kojamehed,armatuuri ja nuppude valgustus,e34

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
Kasutaja avatar
marco505
Huviline
Postitusi: 712
Liitunud: 09.11.2004 20:11 51
Asukoht: harjumaa

kojamehed,armatuuri ja nuppude valgustus,e34

Postitus Postitas marco505 »

1)viga siis seesugune et kojamehed toimivad ainult kõige viimases astmes,otsinguid-asju kasutatud,terve foorum läbi tuhnitud,mitte midagi taregemaks pole saanud,releed kontrollitud,tagaistme all olevad kaitsmed ka korras,ees samuti...ainult 4nda astme peal toimivad ja kui välja lülitada siis jäävadki sinna kus nad parasjagu on.
2)Kelladeploki ja armatuuri ja muude nuppude valgustus väga vilets,hõõgub vaevaliselt,vahetasin dimmeri,ei midagi,sama,siis proovisin sealt pistikust juhtmega otse...kui 2 juhet omavahel ühendada,hakkab kelladeplokil ilusti tuled põlema,kui teine juhe ära ühendada,hakkavad tulede lülitid ja muud lülitid särama,kuid kui need 3 juhet kõik kokku ühendada siis põlevad jälle ainult kellade ploki tuled(teised kustuvad kohe ära,mõlemad korraga ei põle kuidagi).ja kui parktuled on sisse lülitatud siis ei hakka ka ohutuled põlema,ainult lülitil tuleb valgus peale ja jääbki põlema.Mõtlesin alguses et ohutulede lüliti lühistab vms,kuid teise auto pealt proovisin ja selle oma teeb samamoodi.kuskil on mingi lühis kuid ei saa aru kust alustada.
Masinaks 525.
Pontiac Firebird TransAm 93a.Chevy Van G20 5,7 93a.Bmw e36 320 Coupe 93a.
Kasutaja avatar
xrax
Huviline
Postitusi: 51
Liitunud: 07.02.2008 17:54 32
Asukoht: Tartu, Põlva

Re: kojamehed,armatuuri ja nuppude valgustus,e34

Postitus Postitas xrax »

Kunagi oli mul audil sama jama kojameestega ja mul aitas kojamehemootori vahetus. Mootoril sees oli lõpulüliti läbi. Bemmil on mootorit suht raske kätte saada ka. Pead vast kojamehemootori maha võtma, sellelt kaan kruvidest lahti ja puhastad seal klemmid ära, kui ei aita, siis pead mõne targema inimese poole pöörduma. Loodan, et sellest on abi :)
E39 528 iA '96; E46 325 Ci '01 Shadowline
Kasutaja avatar
marco505
Huviline
Postitusi: 712
Liitunud: 09.11.2004 20:11 51
Asukoht: harjumaa

Re: kojamehed,armatuuri ja nuppude valgustus,e34

Postitus Postitas marco505 »

xrax kirjutas:Kunagi oli mul audil sama jama kojameestega ja mul aitas kojamehemootori vahetus. Mootoril sees oli lõpulüliti läbi. Bemmil on mootorit suht raske kätte saada ka. Pead vast kojamehemootori maha võtma, sellelt kaan kruvidest lahti ja puhastad seal klemmid ära, kui ei aita, siis pead mõne targema inimese poole pöörduma. Loodan, et sellest on abi :)
hmm...arvan et viga kuskilt juhtmestikus(kuna vahetasin 520 omast 535 oma peale,kuigi kojameeste juhtmestik jäi täiesti puutumata,kuid samas vajab kojameeste süsteem kiiruse anduri signaali kah)....a vb ka see lüliti..vahetasin just kojamehe hoovastikku kusjuures...aga võin juhtme välja sealt vahelt tõmmata ja vana mootori otsa ühendada,vb tõesti selles asi..juhtmetesse tulevad igaljuhul kõik massid ja voolud sisse igate pidi...
Pontiac Firebird TransAm 93a.Chevy Van G20 5,7 93a.Bmw e36 320 Coupe 93a.
Kasutaja avatar
makarov69
Huviline
Postitusi: 13
Liitunud: 31.05.2008 16:27 57
Asukoht: L-Virumaa Sagadi

Re: kojamehed,armatuuri ja nuppude valgustus,e34

Postitus Postitas makarov69 »

Kasutaja avatar
marco505
Huviline
Postitusi: 712
Liitunud: 09.11.2004 20:11 51
Asukoht: harjumaa

Re: kojamehed,armatuuri ja nuppude valgustus,e34

Postitus Postitas marco505 »

marco505 kirjutas:
xrax kirjutas:Kunagi oli mul audil sama jama kojameestega ja mul aitas kojamehemootori vahetus. Mootoril sees oli lõpulüliti läbi. Bemmil on mootorit suht raske kätte saada ka. Pead vast kojamehemootori maha võtma, sellelt kaan kruvidest lahti ja puhastad seal klemmid ära, kui ei aita, siis pead mõne targema inimese poole pöörduma. Loodan, et sellest on abi :)
hmm...arvan et viga kuskilt juhtmestikus(kuna vahetasin 520 omast 535 oma peale,kuigi kojameeste juhtmestik jäi täiesti puutumata,kuid samas vajab kojameeste süsteem kiiruse anduri signaali kah)....a vb ka see lüliti..vahetasin just kojamehe hoovastikku kusjuures...aga võin juhtme välja sealt vahelt tõmmata ja vana mootori otsa ühendada,vb tõesti selles asi..juhtmetesse tulevad igaljuhul kõik massid ja voolud sisse igate pidi...
nii täna siis sain spidoka ka tööle..kuid kojamehed ikka ei toimi..proovisin teist mootorit järgi kuid ei midagi,ikka sama,ainult kõige kiirem aste toimib.
ja see link mis anti...see suur kaitse ka terve...vaadatud juba kõik need asjad üle,mis kojameestega seotud võiks olla....
kardan et viga võib olla selles anduri(mis siis näitab kus asendis kojamehed on)ja siis istme aluse ploki vahelises ühenduses...pean seda kontrollima.
mõni juhe vb kuskilt lahti vms...sest seda kaabeldust juba suht palju seal liigutanud.
Pontiac Firebird TransAm 93a.Chevy Van G20 5,7 93a.Bmw e36 320 Coupe 93a.
Kasutaja avatar
marco505
Huviline
Postitusi: 712
Liitunud: 09.11.2004 20:11 51
Asukoht: harjumaa

Re: kojamehed,armatuuri ja nuppude valgustus,e34

Postitus Postitas marco505 »

marco505 kirjutas:
marco505 kirjutas:
xrax kirjutas:Kunagi oli mul audil sama jama kojameestega ja mul aitas kojamehemootori vahetus. Mootoril sees oli lõpulüliti läbi. Bemmil on mootorit suht raske kätte saada ka. Pead vast kojamehemootori maha võtma, sellelt kaan kruvidest lahti ja puhastad seal klemmid ära, kui ei aita, siis pead mõne targema inimese poole pöörduma. Loodan, et sellest on abi :)
hmm...arvan et viga kuskilt juhtmestikus(kuna vahetasin 520 omast 535 oma peale,kuigi kojameeste juhtmestik jäi täiesti puutumata,kuid samas vajab kojameeste süsteem kiiruse anduri signaali kah)....a vb ka see lüliti..vahetasin just kojamehe hoovastikku kusjuures...aga võin juhtme välja sealt vahelt tõmmata ja vana mootori otsa ühendada,vb tõesti selles asi..juhtmetesse tulevad igaljuhul kõik massid ja voolud sisse igate pidi...
nii täna siis sain spidoka ka tööle..kuid kojamehed ikka ei toimi..proovisin teist mootorit järgi kuid ei midagi,ikka sama,ainult kõige kiirem aste toimib.
ja see link mis anti...see suur kaitse ka terve...vaadatud juba kõik need asjad üle,mis kojameestega seotud võiks olla....
kardan et viga võib olla selles anduri(mis siis näitab kus asendis kojamehed on)ja siis istme aluse ploki vahelises ühenduses...pean seda kontrollima.
mõni juhe vb kuskilt lahti vms...sest seda kaabeldust juba suht palju seal liigutanud.
niisiis,pole ikka veel asja tööle saanud,täna siis kontrollisin ja proovisin teist kojameeste releed,kaitsmed vaatasin kõik üle,juhtmed kontrollitud,teist kojameeste kangi proovisin,teist kojamehe mootorit proovisin,teisi relee mooduleid proovisin(mis tagaistme all käivad)ja ikka ainult 4 aste toimib.igal pool kus mass peab olema seal on ka mass,kõik tundub ok olevat,juhtmed korras,annavad ühendust.minu mõistus on otsas.kas siis tõesti et mul on 2 general moodulit mis mõlemad tuksis ja 3 relay moodulit mis ka samamoodi tuksis? :roll:
samas kui sealt relay mooduli pistikust otse ühendada toimib nii kiirem kui ka aeglasem variant,kuid kui moodul tagasi oma pessa panna siis kojameeste kangist toimib ainult kiireim aste.ei mingit intervalli ning kojamehed jäävad seisma seal kus parasjagu kangist välja lülitad.
Pontiac Firebird TransAm 93a.Chevy Van G20 5,7 93a.Bmw e36 320 Coupe 93a.
Kasutaja avatar
marco505
Huviline
Postitusi: 712
Liitunud: 09.11.2004 20:11 51
Asukoht: harjumaa

Re: kojamehed,armatuuri ja nuppude valgustus,e34

Postitus Postitas marco505 »

niisiis viga pm käes...kui seda juhtmestikku sai vahetatud siis 2 suurt pistikut( 1kollane,30 klemmiga ja 1 must,30 klemmiga) küll omavahel klappisid kuid mõnedel juhtmetel värvid mitte,skeeme uurinud ja tagumised plokid ei saa vajalikesse kohtadesse voolu peale..nii et võib selle asja siin lukku panna vist.
Pontiac Firebird TransAm 93a.Chevy Van G20 5,7 93a.Bmw e36 320 Coupe 93a.
Vasta