Atm käigukasti vahetamine

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
karl1
Huviline
Postitusi: 2472
Liitunud: 08.10.2008 17:33 14
Peamine sõiduk: E65 FL
Telefon: 56997849
Asukoht: Jüri

Atm käigukasti vahetamine

Postitus Postitas karl1 »

BMW E32 730ia 138kw 94 aasta

Juhtus siis nii, et automaatkäigukast suri ära, edaspidikäigud on kõik kadunud, tagumine töötab. Viskas ka kärsahaisu, osad arvavad et sidurikettad on kulunud, võib peale selle veel midagi viga olla ? Kas on mõttekam käigukast ära vahetada, või vana korda teha ? Saab neid kettaid vahetada auto küljes ? Kui kallid need on, ja mis nippe teadma peaks ? Huvitaks ka töövõtted, et kuidas kasti õieti alt ära võtta, ja tagasi panna, et kõik jääks terveks.... summuti tuleb vist ära lõigata, mootor toestada kuidagi, kardaan alt ja mis veel ? Pole elusees atm kasti vahetanud, manuaaliga on lihtne...
Kasti vahetades on jälle see risk, et sureb see ka mõne aja pärast maha, kui remonti pole tehtud....

Kus on kõige mõttekam tööd teostada, tõstukil, või delfriga kanalil (mootori toestamisel parem vist) ? On mingeid spetsiaalseid tööriistu ja abivahendeid vaja ?

Nõuandeid oodates.
Karl.
seppa
Huviline
Postitusi: 3082
Liitunud: 03.11.2005 08:53 58
Asukoht: Rakvere ja ''Põhjaeesti''

Re: Atm käigukasti vahetamine

Postitus Postitas seppa »

;) Kannata nüüd abi saamisel rohkem kui 24h siin foorumis.
Nutan ja kallan ,naeran ja tallan
Fack The Fuel Economy
jan.
Huviline
Postitusi: 45
Liitunud: 08.04.2010 18:52 09

Re: Atm käigukasti vahetamine

Postitus Postitas jan. »

Rida mootoril see imelihtne, võrreldes V mootoritega.
Kõige lihtsam on seda ikkagi teostada tõstuki peal, kuid kanalis saab ka hakkama ma arvan.
Mina pooldaks remonti, kuna kui enda kastist jagu sain siis soetasin uue ning kui see alla sai kruvitud, siis osutus see ka peetis olevaks.
Lõpuks siis lasin ikkagi kasti ära remontida ning mured olidki murtud.
Kõige lihtsam on võtta ühendust äkki kasutaja nimega Kuno_T, tema remondibki neid ning tema teab ka nendest kõike, mis on lihtsam või odavam või vastupidavam.
karl1
Huviline
Postitusi: 2472
Liitunud: 08.10.2008 17:33 14
Peamine sõiduk: E65 FL
Telefon: 56997849
Asukoht: Jüri

Re: Atm käigukasti vahetamine

Postitus Postitas karl1 »

Tänud.
Ega keegi ligikaudset hinda ei oska öelda, kui lasta kellelgi kettad vahetada ?

Praegu alustasin juba, auto tõstukil, sumps on alt ära ja kardaan lahti.... Kuidas ülemised kasti poldid lahti saab ?
jan.
Huviline
Postitusi: 45
Liitunud: 08.04.2010 18:52 09

Re: Atm käigukasti vahetamine

Postitus Postitas jan. »

Lased käigukast allapoole ning pääsedki ligi.
Kasutaja avatar
Martin740
Huviline
Postitusi: 762
Liitunud: 07.06.2010 19:45 57
Peamine sõiduk: BMW
Asukoht: Pärnu

Re: Atm käigukasti vahetamine

Postitus Postitas Martin740 »

krt mul on esimesed käigud olemas aga tagumine ei taha kuidagi tulla ainult suure tuuritamise peale võtab järgi selle :( alles ostsin auto ja eelmine omanik kiitis et kast on tip top **** ma ytlen. :oops: pean siis ka mõtlema hakkama vist kasti remondile. huvitav oleks teada näiteks palju maksab õlipump või turbiin! õnneks on mul tõstuk ja vajalikud võtmed olemas aint anna remonti aga palju euri läheb :mrgreen:
E32 740, E34 530, E32 740, E46 318d ja E34 540 :)
fiziks
Huviline
Postitusi: 1177
Liitunud: 09.04.2005 18:11 06
Asukoht: Tallinn

Re: Atm käigukasti vahetamine

Postitus Postitas fiziks »

alustad äkki sellest, et mis kast sul on?
Vasta