K: e34 visco sidur TEEMA LUKKU

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Suletud
Kasutaja avatar
BMW POWER
Huviline
Postitusi: 1310
Liitunud: 04.01.2007 13:53 38
Asukoht: TLN
Kontakt:

K: e34 visco sidur TEEMA LUKKU

Postitus Postitas BMW POWER »

tere küsimus siis selline et sai ostetud uus jahutustiiviku visco sidur FEBI kood oli vist 18681 kolme poldi kinnitusega kruvisin siis selle uue siduri külge kuid see uus sidur on kuidagi liiga jäigalt järgi ja teeb tuuleveski häält külma mootoriga kui temp läheb üle sinise piiri siis kaob tasapisi see tuuleveski hääl ära ja tiivik käib veits vaiksemalt ringi kas on kellelgil olnud samad kokku puuted või probleemid uue visco siduriga??? tegelikult peaks tiivik jäigemini järgi minema siis kui mootor läheb päris kuumaks ja sel momendil tekib see tuuleveski hääl. (tegemist on M30 motoga) tuttav oma autol vahetas ka hiljuti visco siduri välja uue vastu ja temal asi funkab nii nagu peab ja käivitades külma mootoriga ei tee tuuleveski häält tal on nelja poldi kinnitusega see visco sidur ja mootoriks tal M50 asjalikud vastused tere tulnud :D
Viimati muutis BMW POWER, 27.03.2007 00:10 42, muudetud 1 kord kokku.
Bmw sõidurõõm
MuiduMees
Huviline
Postitusi: 1444
Liitunud: 13.01.2006 19:11 29
Asukoht: tartu-jõgeva

Postitus Postitas MuiduMees »

uuel ja uuel on vahe, sesuhtes et kas kellegi vana ostsid või päris tutika ?
kui kellegi vana siis arvatavasti see juba jäigaks tehtud
Kasutaja avatar
BMW POWER
Huviline
Postitusi: 1310
Liitunud: 04.01.2007 13:53 38
Asukoht: TLN
Kontakt:

Postitus Postitas BMW POWER »

täitsa tuttika siduri ostsin poest FEBI oma
Bmw sõidurõõm
Kasutaja avatar
Danil523
Huviline
Postitusi: 1721
Liitunud: 30.12.2004 12:52 38
Asukoht: Saue

Postitus Postitas Danil523 »

Niipalju kui olen neid sidureid näinud, niipalju need teevad külma mootoriga häält pärast käivad vabalt ringi, minuarust on see üldse peaaegu detail, kuid kuna peab seal olema siis las ta keerleb vaikselt... Minuarust on sul korralik sidur :D ,

Aga muidu kas vana tiivik on alles( mul huvi kuna ühel minu autost on laba murdunud veits)
Kasutaja avatar
BMW POWER
Huviline
Postitusi: 1310
Liitunud: 04.01.2007 13:53 38
Asukoht: TLN
Kontakt:

Postitus Postitas BMW POWER »

Danil523 kirjutas:Niipalju kui olen neid sidureid näinud, niipalju need teevad külma mootoriga häält pärast käivad vabalt ringi, minuarust on see üldse peaaegu detail, kuid kuna peab seal olema siis las ta keerleb vaikselt... Minuarust on sul korralik sidur :D ,

Aga muidu kas vana tiivik on alles( mul huvi kuna ühel minu autost on laba murdunud veits)
kus ta siis detail on kui seda pole läheb mootor keema ja tiiviku kohta nii palju et see jäi vana vahetasin ära ainult tiiviku visco siduri
Bmw sõidurõõm
Kasutaja avatar
Andrez
Huviline
Postitusi: 820
Liitunud: 18.02.2007 23:22 17
Asukoht: Tallinna lähiümbrus

Postitus Postitas Andrez »

Väike offtopic aga kuidas aru saada visco seisukorrast? Soe aeg on tulemas ja kuna auto on talvel ostetud siis olen veidi mures. Olen kuulnud soovitusi, et kui risti lõtku pole siis peaks ok olema (lõtku pole) aga kas on veel võimalusi selle värgi kontrollimiseks? kannutäis keevat vett peale visata?
MuiduMees
Huviline
Postitusi: 1444
Liitunud: 13.01.2006 19:11 29
Asukoht: tartu-jõgeva

Postitus Postitas MuiduMees »

Andrez kirjutas:Väike offtopic aga kuidas aru saada visco seisukorrast? Soe aeg on tulemas ja kuna auto on talvel ostetud siis olen veidi mures. Olen kuulnud soovitusi, et kui risti lõtku pole siis peaks ok olema (lõtku pole) aga kas on veel võimalusi selle värgi kontrollimiseks? kannutäis keevat vett peale visata?
miks sa talle veel vett peale viskad ? :roll:
Kasutaja avatar
BMW POWER
Huviline
Postitusi: 1310
Liitunud: 04.01.2007 13:53 38
Asukoht: TLN
Kontakt:

Postitus Postitas BMW POWER »

Andrez kirjutas:Väike offtopic aga kuidas aru saada visco seisukorrast? Soe aeg on tulemas ja kuna auto on talvel ostetud siis olen veidi mures. Olen kuulnud soovitusi, et kui risti lõtku pole siis peaks ok olema (lõtku pole) aga kas on veel võimalusi selle värgi kontrollimiseks? kannutäis keevat vett peale visata?
see vee viskamise jutt on jura keera soenduse nuppud külma peale ja lase autol kohapeal käia ja jälgi tempi andurit siis kui üle keskmise kipub minema siis järelikult on visco sidur väsinud kasutatud ei soovita osta edu :lol:
Bmw sõidurõõm
MuiduMees
Huviline
Postitusi: 1444
Liitunud: 13.01.2006 19:11 29
Asukoht: tartu-jõgeva

Postitus Postitas MuiduMees »

kasutatud tõesti mõttetu, mul isal juba kolmas selline :)
Kasutaja avatar
Viljar
Huviline
Postitusi: 5047
Liitunud: 02.01.2004 21:25 37
Asukoht: Tallinn-Harjumaa

Postitus Postitas Viljar »

Kui külmalt käima panna, siis peabki mõnda aega tugevamalt kaasa vedama.
Isegi sooja mootoriga, mõnda aega on auto seisnud ja hakkab ka kaasa vedama.
Mercedes EQS 450+ 2022
Kasutaja avatar
Andrez
Huviline
Postitusi: 820
Liitunud: 18.02.2007 23:22 17
Asukoht: Tallinna lähiümbrus

Postitus Postitas Andrez »

MuiduMees kirjutas:
Andrez kirjutas:Väike offtopic aga kuidas aru saada visco seisukorrast? Soe aeg on tulemas ja kuna auto on talvel ostetud siis olen veidi mures. Olen kuulnud soovitusi, et kui risti lõtku pole siis peaks ok olema (lõtku pole) aga kas on veel võimalusi selle värgi kontrollimiseks? kannutäis keevat vett peale visata?
miks sa talle veel vett peale viskad ? :roll:
Selleks, et visco korpus korra tuliseks saada. Siis peaks ta ju järele kargama. Tuhnisin foorumis ja leidsin veel sellise teooria, et kui töötava mootoriga on võimalik ventikat peatada siis on sidur hukas :?
Kasutaja avatar
Viljar
Huviline
Postitusi: 5047
Liitunud: 02.01.2004 21:25 37
Asukoht: Tallinn-Harjumaa

Postitus Postitas Viljar »

Andrez kirjutas:
MuiduMees kirjutas:
Andrez kirjutas:Väike offtopic aga kuidas aru saada visco seisukorrast? Soe aeg on tulemas ja kuna auto on talvel ostetud siis olen veidi mures. Olen kuulnud soovitusi, et kui risti lõtku pole siis peaks ok olema (lõtku pole) aga kas on veel võimalusi selle värgi kontrollimiseks? kannutäis keevat vett peale visata?
miks sa talle veel vett peale viskad ? :roll:
Selleks, et visco korpus korra tuliseks saada. Siis peaks ta ju järele kargama. Tuhnisin foorumis ja leidsin veel sellise teooria, et kui töötava mootoriga on võimalik ventikat peatada siis on sidur hukas :?
See teooria ei vasta absoluutselt tõele.
Kui nii siis järelikult ei ole ma kunagi uut korras sidurit ostnud.
Mercedes EQS 450+ 2022
Kasutaja avatar
Andrez
Huviline
Postitusi: 820
Liitunud: 18.02.2007 23:22 17
Asukoht: Tallinna lähiümbrus

Postitus Postitas Andrez »

Ma ise arvan kah et see jutt on BS. Aga ikkagi, kuidas visco seisukorrast aimu saada?
Kasutaja avatar
BMW POWER
Huviline
Postitusi: 1310
Liitunud: 04.01.2007 13:53 38
Asukoht: TLN
Kontakt:

Postitus Postitas BMW POWER »

ma ju vastasin sinu küsimusele see on kõige lihtsam viis kontrollida :lol:
Bmw sõidurõõm
Kasutaja avatar
BMW POWER
Huviline
Postitusi: 1310
Liitunud: 04.01.2007 13:53 38
Asukoht: TLN
Kontakt:

Postitus Postitas BMW POWER »

See teooria ei vasta absoluutselt tõele.
Kui nii siis järelikult ei ole ma kunagi uut korras sidurit ostnud.[/quote] räägi sellist asja et mis firma visco sidureid oled sina ostnud või paigaldanud??? (üks asi veel et westland autos varuosa mees rääkis mulle sellist asja et kui viscol kinnitused ja muud asjad sobivad siis ei pruugi see ikka õige olla ta mainis et mingi temperatuuride vahe pidi olema bemari viscodel ise seda ei tahaks uskuda kas on see jutt vettpidav???
Bmw sõidurõõm
Kasutaja avatar
car-man
Huviline
Postitusi: 61
Liitunud: 03.04.2006 19:52 16

Postitus Postitas car-man »

See näitab sama koodiga varuosa nendel autodel :

http://www.realoem.com/bmw/partxref.do? ... showeur=on



11521723918 , VENTILAATORI SIDUR , 2387.97 kr umbes

ise otsisin oma 520 jaoks
MuiduMees
Huviline
Postitusi: 1444
Liitunud: 13.01.2006 19:11 29
Asukoht: tartu-jõgeva

Postitus Postitas MuiduMees »

BMW POWER kirjutas:See teooria ei vasta absoluutselt tõele.
Kui nii siis järelikult ei ole ma kunagi uut korras sidurit ostnud.
räägi sellist asja et mis firma visco sidureid oled sina ostnud või paigaldanud??? (üks asi veel et westland autos varuosa mees rääkis mulle sellist asja et kui viscol kinnitused ja muud asjad sobivad siis ei pruugi see ikka õige olla ta mainis et mingi temperatuuride vahe pidi olema bemari viscodel ise seda ei tahaks uskuda kas on see jutt vettpidav???[/quote]
vastab küll, e28-l ja e34-l kindlasti erinev
Kasutaja avatar
aise
Huviline
Postitusi: 2296
Liitunud: 28.02.2006 11:15 25
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas aise »

mul ka sai see Febi vist pandud, tutikas, külmalt undab ja kui soojalt seisab ~10min siis jälle undab. huvitav kas esindusest ostetud ka undab, käib närvidele. pea aasta on möödas vahetamisest ja muutunud pole midagi, lootsin, et kaob ära mingi aja tagant :|
Kasutaja avatar
BMW POWER
Huviline
Postitusi: 1310
Liitunud: 04.01.2007 13:53 38
Asukoht: TLN
Kontakt:

Postitus Postitas BMW POWER »

aise kirjutas:mul ka sai see Febi vist pandud, tutikas, külmalt undab ja kui soojalt seisab ~10min siis jälle undab. huvitav kas esindusest ostetud ka undab, käib närvidele. pea aasta on möödas vahetamisest ja muutunud pole midagi, lootsin, et kaob ära mingi aja tagant :|
mul on sama teema mis sulgi arvasin juba et praak äkki helistasin sinna kust ostsin tuttava kääst tema ütles et siiani pole nende febi viscodega probleeme olnud ja tagasi toodud võta nüüd näppust kas on ikka praak või mis iganes :roll: mul oli hea võrdlus kuna söbral 520 m50 moto tema ostis ka endale uue visco firmat kahjuks ei tea ja tal asi toimib ilusti ei unda ega midagi sealt siis see küsimus tekkiski
Bmw sõidurõõm
Kasutaja avatar
aise
Huviline
Postitusi: 2296
Liitunud: 28.02.2006 11:15 25
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas aise »

BMW POWER kirjutas:
aise kirjutas:mul ka sai see Febi vist pandud, tutikas, külmalt undab ja kui soojalt seisab ~10min siis jälle undab. huvitav kas esindusest ostetud ka undab, käib närvidele. pea aasta on möödas vahetamisest ja muutunud pole midagi, lootsin, et kaob ära mingi aja tagant :|
mul on sama teema mis sulgi arvasin juba et praak äkki helistasin sinna kust ostsin tuttava kääst tema ütles et siiani pole nende febi viscodega probleeme olnud ja tagasi toodud võta nüüd näppust kas on ikka praak või mis iganes :roll: mul oli hea võrdlus kuna söbral 520 m50 moto tema ostis ka endale uue visco firmat kahjuks ei tea ja tal asi toimib ilusti ei unda ega midagi sealt siis see küsimus tekkiski
ma ei usu, et praak kuna lasin selle alguses välja vahetada ja ikka undas. lihtsalt ongi selline. temp on mul ilusti keskel, selles suhtes on kõik korras. peab lihtsalt ostma UM´st uue kui vuhinast vabaneda tahad.
Kasutaja avatar
BMW POWER
Huviline
Postitusi: 1310
Liitunud: 04.01.2007 13:53 38
Asukoht: TLN
Kontakt:

Postitus Postitas BMW POWER »

car-man kirjutas:See näitab sama koodiga varuosa nendel autodel :

http://www.realoem.com/bmw/partxref.do? ... showeur=on



11521723918 , VENTILAATORI SIDUR , 2387.97 kr umbes

ise otsisin oma 520 jaoks
seal näiteks minu auto andmeid küll pole ja m30 ja m50 motodel on viscod erinevad ja samuti tiivikud ka
Bmw sõidurõõm
Kasutaja avatar
BMW POWER
Huviline
Postitusi: 1310
Liitunud: 04.01.2007 13:53 38
Asukoht: TLN
Kontakt:

Postitus Postitas BMW POWER »

ma ei usu, et praak kuna lasin selle alguses välja vahetada ja ikka undas. lihtsalt ongi selline. temp on mul ilusti keskel, selles suhtes on kõik korras. peab lihtsalt ostma UM´st uue kui vuhinast vabaneda tahad.[/quote] mul selles mõttes ka temp on keskel ilusti aga se liigne undamine pole normaalne ja UM st ostes minu autole maksab see mingi 2900eeki vist suht haige hind :roll: sõbra autol on ka B kati visco ja tal vaikus majas :D
Bmw sõidurõõm
Kasutaja avatar
BMW POWER
Huviline
Postitusi: 1310
Liitunud: 04.01.2007 13:53 38
Asukoht: TLN
Kontakt:

Postitus Postitas BMW POWER »

sain nüüd asjad täpselt teada selle visco siduri teemal point on selles et minu autol M30 mootoriga see visco sidur mis mulle müüdi FEBI toodangu oma kolme poldi kinnitusega toote kood on 18681 tegelikult on M60 V8 mootori oma sellest see eelmainitud probleem ongi väliselt on nad ühesugused ja sobivad ilusti külge kuid on töö põhimõtte vahe et kui panna nimelt see febi 18681 mis tegelikult kataloogi järgi on M60 moto oma ja paigaldada M30 mootorile siis tekibki see tuuleveski hääl ja liigne mootori jahutamine teadmiseks siis teistele et kui lähete poodi ostma uut visco sidurit siis jälgige seda et klapiks teie auto andmed kataloogi omadega mitte nii et müüja küsib teilt kas tiivik kinnitub kolme poldiga või nelja ja selle järgi müüb teile selle varuosa sel juhul tekib teil sama brobleem mis minul tekkis edu teile :D
Bmw sõidurõõm
Kasutaja avatar
Kalev
Huviline
Postitusi: 1666
Liitunud: 10.09.2005 21:37 46
Asukoht: Viljandimaa

Postitus Postitas Kalev »

Enne kui see vedelik seal sees ühtlaselt jaotub võibki kaasa vedada, kui käes keerutada seda siis algul on ka raske, peale paari tiiru läheb ilusti kergeks.

Kuskil vene lehel oli selle siduri remondi õpetus. Kellele meeldib pusida võib üles otsida.
F11
Kasutaja avatar
BMW POWER
Huviline
Postitusi: 1310
Liitunud: 04.01.2007 13:53 38
Asukoht: TLN
Kontakt:

Postitus Postitas BMW POWER »

equilibrium kirjutas:Enne kui see vedelik seal sees ühtlaselt jaotub võibki kaasa vedada, kui käes keerutada seda siis algul on ka raske, peale paari tiiru läheb ilusti kergeks.

Kuskil vene lehel oli selle siduri remondi õpetus. Kellele meeldib pusida võib üles otsida.
asi oli selles et müüa müüs mulle M60 V8 moto visco aga minul oli vaja M30 moto viscot praegu on õige asi peal ja kõik toimib nii nagu peab :lol:
Bmw sõidurõõm
alvarez
Huviline
Postitusi: 15
Liitunud: 08.04.2007 19:19 35

Postitus Postitas alvarez »

kuid äkki oskad öelda et mis se maksis.. mul ka vaja vahetada... väga hädine seal ees ei taha eriti ringigi käia ja suvi tulekul...kardan mootori keema minemist:D oleks abi tänud...
Kasutaja avatar
BMW POWER
Huviline
Postitusi: 1310
Liitunud: 04.01.2007 13:53 38
Asukoht: TLN
Kontakt:

Postitus Postitas BMW POWER »

oleneb mis mootor sul peal on ? M30 mootorile maksab see mingi 2900eeki UMis
Bmw sõidurõõm
Suletud