Loks rattas e39 .520 .97

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
kirveslakke
Huviline
Postitusi: 22
Liitunud: 09.05.2011 18:59 23

Loks rattas e39 .520 .97

Postitus Postitas kirveslakke »

Mis võib põhjustada väikse loksu rattas. Kas stabika kont,võib seda põhjustada.
Tõstin auto üles ja juhupooses rattas loks sees.tutav.või rooliotsad?mismoodi kontrollida ?
HrHuu
Huviline
Postitusi: 323
Liitunud: 19.01.2005 19:36 40
Asukoht: Läänemaa

Re: Loks rattas e39 .520 .97

Postitus Postitas HrHuu »

Pistad aga kangi liigendite vahele ja nõksutad. Lased kellelgi rooliga mängida ja ise vaatad, uurid, puurid. Tõstad ratta natukene maast üles, keerad välja, paned sõrgkangi otsa ratta alla ja liigutad ratast autoga ristisuunas, ise samal ajal katsud käega "pulkasid", pärast keerad ratta teisele poole välja ja sama protseduur. Kui ei leia lõtku, mine lase kusagil ülevaatuspunktis läbi loksutada või pöördu proffide jutule.
Kasutaja avatar
vaikeboa
Huviline
Postitusi: 2371
Liitunud: 18.08.2006 11:41 26
Asukoht: Pärnumaa 5213266
Kontakt:

Re: Loks rattas e39 .520 .97

Postitus Postitas vaikeboa »

Esimene asi mis seda põhjustab on sarniir.

Ehk alumine/tagumine õõts. ;)
Viimati muutis vaikeboa, 15.05.2011 20:34 36, muudetud 1 kord kokku.
Ära osta omale kunagi esimest BMW-d, sest see ei jää viimaseks...!
E34 524td ATM, E39 525tds ATM, E53 3,0td ATM
Kasutaja avatar
IvoMei
Huviline
Postitusi: 363
Liitunud: 29.05.2007 09:31 16

Re: Loks rattas e39 .520 .97

Postitus Postitas IvoMei »

mul on kõrval istuja poolses lõtk sees...tuvastatud sai ,et rooli ots on loksuga ja kui autol kanali peal omakorda tungrauaga see pool ülesse tõsta ja ratast loksutada siis on ka näha et alumine õõts on väikse loksuga.Nüüd siis uued jupid ja vahetusse.
TarMoH
Huviline
Postitusi: 1260
Liitunud: 21.12.2008 09:21 34
Asukoht: Tallinn/Tartu

Re: Loks rattas e39 .520 .97

Postitus Postitas TarMoH »

kirveslakke kirjutas:Mis võib põhjustada väikse loksu rattas. Kas stabika kont,võib seda põhjustada.
Tõstin auto üles ja juhupooses rattas loks sees.tutav.või rooliotsad?mismoodi kontrollida ?
Umm, nüüd jääb mul vähemalt selgusetuks, kas loks on nagu rattas või siis sillaosades??? :roll:
Kui loks on rattas, siis on laager ära (liigutad ratast üles alla suunas). Kui aga rattas ise korralikult peal ja ei liigu, siis tuleb vaadata, mis sillas on.

Mina olen niipalju targemaks saanud, et kui on ebaühtlasel teel kolin/klõbin sees, siis on ülemised õõtsad läbi. Kui sõidad aukudest läbi ja käib kolks, siis on arvatavasti stabika kont. Alumiste õõtsade viga veel ei oska öelda, pole tundunud. Rooliotsad pidid ka kuulduste järgi kolisema/klõbisema. Aga selles ei ole nii kindel.

Lihtsam on vast jah lasta kellelgil pädevamal üle vaadata. :)
Vasta