lukku

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
mairii
Huviline
Postitusi: 58
Liitunud: 21.08.2012 22:19 47

lukku

Postitus Postitas mairii »

Tere. Palun abi. Situatsioon järgmine: täna hommikul -8 kraadiga lähen mina siis autot (m30) käivitama, aga käima see minna ei suvatsenudki. Laseb süüdet anda ja veab kõik ringi aga auto käima ei lähe ja peale mitut proovimist teeb signa piiksud ja kompuutrisse lööb (kes teab, vb käiasin aku tühjaks ni väikse ajaga): oeldruck sensor - õlirõhu andur ja vaata kasutusjuhendit :D Lähen siis mina poodi, et see andur osta, aga sealt öeldakse, et ei maksa seda vidinat kohe osta, sest auto peaks käivituma ka selleta ja see viitab hoopistükis muule jamale. Võibolla oleks pidanud "rumal küsimus" rubriiki selle teema tegema, sest olen naisterahvas ja lihtsalt püüan asjadest aru saada, kuna sellist vana ja väärikat autot oman.
Viimati muutis mairii, 15.03.2013 14:41 03, muudetud 3 korda kokku.
Kasutaja avatar
CreAtive1
Huviline
Postitusi: 75
Liitunud: 11.06.2011 19:47 41
Peamine sõiduk: BMW e32 735i

Re: Palun abi: e32 oeldruck sensor

Postitus Postitas CreAtive1 »

Õlirõhu andur ei põhjusta kohe kindlasti auto mitte käivitumist, kuna reaalne õlirõhk tekib alles mootori käima minnes. (mõnel juhul võib isegi üsna mitu sekundit peale auto käivitumist aega võtta). Põhjus miks ta selle veateate sull ette lõi võib vabalt olla selles, et peale piisavalt pikka käivitamist arvas kompuuter, et mootor töötab aga õlirõhku ei ole. (endalgi selliseid juhuseid olnud)
Mitte käivitumise põhjuseks võib olla vabalt immo või mõni muu elektrooniline mehhanism kuhu vahele on õhu temperatuuri langedes tekkinud kondents. Tasuks proovida aku korralikult täis laadida ja uuesti proovida peale nö. restarti. Kui ei toimi siis kaks võimalust, kas kutsud kellegi kes kontrolliks mõned põhilisemad murepunktid üle VÕI jääd ootama soojemaid ilmasi. :)
Üks võimalik probleem võib olla näiteks jagaja rootor ja selle kontakt kaas, mille klemmid on ilmselt puhastamata oma 10 aastat ja sinna kogunenud üsna korralik korrosiooni kiht.
mairii
Huviline
Postitusi: 58
Liitunud: 21.08.2012 22:19 47

Re: Palun abi: e32 oeldruck sensor

Postitus Postitas mairii »

Ja aitäh. Oligi õigus :)
Vasta