E46 330xd tagaveoliseks

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Kasutaja avatar
rando87
Huviline
Postitusi: 129
Liitunud: 18.08.2006 14:48 21
Asukoht: Tartu

Re: E46 330xd tagaveoliseks

Postitus Postitas rando87 »

Nelikvedu ja automaat on 2 asja ,milleta ei taha autot. Jutt käib siis ikkagi norra teedest,mitte eesti teedest ja siin talvel eriti lõbus pole taga-või esiveoga,sest siin on ikka suht mägine :mrgreen: Sellest ka vajadus nelikveo järgi,aga me ei taha kohe osta vaid ennem talve... Praegu lihtsalt uurin maad ja vaatan millise automargi ma siis lõpuks valin... Praegu mõttes siis 3 sajane või Audi a6/8 või üldse x5... Tähtsaim komponent ongi just Nelikvedu...

Esimes hooga ma ikka ehmatasin väga ära siin meeste postitusi vaadates. Audit olen omanud,täitsa ok auto on,aga 2,5 diisel jällegi aiataha läinud juttude põhjal oma nukkvõlli teemaga,aga samas kui ükskord need nukkvõllid ära vahetada,siis peaks ju hea olema... Selliseid pikkasid nimekirju ma pole audi kohta veel lugenud nagu siin :)

Aga eks ma vaatan,uurin,küsin,ega muidu targemaks ei saa... Selle siis ütlen ära,et autot vaja alles talve alguses,praegu lasen riisiraketiga ringi niikaua kui kannatab.
Audi 100 Avant Quatrro 2.6
Kasutaja avatar
Tiit
Huviline
Postitusi: 532
Liitunud: 19.08.2008 00:35 43
Asukoht: Tallinn

Re: E46 330xd tagaveoliseks

Postitus Postitas Tiit »

Audil lõppes töökindlus ära R5 TDI-ga :mrgreen: , see siis vanema A6 peal. Uuemal nukkvõllid ja pump jne, vaata audikluppi seal teemasid küll sel teemal
Kasutaja avatar
Viljo
Huviline
Postitusi: 313
Liitunud: 17.07.2005 15:22 31
Peamine sõiduk: BMW 530d
Asukoht: Hareid, Norra

Re: E46 330xd tagaveoliseks

Postitus Postitas Viljo »

rando87 kirjutas:Ei oskagi nagu midagi kosta selle jutu peale... Siis vist ikka bemmi ost jääb ära või siis vaatan bensukaid...
Aga bensukaid on maru vähe müügis. Palju umbes lisandub auto hinnale,kui lasta mingil firmal saksast auto tuua? Umbmäärane raha,mis tuleks selle teenuse eest maksta? Äkki keegi on kursis!
OT, aga kas plaanid osta auto Eestist või Norrast? Küsin ,kuna mainisid enne, et elad Norras, aga samas järgmiste postituste järgi tundus, et tahad autot Eestist osta (X5 ostmine Norras ei tundu eriti reaalne). Olen nüüd aasta Norras elanud ja nüüd plaan oma auto Eestisse viia ja Norrast auto soetada, sest ei ole huvitatud sellest, et iga kord, kui tolli või politseid näen, siis palun jumalat, et ära mind kinni pea. Üks võimalus on muidugi maksta toll ja auto Norras arvele võtta, kuid see tähendab seda, et maksad enamvähem sama palju, või isegi rohkemgi tolli, kui auto ostuhind oli. Ma otsustasin auto Eestisse toimetamise kasuks, sest siis on mul Eestis ka liiklusvahend.

Kui ikka väga tollile või politseile jalgu jääd ja ettekirjutusi ei täida, siis lõpeb see auto arestimisega. Kuna mul see aeg täis, mis ma võin Eesti registris autoga sõita, siis pean tollis avalduse täitama ajapikenduseks, et saan sõita seni, kuni teise soetan, kuid sellegi maksimumaeg on 1 aasta.

Kirjutan lihtsalt infoks, juhul kui pole kursis.
E39 530i, E61 530d
Kasutaja avatar
rando87
Huviline
Postitusi: 129
Liitunud: 18.08.2006 14:48 21
Asukoht: Tartu

Re: E46 330xd tagaveoliseks

Postitus Postitas rando87 »

Plaan on ikka osta eestist ja siis siin liigelda...

Mul pole veel eesti numbriga probleeme olnud siin ja ilmselt ma ka siit autot ostma ei hakka,sest siinsed hinnad on ikka päris magusad...Tollis on kinni peetud küll,aga kui pole midagi karta,et leitakse siis pole ka probleeme olnud... Kustkohast nad teavad,et ma siin eesti numbriga autoga ringi sõidan? Ega kui sa üle piiri tuled siis sind ju kuskile kirja ei panda... Mul siin sõber ka juba üle aasta olnud ja kogu see aeg eesti autoga olnud,pole veel probleeme olnud... Pole isegi mitte kinni peetud..

Aga sa võiksid rääkida täpsemalt,mis maksud tollis on kui ma tahan eestist auto tuua siia ja arvele võtta?
Oleks vaja üks evo 8 siia tuua ja siis põhimõtteliselt ta topelt hinnaga maha müüa... Kas selline mõte on üldse mõtlemist väärt... Kui lased siin norra turuhinnast allapoole hinna ja maksad maksud peaks olema ikkagi plussis omadega... Eestis hetkel evo väärtus mingi 250-300 tuh, aga siin maksavad samasugused 469000 nokki,mis laialt korrutades 2-ga siis teeb peaaegu milli kokku :lol: Läheb väga OT-ks ära,aga kui keegi teab võib rääkida nendest maksudest mis siin tulevad...

Aga endale plaaniks siis ikka osta eestist auto ja eesti registrisse jätta..
Audi 100 Avant Quatrro 2.6
Kasutaja avatar
Viljo
Huviline
Postitusi: 313
Liitunud: 17.07.2005 15:22 31
Peamine sõiduk: BMW 530d
Asukoht: Hareid, Norra

Re: E46 330xd tagaveoliseks

Postitus Postitas Viljo »

rando87 kirjutas:Plaan on ikka osta eestist ja siis siin liigelda...

Mul pole veel eesti numbriga probleeme olnud siin ja ilmselt ma ka siit autot ostma ei hakka,sest siinsed hinnad on ikka päris magusad...Tollis on kinni peetud küll,aga kui pole midagi karta,et leitakse siis pole ka probleeme olnud... Kustkohast nad teavad,et ma siin eesti numbriga autoga ringi sõidan? Ega kui sa üle piiri tuled siis sind ju kuskile kirja ei panda... Mul siin sõber ka juba üle aasta olnud ja kogu see aeg eesti autoga olnud,pole veel probleeme olnud... Pole isegi mitte kinni peetud..
Kui politsei kinni peab, siis tavaliselt esimene küsimus on, et kui kaua olete siin elanud. Minu käest pole elamisluba veel küsitud, on usutud seda mis olen vastanud. Üldiselt on nii, et alates elamisloa väljaandmisest (nüüd ei ole enam elamisluba, on "registeringsbevis") võid sõita 1 aasta. Pärast seda saad teha tollis avalduse, et pikendada seda aega aasta võrra. Jah võib juhtuda, et sõidad 5 aastat ja ei juhtu midagi, aga võib ka vastupidi minna....mina igatahes otsustasin mitte riskida.
rando87 kirjutas: Aga sa võiksid rääkida täpsemalt,mis maksud tollis on kui ma tahan eestist auto tuua siia ja arvele võtta?
Oleks vaja üks evo 8 siia tuua ja siis põhimõtteliselt ta topelt hinnaga maha müüa... Kas selline mõte on üldse mõtlemist väärt... Kui lased siin norra turuhinnast allapoole hinna ja maksad maksud peaks olema ikkagi plussis omadega... Eestis hetkel evo väärtus mingi 250-300 tuh, aga siin maksavad samasugused 469000 nokki,mis laialt korrutades 2-ga siis teeb peaaegu milli kokku :lol: Läheb väga OT-ks ära,aga kui keegi teab võib rääkida nendest maksudest mis siin tulevad...

Aga endale plaaniks siis ikka osta eestist auto ja eesti registrisse jätta..

tollimaksu kalkulaator on siin:
http://www.toll.no/templates_TAD/Regist ... anguage=NO

Sellele peaks lisanduma veel käibemaks (täpselt ei mäleta mis määr autodele on 20....25 %) ja registreerimise tasu vastavalt auto vanusele. 7 aastat ja noorematele autodele oli midagi 6000 NOK kanti, vanematele 2000 NOK ringis. Registreerimisel vaja tasuda ka ühe aasta teemaks, mis peaks olema midagi 2000.- ja 3000.- NOK vahel. Eks arvuta ise konkreetse sõiduki tasuvust.

Auto on veel võimalik arvele võtta "roheliste numbritega", ehk tööautona. Siis maksad vaid 25% tollimaksust, kuid autol ei tohi olla rohkem, kui 3 istekohta. Sellisel juhul aga teemaks veidi kallim. Olen näinud mitmeid BMW 540 touringut, millel esiistmete taha vahesein pandud ja rohelised numbrid, ehk siis veok :D

Niipalju veel, et 30+ vanustele autodele vist mingit erilist tollimaksu pole ja ka registreerimine peaaegu tasuta.
E39 530i, E61 530d
Vasta