K: E39 originaal maki helikvaliteet

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
Burn
Huviline
Postitusi: 36
Liitunud: 15.01.2004 13:49 20
Asukoht: Tallinn

K: E39 originaal maki helikvaliteet

Postitus Postitas Burn »

Tekkis selline küsimus, et teatavasti on E39`l `96a. originaal maki helikvaliteet alla igasugu arvestust. Kas uuematel mudelitel N: 2001.a. on seda parandatud või on täpselt sama. Ei tahaks panna sinna tavalist makki aga heli tahaks paremaks. Või annab äkki vanal midagi sees vahetada või kruttida. Kõlarid on vahetatud ja võimud vahel. Makk ise on BMW Business
Viimati muutis Burn, 14.09.2005 23:27 17, muudetud 1 kord kokku.
E39
ArgoV
Huviline
Postitusi: 296
Liitunud: 25.11.2004 20:17 08
Asukoht: Harjumaa

Postitus Postitas ArgoV »

Suur spetsialist ei ole, aga minu kõrva selle 2001.a. auto Business CD küll ei häiri. Kõlarid lasevad suht puhta heli ka üsna valjult läbi ja vähemalt minu eksemplar kannatab nii kõrgeid kui ka madalaid sagedusi täiesti piisavalt.
E83 X3 2,0dA 2010.a.
Kasutaja avatar
Ilves
Huviline
Postitusi: 1984
Liitunud: 23.02.2005 11:07 45
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Ilves »

Enda '99 E39-l on 10 kõlariga BMW Hi-Fi ja Business CD. Kõrgeid ja keskmisi mängib see kombo väga hästi, ees istudes on ruumilisuse efekt väga hea, millele tagauste ülaservas olevad kõllid kõvasti kaasa aitavad, aga madal ots on ikka allapoole igasugu arvestust. Bassid on ebaloomulikud, nõrgad ja kumisevad. Lähtudes printsiibist ära näpi töötavat asja lisasin Alpine 1242SB subi (30 sendine tehaskeastis) ja lisavõimu. Kuna tümpsu ei kuula oli eesmärgiks saada selge ja konkreetne bass, mis ei sõida muust muusikast üle. Proovisin algul miskit suuremat subi, aga see kukkus autot lammutama ja bassikvaliteet oli ikka väga hägune. Kui oleks tahtnud, et bass välja kostaks oleks võinud selle juraka võtta :)

Ühendatud on sub muu audio külge, nii et bassi saab raadio pealt reguleerida. Tehasebass on praktiliselt maha keeratud, et ei moonutaks.
Kasutaja avatar
raunow
Huviline
Postitusi: 184
Liitunud: 29.08.2005 14:54 32
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas raunow »

Ilvez kirjutas: Ühendatud on sub muu audio külge, nii et bassi saab raadio pealt reguleerida. Tehasebass on praktiliselt maha keeratud, et ei moonutaks.
14 kõlariga helisüsteemid pidavat väga head olema, neis sisaldub ka kaks orig. sub.-i


Enda BMW rds business annab ikka väga halba heli (10 kõlarit), bass puudub ja kõrged hakkavad ragisema kõvasti mängides.
Oleks küsimus, et kuidas sinna ühendada eraldi võimu sub. jaoks?
...ja veel, et kas mingi nipiga annab sinna panna tavalise cd boxi?
Korralik liikleja
Kasutaja avatar
Ilves
Huviline
Postitusi: 1984
Liitunud: 23.02.2005 11:07 45
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Ilves »

Ma ühenduste kohta ei oska öelda, tehti asi CarSecis ja oli suht lihtne olnud. Mu eelnevast jutust ei tulnud vist välja, et lisavõimu panin ainult subi toitma, tehasekõllidele jäi tehasevõim. Kõrgete/keskmiste üle küll ei kurda ja ragisemist pole suutnud ka esile kutsuda, enne on kõrvade kuulmistaluvus vastu tulnud :) CD bokse peaks saama orig raadiotele ka ühendada, küsi laiatarbetootjate käest. Bemmi kriitikaks ei saa kuidagi nõus olla sellega, et lisavarutusena nimetatakse asja Hi-Fi süsteemiks. Pigem siis ikka Lo-Fi ja standardsüsteemid on lihtsalt jutusaadete kuulamiseks kõlbulikud :lol:
Burn
Huviline
Postitusi: 36
Liitunud: 15.01.2004 13:49 20
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Burn »

raunow kirjutas:
Ilvez kirjutas: Ühendatud on sub muu audio külge, nii et bassi saab raadio pealt reguleerida. Tehasebass on praktiliselt maha keeratud, et ei moonutaks.
14 kõlariga helisüsteemid pidavat väga head olema, neis sisaldub ka kaks orig. sub.-i


Enda BMW rds business annab ikka väga halba heli (10 kõlarit), bass puudub ja kõrged hakkavad ragisema kõvasti mängides.
Oleks küsimus, et kuidas sinna ühendada eraldi võimu sub. jaoks?
...ja veel, et kas mingi nipiga annab sinna panna tavalise cd boxi?
Mul endal on Clarioni CD-box taga, nii et vahel on FM-moodul. Juhe boxist läheb moodulisse ja sealt antenni juhe org. maki antenni pessa. Kui on norm. võim, siis saab võtta signaali näiteks tagakõlaritest, ilma et peaksid mingi RCA ga jamama. Helikvaliteet selle all ei kannata.
E39
Kasutaja avatar
raunow
Huviline
Postitusi: 184
Liitunud: 29.08.2005 14:54 32
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas raunow »

Burn kirjutas:
raunow kirjutas:
Ilvez kirjutas: Ühendatud on sub muu audio külge, nii et bassi saab raadio pealt reguleerida. Tehasebass on praktiliselt maha keeratud, et ei moonutaks.
14 kõlariga helisüsteemid pidavat väga head olema, neis sisaldub ka kaks orig. sub.-i


Enda BMW rds business annab ikka väga halba heli (10 kõlarit), bass puudub ja kõrged hakkavad ragisema kõvasti mängides.
Oleks küsimus, et kuidas sinna ühendada eraldi võimu sub. jaoks?
...ja veel, et kas mingi nipiga annab sinna panna tavalise cd boxi?
Mul endal on Clarioni CD-box taga, nii et vahel on FM-moodul. Juhe boxist läheb moodulisse ja sealt antenni juhe org. maki antenni pessa. Kui on norm. võim, siis saab võtta signaali näiteks tagakõlaritest, ilma et peaksid mingi RCA ga jamama. Helikvaliteet selle all ei kannata.
Tahaksingi panna võimu eraldi ainult sub. jaoks, aga kardan, et minu võimule ei piisa ainult kõlaritest võetud signaalist, ikka peab rca-ga jamama vist hakkama.
See on arusaamatu, miks see antenni juhe mängu tuleb?
Korralik liikleja
Burn
Huviline
Postitusi: 36
Liitunud: 15.01.2004 13:49 20
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Burn »

Tahaksingi panna võimu eraldi ainult sub. jaoks, aga kardan, et minu võimule ei piisa ainult kõlaritest võetud signaalist, ikka peab rca-ga jamama vist hakkama.
See on arusaamatu, miks see antenni juhe mängu tuleb?
Võimul peab olema spetsiaalne pistik selle jaoks, kui tahad võtta kõlaritest signaali. Selline lai ja kitsas auk, kuhu käib spets. juhe. Antenni juhe tuleb sellepärast mängu, et fm moodul annab selle kaudu signaali makki. Maki pealt tuunid välja moodulist tuleva sageduse. Minul on see näiteks 87.7. seda saab ka ise vajadusel muuta. Kui tahad cd-d kuulata siis vajutad lihtsalt 1 raadio nuppu, mille alla sagedus salvestatud. Asi on abiks siis, kui makil pole cd boksi juhtimist sees. Loomulikult on kaasas ka box`i juhtimis seade displayga ja puldiga. Mina lasin endal teha selle pulli R&P`s. Kui täpsemalt soovi asjanduse kohta teada, siis astuge sealt läbi.
E39
Kasutaja avatar
raunow
Huviline
Postitusi: 184
Liitunud: 29.08.2005 14:54 32
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas raunow »

Tänud
pilt läks asjast väheke selgemaks.
Üks küsimus veel, et palju selle mooduli ja töö umbkaudne hind oli?

(vabandan, et kasutan võõrast teemat)
Korralik liikleja
Kasutaja avatar
eclipse
Huviline
Postitusi: 261
Liitunud: 03.01.2005 23:13 26

Postitus Postitas eclipse »

ootoot, mismoodi saate väita, et pole vahet kas võtta võimu sisendit maki eelvõimust või siis muunduriga peale lõppvõimu?
530d
Kasutaja avatar
aise
Huviline
Postitusi: 2296
Liitunud: 28.02.2006 11:15 25
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas aise »

raunow kirjutas:
Ilvez kirjutas: Ühendatud on sub muu audio külge, nii et bassi saab raadio pealt reguleerida. Tehasebass on praktiliselt maha keeratud, et ei moonutaks.
14 kõlariga helisüsteemid pidavat väga head olema, neis sisaldub ka kaks orig. sub.-i


Enda BMW rds business annab ikka väga halba heli (10 kõlarit), bass puudub ja kõrged hakkavad ragisema kõvasti mängides.
Oleks küsimus, et kuidas sinna ühendada eraldi võimu sub. jaoks?
...ja veel, et kas mingi nipiga annab sinna panna tavalise cd boxi?
mul ka see HI-FI Professional lisa, kannatab kuulata küll, lisa subbar on sellegi poolest vaja panna. tehase woofer on kahe elemendiga, mitte kahe subbariga. kõrged on nõrk koht. ruumilise heli funktsioon on hea. cd-box asemel on mul ipod ja sellega saab kõrged kah häält tegema panna, raadioga on kõrged praktiliselt olematud, olgugi, et DSP alt on põhjas ja tone alt on põhjas.
Kasutaja avatar
asimargus
Huviline
Postitusi: 110
Liitunud: 29.05.2005 23:51 43
Asukoht: Viimsi - Püünsi

Postitus Postitas asimargus »

aise kirjutas:
raunow kirjutas:
Ilvez kirjutas: Ühendatud on sub muu audio külge, nii et bassi saab raadio pealt reguleerida. Tehasebass on praktiliselt maha keeratud, et ei moonutaks.
14 kõlariga helisüsteemid pidavat väga head olema, neis sisaldub ka kaks orig. sub.-i


Enda BMW rds business annab ikka väga halba heli (10 kõlarit), bass puudub ja kõrged hakkavad ragisema kõvasti mängides.
Oleks küsimus, et kuidas sinna ühendada eraldi võimu sub. jaoks?
...ja veel, et kas mingi nipiga annab sinna panna tavalise cd boxi?
mul ka see HI-FI Professional lisa, kannatab kuulata küll, lisa subbar on sellegi poolest vaja panna. tehase woofer on kahe elemendiga, mitte kahe subbariga. kõrged on nõrk koht. ruumilise heli funktsioon on hea. cd-box asemel on mul ipod ja sellega saab kõrged kah häält tegema panna, raadioga on kõrged praktiliselt olematud, olgugi, et DSP alt on põhjas ja tone alt on põhjas.
Kuidas sul kõrgeid ei ole - minul on kõrged väga tiptop
DSP's on naeratus peale keeratud ja on ok.
Teleskooplaadur - tõstejõud 4tonni ja tõstekõrgus 17meetrit - 56 658 630

www.racing.ee/voodi - Täispuit voodid ja narid
Kasutaja avatar
aise
Huviline
Postitusi: 2296
Liitunud: 28.02.2006 11:15 25
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas aise »

naeratus :lol: ehk siis V või U tüüpi kurv.

inimesed kuulevad erinevalt, üldiselt ei ole keegi kes vähegi helist jagab selle heliga rahul mis sealt tuleb, ma ei ole mingi ilge spetsialist aga minu jaoks on kõrged magedad.
Kasutaja avatar
bmwtutorial
Huviline
Postitusi: 39
Liitunud: 16.12.2005 15:58 28
Kontakt:

Postitus Postitas bmwtutorial »

palju see ipodi paigaldamine läbi rca koos jubinatega võiks umbes maksta kui kuskilt teenusena tellida?
Kasutaja avatar
aise
Huviline
Postitusi: 2296
Liitunud: 28.02.2006 11:15 25
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas aise »

bmwtutorial kirjutas:palju see ipodi paigaldamine läbi rca koos jubinatega võiks umbes maksta kui kuskilt teenusena tellida?
mis auto, alustame sellest? kas DSP audio või mitte?
Kasutaja avatar
Hans
Huviline
Postitusi: 2193
Liitunud: 17.11.2003 00:42 10
Asukoht: Tallinn

Re: K: E39 originaal maki helikvaliteet

Postitus Postitas Hans »

Burn kirjutas:Või annab äkki vanal midagi sees vahetada või kruttida. Kõlarid on vahetatud ja võimud vahel. Makk ise on BMW Business
Business on Blaupunkt-i toode ja ei ütleks, et nõrga firmaga oleks tegu. Ja häälestus on tal igati keskmine st standardne. Jah on võimalik makis järelhäälestust teha aga see häälestus on niivõrd subjektiivne, et mida keegi helis hindab.

Isiklikult mina arvan, et heli jääb sinu puhul sinna fm-mooduli ja võimu taha.

Teiseks auto ei ole üldse oma kujult ja ehituselt ideaalne helikuulamise kamber. Kui nüüd NASA-ks minna siis, siis tuleks mikrofonid autosse panna, arvuti järgi ja kontrollsagedustega hakata kõlareid filtritega häälestama. Lisaks muuta kõlarite helipeegeldusnurki, arvestada kas nahksisu või tavaline jne jne. Ja kui siis ka heliga rahul ei olda tuleb juba oma vanemaid süüdistada, et kõrvade osas kokku hoiti.

Kogu muusikatööstus kompresseerib heli ennem helikandjale minekut standartseks, lisaks kõikides raadiojaamades on ennem saatjasse minekut kompressorid vahel ja seda kõike selleks, et ka kõige tavalisema ja odavama monoraadioga kuulata saaks.

Oma jutuga tahan seda öelda, et kui soovitakse sama tulemust mis sümfooniaorkester filarmoonias siis tuleb autost ehitada filarmoonia.
E30 316i ´90, E34 518i ´95
Kasutaja avatar
kuunoe39
Huviline
Postitusi: 28
Liitunud: 31.10.2006 10:04 10

Postitus Postitas kuunoe39 »

aise kirjutas:
bmwtutorial kirjutas:palju see ipodi paigaldamine läbi rca koos jubinatega võiks umbes maksta kui kuskilt teenusena tellida?
mis auto, alustame sellest? kas DSP audio või mitte?
võid mulle sama öelda vbl
auto 200a 530 ja dsp on seal olemas. Praegu on jama et boxi juhtimine toimib aga heli ennast plaatidelt ei tule aga see selleks...oleks samuti ipodist huvitatud (võimalik et ka mingi dvd variant veel)

tänud :)
Kasutaja avatar
aise
Huviline
Postitusi: 2296
Liitunud: 28.02.2006 11:15 25
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas aise »

DSP´ga:
http://www.europeanautosource.com/produ ... cts_id=284

DSP´ta:
http://www.europeanautosource.com/produ ... cts_id=268

saadab eestisse, tolli peab ainult maksma ja käivekat.

teine ja veits parem variant ma arvan on see:
http://www.intravention.co.uk/

asi on küll beta staadiumis aga saab osta läbi sealse foorumi, selle juurde vaja veel Alpine KCA-420i ja kui DSP´ga masin siis Analog to Digital converter ja veits näputööd.

DSP´d on kahte tüüpi, analog ja digital, analogi puhul pole converterit vaja ainult digitali puhul. digital DSP puhul on cd-box´st võimendisse coaxial juhe.
Kasutaja avatar
Hans
Huviline
Postitusi: 2193
Liitunud: 17.11.2003 00:42 10
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Hans »

aise, kas sul on juba i-Pod masinas?
Tegelikult sooviks sinuga mingi aeg kokku saada ja vaadata mis ära oled teinud.
E30 316i ´90, E34 518i ´95
Vasta