E34 aknatõstuki lülitite valgustid jäävad põlema

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
Kasutaja avatar
KristjanT
Huviline
Postitusi: 162
Liitunud: 21.07.2005 12:36 45

E34 aknatõstuki lülitite valgustid jäävad põlema

Postitus Postitas KristjanT »

Situatsioon on imelik.
Süüde välja, tuled välja, ise ka autost välja, uks kinni.

Pimedas on hästi näha, et kõik 4 aknatõstuki nuppu on valgustatud ja jäävad valgustatuks.

Kui signa peale panna siis korra valgustab võimsamalt ja siis jälle veidi tuhmimalt ning nii ta jääbki. Sama juhtub kui signa maha võtta.

Seda näidikuploki vasakus servas olevat rullnuppu liigutades ei juhtu mitte midagi.

Nii need tuled siis põlevadki mul ööläbi (vist).
Hommikul juba nii valge, et enam pole aru saada.

K.
Suur
Huviline
Postitusi: 253
Liitunud: 25.06.2005 21:04 37

Postitus Postitas Suur »

Vähemalt minu E32-l põlevad need lülitid mingi aja samamoodi peale auto seismajätmist, samuti töötavad tõstukid mingi aja jooksul. Tõstukite töö on vist seotud ka uste lukustamisega, kui oled uksed korra lukku pannud, siis peale uste avamist enam ei tööta. Aega pole võtnud, millal see valgustus ära kustub, aga paarikümne minuti jooksul see juhtub.
BMW 735i E32 1991+BMW 318iS E36 1992+ Suzuki GSX-R 600 K3
Kasutaja avatar
Jaxa13
Huviline
Postitusi: 251
Liitunud: 24.05.2004 15:38 01
Asukoht: E4 & E20
Kontakt:

Postitus Postitas Jaxa13 »

minu arust on nad mingi fosfori v2rgiga koos ja tundub et p6levad tykk a aega...
Kasutaja avatar
rzz
Huviline
Postitusi: 127
Liitunud: 27.08.2004 21:10 14
Asukoht: TLN-KSK
Kontakt:

Postitus Postitas rzz »

minu E34'l põlevad pärast süüte väljavõtmist edasi. Samti töötavad el. aknad ilma süüteta mingi aja pärast võtme eemaldamist süütelukust. Kui pikk aeg see on, ei oska aga umbes sama kaua kui nuppude all tuled põlevad
mingit probleemi ma selles küll ei näe..
I had a life once. Then I bought a BMW
Kasutaja avatar
priitv8
Huviline
Postitusi: 8277
Liitunud: 04.02.2004 10:59 34
Asukoht: city

Postitus Postitas priitv8 »

Kusjuures nad selleks just põlevadki, et anda märku akende liigutamise võimalusest. Mingi 15 minutit on see aeg.
Priit
540iX 240kW/450Nm, aga ikka pooled silindrid puudu!
bmmm
Huviline
Postitusi: 35
Liitunud: 11.03.2005 02:00 03

Postitus Postitas bmmm »

E34 tüüpviga, nörk elektroonika.
kas viga ei saa olla signalisatsooni ja keskluku plokis, või tagumise istme all olevates releedes, pistikutes, kaitsmetes.
aga tee autole restart. vaata mis siis saab.
olen sama jamaga jamanud ja jaman praegugi sellega. kui uksed kinni kesklukust panna peavad nad möne sekundi pärast kustuma. kui aga lihtsalt vöti süütest välja keerata pölevad nad kauem mingi möned minutid ikka.
aga kui süüte sisse keerad, kas siis aknad liiguvad, mul ei liigu. arvan et mingi relee jamab.
ma olen ise jamanud sellega juba kaua ja see tulede pölemine akende lüliti nuppudel tähendas seda et varsti aknad ei töötanud enam normaalselt, vähemalt mul lõppes sellega. loodan et mitte sul.
soovitan ikka elektriku poole pöörduda, mul igaljuhul aeg kinni pandud.
Kasutaja avatar
priitv8
Huviline
Postitusi: 8277
Liitunud: 04.02.2004 10:59 34
Asukoht: city

Postitus Postitas priitv8 »

bmmm kirjutas:E34 tüüpviga, nörk elektroonika.
Tavaliselt ikka mingid külaelektrikud oma küüneviha sisse ajanud.
Ja need tuled peavad seal põlema, seni kuni el.aknad on lubatud.
Siin ju mustvalgel kirjas:
http://tridem.han-solo.net/auto/erich/zke/bild13.jpg
"Die Beleuchtung der FH-Schallter ist eingeschaltet, wenn die FH betätigt werden können." -> El.aknalülitite valgustus on sisse lülitatud, kui aknaid on võimalik avada-sulgeda.
Ja järgmisel lehel:
http://tridem.han-solo.net/auto/erich/zke/bild15.jpg
"Einschaltbereitschaft nach Zündung aus: 16min." -> El. aknad töötavad peale süüte väljalülitamist veel 16 minutit.
Elektriskeemilt:
http://tridem.han-solo.net/auto/erich/zke/bild11.jpg
on näha, et valgustus saab otse plussi seni, kuni relee RES on suletud. Sama relee kaudu saavad plussi (klemm A5) ka kõik akende ja luugi mootorid.
Priit
540iX 240kW/450Nm, aga ikka pooled silindrid puudu!
Kasutaja avatar
Muhvi
Huviline
Postitusi: 33
Liitunud: 19.09.2005 11:07 14

Postitus Postitas Muhvi »

priitv8 kirjutas:Kusjuures nad selleks just põlevadki, et anda märku akende liigutamise võimalusest. Mingi 15 minutit on see aeg.
ilmselt on see 15 min sel juhul kui ei ava juhi ust, sest kui avada ja siis sulgeda, ei tööta enam aknad.
kui juhuslikult pole erinevaid variante.
530D
Kasutaja avatar
Muhvi
Huviline
Postitusi: 33
Liitunud: 19.09.2005 11:07 14

Re: E34 aknatõstuki lülitite valgustid jäävad põlema

Postitus Postitas Muhvi »

KristjanT kirjutas: Kui signa peale panna siis korra valgustab võimsamalt ja siis jälle veidi tuhmimalt ning nii ta jääbki. Sama juhtub kui signa maha võtta.
K.
tegin väikse testi ja selgus, et jäävad jah tuhmilt põlema kusjuures kui põlevad tuhmilt siis aknad ei tööta ja see juhtub siis kui oled väljunud uksest ja ukse sulgenud.Aga mingi suht väikse aja pärast peaksid nad kustuma täielikult. Ja see korraks võimsamalt valgustamine peaks juhtuma ka siis kui keerad VÕTMEGA ukse kinni.
530D
nokkel
Huviline
Postitusi: 238
Liitunud: 17.10.2004 20:12 41
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas nokkel »

see ju normaalne täiesti, et lüllarid pimedas nähtavad...segavad sind ve?
Võrdluseks ju tavalised 220v valgustilülitid, mis pimedas hõõguvad, et ei peaks koperdama ja otsima käsikaudu..või urgitsed seinalülititel ka pirnid välja? :lol:
Vasta