2.5 TDS plokis keere maas

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
joonaskala
Huviline
Postitusi: 529
Liitunud: 24.07.2012 21:38 05
Peamine sõiduk: bmw 320d 01
Kontakt:

2.5 TDS plokis keere maas

Postitus Postitas joonaskala »

Tere,

No ikka juhtub huvitavaid asju..Panin siis mina eile TDS mootori kokku. Kõik oli ilus tore, läks käima ja puha, töötas nagu miki, olin juba peaaegu peaga lakke hüppamas, kui käis mootoris hele krõks vms..
Mõtlesime et noh, miski läks paika või sobitus..hetkepärast käis järgmine krõks, ja natuke aega veel oodates ka kolmas, ja siis lõi veesärki surve sisse, jätsin seisma.
Kaant maha võttes, tuli välja et 2 polti olid täiesti lahti, tõmbasin need välja ja mis mulle otsa vaatas, plokisees olev keere oli lihtsalt poldi peal, ja tuimalt tõmbas plokist keermed maha.

Mida teha? Loodan et kaan muidugi sirgeks jäi..just lihvimisest tulnud. Aga mida teha keermetega?
Uurisin et on olemas sellised asjad nagu helicoil keermevedrud, kuskil oli sama teema plokiga ja soovitati neid. Kas tõesti on võimalik et need jäävad ka pidama? :shock: Kui ta juba poldi koos ploki keermega välja tõmbab siis miks ta ei peaks seda välja tõmbama? Ja kui tõesti peaks, mis tööriistamarketis selle helicoil komplekti hind võiks olla umbkaudselt?

Kas on veel variante? Või läheb plokk lihtsalt emeksi ja tuleb uus sebida?

Tõesti ajuvabadus mis ikka juhtub koguaeg, jään infot ootama!
Suured tänud!
Lp,
Joonas
Kasutaja avatar
teet82
Huviline
Postitusi: 1945
Liitunud: 16.03.2010 19:33 15
Asukoht: võru

Re: 2.5 TDS plokis keere maas

Postitus Postitas teet82 »

See Helicoil peaks toimima küll. Kas sa Nm võtit ka kasutad muidu?
Kui tundun ülbe, siis on mul lihtsalt halb tuju kellegi kolmanda pärast, ära võta isiklikult!
joonaskala
Huviline
Postitusi: 529
Liitunud: 24.07.2012 21:38 05
Peamine sõiduk: bmw 320d 01
Kontakt:

Re: 2.5 TDS plokis keere maas

Postitus Postitas joonaskala »

Ikka ikka! Võtsin autodata'st veel pingutusmomendid ja tegin kõik nii nagu pidi! :(
Kaupo_K
Huviline
Postitusi: 1074
Liitunud: 29.12.2009 18:25 45
Peamine sõiduk: 530D
Asukoht: Ravila

Re: 2.5 TDS plokis keere maas

Postitus Postitas Kaupo_K »

Kaant lihviti vb liiga palju maha? Sai liiga õhuke ehk originaal paksusega tihend ja tõmbasidki poldid üle ehk keere sai lihtsalt otsa. Muidu poldid, tihend said ikka uued? Kui lihvitigi imevähe, siis võimalik et kunagi veel lihvitud ja ongi mõõdust väljas. Mul muidu kasutatud korras plokk ja uued poldid pakkuda kui tarvis.

Edit: Miks sa autodatast andmed võtsid, kui uue tihendi pakendis ju jutt kõik olemas?
Kasutaja avatar
jass161
Huviline
Postitusi: 825
Liitunud: 29.09.2013 16:17 41
Peamine sõiduk: E91
Asukoht: Viljandimaa

Re: 2.5 TDS plokis keere maas

Postitus Postitas jass161 »

Soovitaks würthist keerme kannud võtta ja ka keermeliimi. Aga sa peab ploki poldi augud suuremaks puurima seljuhul.
joonaskala
Huviline
Postitusi: 529
Liitunud: 24.07.2012 21:38 05
Peamine sõiduk: bmw 320d 01
Kontakt:

Re: 2.5 TDS plokis keere maas

Postitus Postitas joonaskala »

Kaant võeti maha 0,7mm ja tihend läks siis 3 auguga, kõige paksem.

Aga jah, kõik muu läks uus peale kaanepoltide.. sinna mu keermed läksidki :mad: Ostsin uued poldid, aga kaan käis ühekorra juba nendega maas ja arvasin et peavad ka teise korra vastu, aga no ju siis ei pidanud. Venimismaad enam polnud ja lihtsalt keeraski pe*se :(
Kasutaja avatar
teet82
Huviline
Postitusi: 1945
Liitunud: 16.03.2010 19:33 15
Asukoht: võru

Re: 2.5 TDS plokis keere maas

Postitus Postitas teet82 »

Olen ise võrrelnud uusi ja kasutatud polte, pikkuste vahe on olnud päris mitu millimeetrit. Ei tahaks uskuda, et see augu sügavus seal nii täpselt tehtud on, et kohe polt põhjas otsaga. Aga kindlasti ei tohi õli augu põhja jääda, see annab sama tulemuse.
Nende vanade mootoritega on tihti nii, et kasutatud mootor maksab sama palju kui tihendid ja poldid remondiks, ei maksa pead vaevata remondiga :D
Kui tundun ülbe, siis on mul lihtsalt halb tuju kellegi kolmanda pärast, ära võta isiklikult!
joonaskala
Huviline
Postitusi: 529
Liitunud: 24.07.2012 21:38 05
Peamine sõiduk: bmw 320d 01
Kontakt:

Re: 2.5 TDS plokis keere maas

Postitus Postitas joonaskala »

Lasin augud kõik brake cleaniga puhtaks ja seejärel õhuga läbi, augud olid puhtad.

Paras riskantne värk uut mootorit osta, paljud on ikka väga nadis olukorras. Endal sai uued ketid, kaan lihvitud, uued tihendid jne, niiet peaks väga hea töölooma saama veel! Iseasi kas nüüd blokist asja saab.
Kasutaja avatar
jass161
Huviline
Postitusi: 825
Liitunud: 29.09.2013 16:17 41
Peamine sõiduk: E91
Asukoht: Viljandimaa

Re: 2.5 TDS plokis keere maas

Postitus Postitas jass161 »

0,7 mm on palju. Kui juba niipalju tehtud, siis tee plokk korda ikka. Keerme kannud sisse ning uued poldid ja toimib. Puurimine nõuab täpsust.
Kasutaja avatar
teet82
Huviline
Postitusi: 1945
Liitunud: 16.03.2010 19:33 15
Asukoht: võru

Re: 2.5 TDS plokis keere maas

Postitus Postitas teet82 »

jass161 kirjutas:0,7 mm on palju. Kui juba niipalju tehtud, siis tee plokk korda ikka. Keerme kannud sisse ning uued poldid ja toimib. Puurimine nõuab täpsust.
Sa mõtled siis keermestatud pukse, mitte "vedrusid" nagu see helicoil? See puksi süsteem peaks jah parem olema, Bmw vist ise ka soovitab oma juhendites analoogset lahendust "timesert" vahenditega. Aga see komplekt maksab arvatavasti rohkem jälle kui kasutatud mootor.
Ja eeldada võib, et kõik keermed plokis on kahjustada saanud, remondid need kolm ära ja järgmisel käivitamisel annab mõni teine järele :?
Kui tundun ülbe, siis on mul lihtsalt halb tuju kellegi kolmanda pärast, ära võta isiklikult!
Kasutaja avatar
jass161
Huviline
Postitusi: 825
Liitunud: 29.09.2013 16:17 41
Peamine sõiduk: E91
Asukoht: Viljandimaa

Re: 2.5 TDS plokis keere maas

Postitus Postitas jass161 »

teet82 kirjutas:
jass161 kirjutas:0,7 mm on palju. Kui juba niipalju tehtud, siis tee plokk korda ikka. Keerme kannud sisse ning uued poldid ja toimib. Puurimine nõuab täpsust.
Sa mõtled siis keermestatud pukse, mitte "vedrusid" nagu see helicoil? See puksi süsteem peaks jah parem olema, Bmw vist ise ka soovitab oma juhendites analoogset lahendust "timesert" vahenditega. Aga see komplekt maksab arvatavasti rohkem jälle kui kasutatud mootor.
Ja eeldada võib, et kõik keermed plokis on kahjustada saanud, remondid need kolm ära ja järgmisel käivitamisel annab mõni teine järele :?
Ma mõtlen jah pukse, see kindla peale minek, kui auto on pikemaks ajaks. Mina seda vedru süsteemi ei usaldaks niiväga. Puksid ise ei olnud kirve hinnaga. Pikk puur ja keermelõikur maksid. Kui teha siis kõik augud juba. Puurimine ja keermestamine nõuab oskusi.
Targo
Huviline
Postitusi: 886
Liitunud: 08.01.2006 18:11 46
Asukoht: Raplamaa

Re: 2.5 TDS plokis keere maas

Postitus Postitas Targo »

Puksid on jah kõige õigem variant (ikka korralikud pikad puksid, mitte need laialt levinud ca 2cm pikad puksid, need ei pea :) ). Kõige õigem oleks puurida puurpingis aga saab hädapärast ka ilma pingita hakkama (kui just kõik keermed üle ei ole) kui hea käsi on. Keermeliim ka kindlasti puksidele.
joonaskala
Huviline
Postitusi: 529
Liitunud: 24.07.2012 21:38 05
Peamine sõiduk: bmw 320d 01
Kontakt:

Re: 2.5 TDS plokis keere maas

Postitus Postitas joonaskala »

No kõik lihvivad neid kaani, mina pole ühtki SIRGET tdsi kaant näinud, mida oleks mõtet niisama peale visata..

Kõik on korras, kõik töötas ideaalselt. Ma sain kõik ketipinguti süsteemid jne aru, kõik on 100% õigesti koos. Aga lihtsalt ju siis viga oli vanades poltides!

Mõtlen seda pukside varianti praegu.
Vasta