E39 jahutusvedelik kaob peale termostaadi vahetust

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
ahto85
Huviline
Postitusi: 66
Liitunud: 13.12.2009 09:46 12
Peamine sõiduk: BMW 528i
Asukoht: Pärnu

E39 jahutusvedelik kaob peale termostaadi vahetust

Postitus Postitas ahto85 »

Probleem selline siis, et autoks on e39 528 96a. automaat ja soojaks ei läinud mitte üks raas arvasin kohe, et termostaat ja lasin UMis ära vahetada. Termostaat oli 92kraadine. Nüüd siis peale vahetust on hakanud jahutusvedelik kaduma aga ennem seda jama ei olnud, milles võib asi olla? Lekkeid näha kuskil pole, õli vaatasin ka üle ei saa aru midagi tundub puhas olevat samas sumps sooja mootoriga aurab küll. Küsimus veel selline, kas on normaalne, et temperatuur on hästi hästi natuke üle poole ideaalis peaks ju keskel olema aga minul on õige pisut üle poole töösoojalt, samas aga jääb sinna ilusti püsima nii tühikäigul kui ka sõites?
Kasutaja avatar
tanel25
Huviline
Postitusi: 771
Liitunud: 29.05.2007 19:28 18

Re: E39 jahutusvedelik kaob peale termostaadi vahetust

Postitus Postitas tanel25 »

Ma ei sa aru, miks sa UM-i tagasi ei lähe :?:
4x6=1x nädalas
Kasutaja avatar
Alari.
Huviline
Postitusi: 3007
Liitunud: 14.02.2004 19:21 21
Peamine sõiduk: Bmw e38 730d
Telefon: 5181397
Asukoht: Lääne Virumaa Tapa
Kontakt:

Re: E39 jahutusvedelik kaob peale termostaadi vahetust

Postitus Postitas Alari. »

enda kogemustest võin öelda,et kui lased umis midagi teha siis hiljem keera kodus kõik asjadüle!Vb mingi lõdviku klamber lekib vaikselt mitte ei voola!Tasub alati üle keerata!
ahto85
Huviline
Postitusi: 66
Liitunud: 13.12.2009 09:46 12
Peamine sõiduk: BMW 528i
Asukoht: Pärnu

Re: E39 jahutusvedelik kaob peale termostaadi vahetust

Postitus Postitas ahto85 »

Peab siis asja uuesti üle kontrollima ja kui ise asjale lahendust ei leia siis vist tulebki uuesti UMi minna....
Kasutaja avatar
Günther
Huviline
Postitusi: 3483
Liitunud: 01.04.2007 13:27 25
Peamine sõiduk: Bmw e39 M5
Asukoht: Haapsalu

Re: E39 jahutusvedelik kaob peale termostaadi vahetust

Postitus Postitas Günther »

Kui ise näppima hakkad, siis aetakse sinu kaela, et ise soperdasid seal midagi. Aus oleks ikkagi minna tagasi kohta, kus teha lasid- ehk siis United Motorsisse!!! Ja mitte kuu aja pärast, vaid kohe kui vea avastasid... Ja pealegi see võib olla ka kokkusattumus, et just pärast Um lekkima hakkas! Ise pakuks, et termostaadi korpuse vahelt lekib.

Anna siis teada tulemusest...
* e39 M5 http://foorum.bmwclub.ee/viewtopic.php?f=4&t=282508
* f10 530d 2011 Xdrive 190kw
Kasutaja avatar
Vavava
Huviline
Postitusi: 281
Liitunud: 13.07.2009 19:46 10
Peamine sõiduk: BMW e39 520i
Asukoht: Tartu

Re: E39 jahutusvedelik kaob peale termostaadi vahetust

Postitus Postitas Vavava »

ainult termostaat vahetati või ka termostaadi koda?
Kui ainult termostaat siis võib olla koda läbi.
Kui ise käisin vahetamas siis öeldi kohe, et koda ei jäe pidama ja laseb läbi.
ahto85
Huviline
Postitusi: 66
Liitunud: 13.12.2009 09:46 12
Peamine sõiduk: BMW 528i
Asukoht: Pärnu

Re: E39 jahutusvedelik kaob peale termostaadi vahetust

Postitus Postitas ahto85 »

Mõlemad on vahetatud nii korpus kui ka termostaat ja seal tundub ka kõik kuiv olevat. Ega ma hakkagi ise näppima lähen uuesti UMi....
Kasutaja avatar
dantee
Huviline
Postitusi: 386
Liitunud: 11.02.2005 10:41 09
Asukoht: Valga

Re: E39 jahutusvedelik kaob peale termostaadi vahetust

Postitus Postitas dantee »

Pakun välja. et õhutati susti. Vahetasin aasta tagasi oma 528´l jahutusvedelikku ühes kohas (mitte UM´is) ja remondimees ütles kohe, et paari kuu jooksul jälgi taset ja vajadusel vala juurde, kuna kogu õhku korraga bemarist suht keemia kätte saada. Nii ma valasin praktiliselt 3 kuud nii 100ml kaupa juurde, enne kui "pidama" jäii?!
ahto85
Huviline
Postitusi: 66
Liitunud: 13.12.2009 09:46 12
Peamine sõiduk: BMW 528i
Asukoht: Pärnu

Re: E39 jahutusvedelik kaob peale termostaadi vahetust

Postitus Postitas ahto85 »

Mina valasin viimati juurde peaaegu liitri ja nüüd olen kaks päeva päris pikki vahemaid sõitnud ning kadunud pole enam midagi. Võibolla tõesti peab algul peale termostaadi vahetust mingi aeg veidi jahutusvedelikku juurde valama aga samas on kõik voolikud suht kõvad kah, olen kuulnud et mingi surve seal peabki olema aga näiteks eelmisel autol e34 olid kõik voolikud peale sõitu pehmed kui soolikad. Ja temperatuur on ka õige pisut üle poole, kas see on ka normaalne?
Kasutaja avatar
dantee
Huviline
Postitusi: 386
Liitunud: 11.02.2005 10:41 09
Asukoht: Valga

Re: E39 jahutusvedelik kaob peale termostaadi vahetust

Postitus Postitas dantee »

õige pisut, nii seieri-kahe paksuse jagu keskosast üle peaks OK! olema. Kui enam kuskile ei kao, peaks ka õhk enam vähem väljas olema. Muidugi võid avada õhutusnipli peale sõitu ja sealt surve maha lasta, ehk eemaldub veel õhku. Nippel asub kohe paisupaagi korgi kõrval, laiemat sorti kruvikaga keeratav.
ahto85
Huviline
Postitusi: 66
Liitunud: 13.12.2009 09:46 12
Peamine sõiduk: BMW 528i
Asukoht: Pärnu

Re: E39 jahutusvedelik kaob peale termostaadi vahetust

Postitus Postitas ahto85 »

Tundub, et asi korras praegu kuna olen juba päris palju sõitnud, temperatuur on normis, jahutusvedelikku juurde pole pidanud valama ja seepärast ei hakkagi UMi tagasi minema. Eks ma jälgin veel asja aga tänud kõigile kes sõna võtsid...
Vasta