postitas truumu »

Last kirjutas:tore diagnostika siis, pigem on ikka elektrooniline viga see
Otsi foorumist sõnu "318 ja hing kinni" ja loe

See tüüpviga sellel moototril

To taunus2d:
Kulunud nukkvõlli-nookurid-tõukurid kuuleb palja kõrvaga juba ära
Mida suurem lagin, seda madalam pöörete arv, kus tõmbab nagu piiraja peale
Võid katsetada huvi pärast õli paksendajat
Kui sellega nn.piiraja nihkub kõrgemale, on gaasijaotus vigane
Samuti peaks külm mootor paremini pöördesse minema

Muidugi võiks alustuseks benafiltri ära vahetada :D
Kasutaja avatar
rando87
Huviline
Postitusi: 129
Liitunud: 18.08.2006 14:48 21
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas rando87 »

raudselt on sul nukk kulunud,mul endal oli sama jama aga mul algas see juba 3000 pöörde pealt nii et sina saad isegi palju vajutada veel :lol:

vaheta nukkvõll ja nookurid ära ja siis müü auto kohe maha sest nii 1,8 on see juba nagu tüüp viga :|


Ja ära hakka mingite muude vidinate peale üldse raha raiskamagi,mul oli ka algul vahetasin kat´i ära siis küünled,kõik filtrid temp. anduri ja lõpuks kui juba mehhaanikutel ka klots kokku jooksis läksin diagnosti ja öeldi kohe et nukk,nii et minu soe soovitus ära hakkaseal midagi muud vahetama ;)
Audi 100 Avant Quatrro 2.6
Kasutaja avatar
taunus2d
Huviline
Postitusi: 30
Liitunud: 25.12.2006 19:16 59

Postitus Postitas taunus2d »

rando87 kirjutas:raudselt on sul nukk kulunud,mul endal oli sama jama aga mul algas see juba 3000 pöörde pealt nii et sina saad isegi palju vajutada veel :lol:

vaheta nukkvõll ja nookurid ära ja siis müü auto kohe maha sest nii 1,8 on see juba nagu tüüp viga :|


Ja ära hakka mingite muude vidinate peale üldse raha raiskamagi,mul oli ka algul vahetasin kat´i ära siis küünled,kõik filtrid temp. anduri ja lõpuks kui juba mehhaanikutel ka klots kokku jooksis läksin diagnosti ja öeldi kohe et nukk,nii et minu soe soovitus ära hakkaseal midagi muud vahetama ;)
Mul oli endal sama mõte... aga lootsin et ÄKKI on midagi muud... aga nii paljud junba on kindlad et nukk ja siis pean publiku vastusele kindlaks jääma... Krt klobiseb küll nagu diisel... jube kole hääl, kahju kohe autost
:D
Kasutaja avatar
priitv8
Huviline
Postitusi: 8278
Liitunud: 04.02.2004 10:59 34
Asukoht: city

Postitus Postitas priitv8 »

Aga pane Ingo rullnookurid ja saab sama hea, kui M43 mootor!
http://web10.vs243224.vserver.de/nockem40.htm
Priit
540iX 240kW/450Nm, aga ikka pooled silindrid puudu!
Kasutaja avatar
rando87
Huviline
Postitusi: 129
Liitunud: 18.08.2006 14:48 21
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas rando87 »

Oleks siis tore ka peale tööd järelkaja kuulda ;)
Audi 100 Avant Quatrro 2.6
Kasutaja avatar
taunus2d
Huviline
Postitusi: 30
Liitunud: 25.12.2006 19:16 59

Postitus Postitas taunus2d »

Mul ongi m43! mis need rullnookurid juurde annavad ja palju maksavad?
Germo
Huviline
Postitusi: 8
Liitunud: 20.02.2007 12:01 05

Postitus Postitas Germo »

Tere. Esimene post minu poolt. Seega: Ärge kurjustage küsimuse üle.

Nimelt on ka minu 318-l (94.a) kõrvaga kuuldav plagin sees. Üks mootorimees ütles, et hüdrotõukur läbi. Ohtlik pole, aga kui häirivaks ja hullemaks läheb, siis vahta ära. Nüüd aga küsimus. Mul on 85Kw mootor. Kas on mul võimalik paigaldada aga hoopis näiteks coupe variandi (103Kw) mootori nukad ja nookurid? Kas tuleks siis vahetada ka plokikaas? On võimalik nii 85Kw mootorist natuke rohkem välja pigistada? Mõtlesin selle üle just sellepärast, et kui vahetada tuleks varsti nagunii, siis miks mitte proovida ka jõudlust parandada? Põhimõtteliselt 318 Coupe-l ju sama mootor mis sedaanil, aga rohkem Kw-sid. Või ei ole tegu sama tüübi mootoriga?
Kasutaja avatar
Silwer
Huviline
Postitusi: 3459
Liitunud: 23.12.2003 15:36 10
Asukoht: TLN

Postitus Postitas Silwer »

Germo kirjutas:Tere. Esimene post minu poolt. Seega: Ärge kurjustage küsimuse üle.

Nimelt on ka minu 318-l (94.a) kõrvaga kuuldav plagin sees. Üks mootorimees ütles, et hüdrotõukur läbi. Ohtlik pole, aga kui häirivaks ja hullemaks läheb, siis vahta ära. Nüüd aga küsimus. Mul on 85Kw mootor. Kas on mul võimalik paigaldada aga hoopis näiteks coupe variandi (103Kw) mootori nukad ja nookurid? Kas tuleks siis vahetada ka plokikaas? On võimalik nii 85Kw mootorist natuke rohkem välja pigistada? Mõtlesin selle üle just sellepärast, et kui vahetada tuleks varsti nagunii, siis miks mitte proovida ka jõudlust parandada? Põhimõtteliselt 318 Coupe-l ju sama mootor mis sedaanil, aga rohkem Kw-sid. Või ei ole tegu sama tüübi mootoriga?
Terve mootor tuleb siis vahetada. 318is mootor on müüa:
100KW 1.8IS M42 DOCH mootor, kast, sumps ja chipitud aju!!! (mootoril vaja ketikaan maha võtta ja ilmselt ketitallad uuendada, kett kõriseb - uued tihendid kaasa, et saaks lahti võtta, inspekteerida ja kokku panna) - 8000.-

http://www.foorum.e30club.org/viewtopic.php?t=3086
BMW 325i E30 2,7 Turbo & BMW X3 F25 xDrive20d & BMW E46 S54B32 + M SMG & BMW X7 G07 Pure Excellence
Kasutaja avatar
Fred
Huviline
Postitusi: 4695
Liitunud: 10.04.2006 20:40 57
Peamine sõiduk: F34
Asukoht: Norge

Postitus Postitas Fred »

Germo kirjutas:Tere. Esimene post minu poolt. Seega: Ärge kurjustage küsimuse üle.

Nimelt on ka minu 318-l (94.a) kõrvaga kuuldav plagin sees. Üks mootorimees ütles, et hüdrotõukur läbi. Ohtlik pole, aga kui häirivaks ja hullemaks läheb, siis vahta ära. Nüüd aga küsimus. Mul on 85Kw mootor. Kas on mul võimalik paigaldada aga hoopis näiteks coupe variandi (103Kw) mootori nukad ja nookurid? Kas tuleks siis vahetada ka plokikaas? On võimalik nii 85Kw mootorist natuke rohkem välja pigistada? Mõtlesin selle üle just sellepärast, et kui vahetada tuleks varsti nagunii, siis miks mitte proovida ka jõudlust parandada? Põhimõtteliselt 318 Coupe-l ju sama mootor mis sedaanil, aga rohkem Kw-sid. Või ei ole tegu sama tüübi mootoriga?
Mootorid on erinevad, 85kw on ühe nukkvõlliga ja tähistatkse M43 (ohc), 103kw on kahe nukaga ja tähiseks M42 (dohc). Vaevalt, et kahest erinevast ühe kokku saad ehitada...
Enne: 7xE36, 2xE46, E39, E61, E32. Nüüd: F34 320dxDrive GT, E36 M3 cabrio
Germo
Huviline
Postitusi: 8
Liitunud: 20.02.2007 12:01 05

Postitus Postitas Germo »

Tänud vastuste eest.
Vasta