E34 pidurid teevad kohutavat häält

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
Kasutaja avatar
draggo
Huviline
Postitusi: 854
Liitunud: 08.09.2003 13:33 48
Asukoht: Tar2
Kontakt:

E34 pidurid teevad kohutavat häält

Postitus Postitas draggo »

Mure on siis selline, et kui oma kodu juurest tagurdades hommikuti liikuma hakkan ja enne teele jõudmist pidurdan siis teevad pidurid ikka päris kohutavat häält. Kui aga saan juba auto nina sõidusuunda ja edaspidi liikuma siis ei kaasne pidurdamisega ei mingeid hääli ega ka probleeme. Milles võib asi olla?
priitb
Huviline
Postitusi: 351
Liitunud: 24.11.2005 23:13 46
Peamine sõiduk: F31 325d
Asukoht: Paide

Postitus Postitas priitb »

Sama mure siin. Klotsid-kettad korras. Eelmistel autodel pole sellist asja old. Ilmneb ainult siis kui on märg ilm.
BMW f31 325d 160kw 2014a
Kasutaja avatar
AARE540
Huviline - moderaator
Postitusi: 11703
Liitunud: 31.01.2004 21:43 11
Peamine sõiduk: Scania 500R '24 Mercedes-Benz E350 '15 BMW 540i'94
Telefon: 53311120
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas AARE540 »

draggo- kas see möla tuleb eest või tagant? Äkki kässari klotsidega mingi kala?
tmoms
Huviline
Postitusi: 205
Liitunud: 05.05.2006 00:30 41

kahtlane heli

Postitus Postitas tmoms »

mul oli ka kahtlane heli piduritega mingi selline krigina moodi......võtsin tagumise piduri ketta maha ja, näe oi imet kässariklotsi see polt või kuidas nimetada tuleb(see mis klotse selle tagumise plekki sees kinni hoiab)oli ära tulnud läbi plekki ja oli kõveraks läind, ning sinna vahele end kinni tõmand kuidagi ja tegi hirmsat häält.........küll oli nüüd keeruline seletus aga äkki saab mingit abi :lol: :lol: :lol:
Kasutaja avatar
draggo
Huviline
Postitusi: 854
Liitunud: 08.09.2003 13:33 48
Asukoht: Tar2
Kontakt:

Postitus Postitas draggo »

Tundub, et eest tuleb see hääl. Aga see on nii kõva, et ehmatab alati kõik autos olijad poolsurnuks. :)
Kasutaja avatar
Hans
Huviline
Postitusi: 2193
Liitunud: 17.11.2003 00:42 10
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Hans »

E30 316i ´90, E34 518i ´95
seppa
Huviline
Postitusi: 3082
Liitunud: 03.11.2005 08:53 58
Asukoht: Rakvere ja ''Põhjaeesti''

Postitus Postitas seppa »

Endal e34 sama probleeb kuid antudteemas mul ABS ei tööta ( tuli põleb) !!! :(
Kuu aega tagasi seda jama piduritega ei olnd , praegu ainult hommiku vara ,kui tööle lähen !
Nutan ja kallan ,naeran ja tallan
Fack The Fuel Economy
Kasutaja avatar
draggo
Huviline
Postitusi: 854
Liitunud: 08.09.2003 13:33 48
Asukoht: Tar2
Kontakt:

Postitus Postitas draggo »

Juhin tähelepanu, et endal toimub selline asi vaid hommikul, kuna maja eest lahkun tagurpidid. Tööjuurest õhtul saan edaspidi minema. Kui hommikul saan peale esimest-teist pidurdust otsa õigeks ja siis pidurdan juba edaspidi liikudes ei ole enam mingeid hääli.
Tarvo
Huviline
Postitusi: 1998
Liitunud: 20.10.2003 23:53 19
Asukoht: Harjumaa

Postitus Postitas Tarvo »

Kas mõni pidur peale pole jäänud ehk?
Erki_E
Huviline
Postitusi: 142
Liitunud: 23.08.2007 23:34 34
Peamine sõiduk: 330Cd
Asukoht: Harjumaa

Postitus Postitas Erki_E »

Ei hakanud uut teemat tegema. Probleem on E36 esipiduriga. 2 kuud sõitsin autoga ja ei mingit häält. Siis hakkas parempoolne esimene pidur kriuksuma. Kriuksub kiirusel alla 15 km/h ja suuremal kiirusel kriuksub väga õrnalt piduri pedaalile vajutades. Võtsin piduri aatomiteks, puhastasin klotsi ja sadula tööpinnad roostest ja panin kokku tagasi. Nädal aega ei teinud piuksugi. Ja siis jälle hakkas kriuks vaikselt tagasi tulema, kuigi nüüd kriuksub vaiksemalt. Nüüd edasisõites kriuksub väga vähe, põhiliselt tagurdades. Ja vihmane ilm võimendab kriuksu. Klotsidel on kulumismaterjali üle 10mm veel. Ja kui keegi tahab kehva klotsi ideega nähvata, siis miks 2 kuud ei kriuksunud?

Volvo 740 piduriklotsi ja kolvi vahel on 1mm paksune pehme plaat. Isa vahetas piduriklotsid ära ja need plaadid ei mahtunud enam vahele, ei hakanud klotse kõhnemaks ka käiama ja pani ilma pehmendusplaatideta kokku. Pidurid hakkasid kriuksuma suht samamoodi, nagu minul. Siis ta sõitis 2 kuud kriuksuga. Kuna ise sõitsin ka selle masinaga vahetevahel, siis viskas kopa ette see kriuks ja võtsin pidurid lahti, panin need plaadid tagasi. Ning kriuksu pole.

Paneks need Volvo pehmendusplaadid panema enda E36'le...
Mis üldse tekitab kriuksu, klots väriseb kolvi ja ketta vahel?
Liimiks klotsi kolvi külge kinni...
Kasutaja avatar
Danil523
Huviline
Postitusi: 1721
Liitunud: 30.12.2004 12:52 38
Asukoht: Saue

Postitus Postitas Danil523 »

mul oli kriuksumist kui plekkvelg oli kinnitatud pikkade poltidega(läks vastu käsipituihoidjale ja kriuksus teatud kiirustel)
Erki_E
Huviline
Postitusi: 142
Liitunud: 23.08.2007 23:34 34
Peamine sõiduk: 330Cd
Asukoht: Harjumaa

Postitus Postitas Erki_E »

Mul lahendas probleemi uued piduriklotsid esisillale 157.-
jackpuuk
Huviline
Postitusi: 300
Liitunud: 27.02.2007 00:00 08

Postitus Postitas jackpuuk »

Erki_E kirjutas:Mul lahendas probleemi uued piduriklotsid esisillale 157.-
Tegelt on see tavaliselt klotsimaterjali häda , aga sul võib see kriuks tagasi tulla , kui klotsid ketastega korralikult kokku töötavad :? Loodame , et nii ei juhtu , aga elu on sellist totrust näidanud , ketastel on sooned sees juba ja ka pidurisuppordid tahavad väga head puhastamist , kui klotse vahetad . Ma ei mäleta täpselt , aga mingil põhukoti mudelil olevat pidurite karjumine ravimatu viga :D :D :D
Kasutaja avatar
Margus_
Huviline
Postitusi: 767
Liitunud: 02.12.2005 14:06 11
Peamine sõiduk: Babyracer

Postitus Postitas Margus_ »

jackpuuk kirjutas:
Erki_E kirjutas:Mul lahendas probleemi uued piduriklotsid esisillale 157.-
Tegelt on see tavaliselt klotsimaterjali häda , aga sul võib see kriuks tagasi tulla , kui klotsid ketastega korralikult kokku töötavad :? Loodame , et nii ei juhtu , aga elu on sellist totrust näidanud , ketastel on sooned sees juba ja ka pidurisuppordid tahavad väga head puhastamist , kui klotse vahetad . Ma ei mäleta täpselt , aga mingil põhukoti mudelil olevat pidurite karjumine ravimatu viga :D :D :D
Mitte ainult ühel vaid väga paljudel pego mudelitel vilistavad ja teha pole mitte midagi. Klotsi ja ketta koostöö lihtsalt. Pidid olema ka mingid spets määrded vms mis selle vilina ära võtavad aga nende effektiivsuse kohta ei tea midagi rääkida.

Sry for OT :oops:
Vasta