e34 520 110kw kõigutab pöördeid

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
Chico
Huviline
Postitusi: 102
Liitunud: 09.06.2010 18:48 04

e34 520 110kw kõigutab pöördeid

Postitus Postitas Chico »

Autoks siis e34 520 110kw, 92 aasta masin.
Kõigutab pöördeid nii külmalt kui soojalt, ilmast olenemata. Laseb päris hullult vahepeal, hakkaks nagu välja surema ja siis järsku tõmbab 1500 peale pöörded ja kohe jälle alla 500.
Küttekulu on päris suur, näidiku järgi 20l/100km keskmine umbes.

Olen siin lugenud läbi sarnaseid teemasid, kasutanud otsingut, targemaks saanud tsipa.. Aga mul ei ole õrna aimu ka kus on tühikäigu mootor, kust ma peaksin õhulugeja pistiku lahti ühendama.
Esialgu alustaks puhastamisest, seejärel läheks pistiku kallale ja kui need toimetused ka ei aita, läheks diagnosti vist või prooviks kellegi lambda andurit peale.

Ühesõnaga minu palve on, et keegi näitaks pildiga ehk mulle ära, kus see asub ja seletaks, kuidas seda puhastada, lahti ühendada.
Oleks väga suureks abiks!

Ette tänades,
Karl
Naga
Huviline
Postitusi: 25
Liitunud: 23.04.2012 17:29 54
Peamine sõiduk: Bmw 520i Automaat

Re: e34 520 110kw kõigutab pöördeid

Postitus Postitas Naga »

Kyynlad oled yle vaadanud kas on kyynlaaugus 6li v6i ei. hetkel oli enda omal sama viga .poordesse ka ei lainud korretselt. ohulugeja asub selle korpuse kyljes kus on ka ohufilter. kus laheb ohk sissdlaske kolle kyljes asuvasse drottelisse. puhastada brake cleaneriga.
Chico
Huviline
Postitusi: 102
Liitunud: 09.06.2010 18:48 04

Re: e34 520 110kw kõigutab pöördeid

Postitus Postitas Chico »

Ei ole üle vaadanud. Vaatan millalgi.
Leidsin ülesse, suured tänud!
Leidsin ka pildi. Asjalugu on järgmine:
kui pöörded kõiguvad ja keeran õhulugeja pistiku lahti, võtan küljest - ei muutu midagi
kui pöörded on normis (vahepeal juhtub) ja teen sama - oli mingit väikest vahe tunda
Jätsin selle pistiku rahule. Mis tegelikult oleks pidand juhtuma kui keerasin selle kahel korral lahti, vigaselt töötava ja normaalselt töötava mootori korral?
Uurisin siin foorumis edasi, keegi soovitas kullinokkadega siit pildilt:
http://bmwfans.info/parts/catalog/E34/S ... ow_sensor/" onclick="window.open(this.href);return false;
NR 10 toru kokku suruda, et vaadata kas midagi muutub. Kullinokkasid polnud, võtsin lihtsalt lahti. Mootor hakkas koheselt normaalsetel pööretel käima, stabiilselt.
Siit ka küsimus, mis viga võib olla?
See toru läheb läbi mingi pistiku söefiltrisse, söefiltrist tuleb mõni mill jämedam toru paaki(?).
Kui torule näppette panna (imeb vaakumisse) hakkab jälle kõikuma.

Aitäh abi eest!

EDIT: Tühikäigu mootor peaks korras olema, auto käitub samamoodi ka kui käik sees on.
Chico
Huviline
Postitusi: 102
Liitunud: 09.06.2010 18:48 04

Re: e34 520 110kw kõigutab pöördeid

Postitus Postitas Chico »

Nii. Täna võtsin jälle selle toru lahti, panin näpu ette, ei muutunud midagi. Kui sai just vastupidi eilsele rohkem õhku juurde (midagi ette ei pannud) hakkas mootor 1300 pöördega käima.
Olen külastanud 3-e autotöökoda.
Ühes kohas arvati, et lambda, teises et söefilter läbi, kolmandas, et õhulugeja on läbi.
Nüüd võtan õhulugeja küljest ära ja puhastan, ehk aitab. Kui ei siis otsin kellegi töötava õhulugeja ja proovin omale peale.
Abi on siiani teretulnud..
Kasutaja avatar
allan_d
Huviline
Postitusi: 644
Liitunud: 24.11.2010 22:48 32
Peamine sõiduk: bmw e61
Telefon: 56667663
Asukoht: Tallinn

Re: e34 520 110kw kõigutab pöördeid

Postitus Postitas allan_d »

Vaheta välja see samune lõdvik mis õhufiltrist mootorisse jookseb!
Omal oli sama jama. Pealt tundus küll täitsa kobe see lõdvik, aga tegelikkuses oli katki (lõdviku all jooksevad mingised kaks toru selle külge).
Igaljuhul ma pääsesin selle lõdviku vahetusega. Kui lõdviku vahetus ei päästa siis arvatavsti viga sul lambdas, kuna need e34-l jube halvas kohas ja surevad ära.
Chico
Huviline
Postitusi: 102
Liitunud: 09.06.2010 18:48 04

Re: e34 520 110kw kõigutab pöördeid

Postitus Postitas Chico »

Mis seal lõdvikul viga võib olla, kui vaakumisse tõmbab korralikult küll, õhk käib läbi ju?
Chico
Huviline
Postitusi: 102
Liitunud: 09.06.2010 18:48 04

Re: e34 520 110kw kõigutab pöördeid

Postitus Postitas Chico »

Tekkis veel üks küsimus. Palju maksab uus õhulugeja, palju kasutatud umbes? Oskab keegi öelda?
Aitäh!
Kasutaja avatar
allan_d
Huviline
Postitusi: 644
Liitunud: 24.11.2010 22:48 32
Peamine sõiduk: bmw e61
Telefon: 56667663
Asukoht: Tallinn

Re: e34 520 110kw kõigutab pöördeid

Postitus Postitas allan_d »

Ta võib sul sealt lisaõhku saada. Mul piisas selle vahetusest. Ja bmw-d pidid lisa õhu suhtes jube kapriissed olema.
Chico
Huviline
Postitusi: 102
Liitunud: 09.06.2010 18:48 04

Re: e34 520 110kw kõigutab pöördeid

Postitus Postitas Chico »

Läksin siis rehvivahetusse, teel töökotta läks auto korda, kiskusin ikkagi kõik õhufiltrist õhulõdvikuteni välja lahti. Üks vaakumvoolik oli otsast täiesti katki, panin klambriga kinni, siiamaani tip top kõik. Loodan, et oli selle viga. Aitäh teile!
Chico
Huviline
Postitusi: 102
Liitunud: 09.06.2010 18:48 04

Re: e34 520 110kw kõigutab pöördeid

Postitus Postitas Chico »

Hakkas siis uuesti jamama, vaatasin kõik lõdvikud üle, sai siis veel seal osasid välja vahetatud ja osasid parandatud mida andis parandada.
Muutus niipalju, et külmalt käima pannes ei kõiguta enam pöördeid, tundub normis. Nüüd ainult soojalt.. Kütusekulu on ikka metsik, umbes 20L sajale. Maanteel 100-ga sõites võtab 16l sajale ja muulajal üle 20mne, põhjas..
Nüüd küsimus, et kas e34 520i 110kw-l kui keerata õlikork maha, kas peaks hakkama mootor lämbuma või mitte? Olen kuulnud, et peaks, samas ühes töökojas öeldi, et ei pruugi. kellelgi töötav 520i 110kw, saaks ehk järgi testida?
Keerasin korra ka lambda pistiku lahti, puhusin pistikusse tolmust puhtamaks, ikka jamas nii umbes 5km, peale seda nüüd kõik normis. Ei julge enam autot käivitada, pärast hakkab jälle :D
Teine küsimus lambdade kohta.
Kas M20 lambda (peenike, väike pistik) (BOSCH) võib minna minu bmw-le? Tean, et pistikud on erinevad, aga kui need pistikud ära vahetada? Korralik isolatsioon peale ja kuskile ära peita vee eest? Sellel samamoodi 4 juhet (2 valget, üks hall ja must, väljanägemiselt tundus sama).
Kuidas üldsegi need valged juhtmed ära ühendada? Kust tean milline valge läheb millisele? Testrit pole.

Kas kellelgi juhuslikult pole mulle lambdad laenata, et teada saada, kas on selle viga?

Suured tänud!

EDIT: Lambda läbi jep. Pistiku lahti võtan on kõik korras, tagasi panen jääb mõneks ajaks korda siis jälle hakkab.
Chico
Huviline
Postitusi: 102
Liitunud: 09.06.2010 18:48 04

Re: e34 520 110kw kõigutab pöördeid

Postitus Postitas Chico »

Kas tõesti ei oska keegi vastata?
Kuidas valgeid juhtmeid ühendada, üks on öelnud, et pole vahet teine on öelnud, et on vahe..
Vasta