E32 730,138kw 91 a. Karteripõhja vahetus!

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
upside
Huviline
Postitusi: 5
Liitunud: 04.10.2005 21:04 26
Asukoht: Tartu

E32 730,138kw 91 a. Karteripõhja vahetus!

Postitus Postitas upside »

Kas keegi teab või on ise koguni teinud,kas karteripõhja vahetamiseks peab esisilla alla laskma või on muid mooduseid vahetuseks??(kas tuleb ehk niisama vahelt välja) Igasugused näpunäited on teretulnud! Ma autode kohapealt suht võhik aga kuna selline probleem on siis tahan ise õppida ja auto korda teha! Praegu vaatan,et esisilla langetamiseks peab ka mootori praegusesse asendisse fikseerima,kuna mootori padjad on esisilla küljes!
BMW 730 138 kw 91 a.
Kasutaja avatar
Svenp
Huviline
Postitusi: 750
Liitunud: 12.10.2004 12:46 45
Asukoht: UK/Tartu

Postitus Postitas Svenp »

Tavaline meetod on selline: lased väljalaskepoolse mootoripadja lahti, vabastad summuti klambri, ehitad abinõu mootori tõstmiseks (jämedam pruss ja mõned puuklopid, konksuga polt). Paned abinõu põiki üle mootori, toetad kere tugevama koha peale otsad ja tõstad nii palju kui summuti lubab (läheb vastu põhja). Tekkiv ruum on piisav põhja ära võtmiseks. Vajadusel eemaldad ka õlivõtturi. Ruum on muidugi üsna väike, nii et karteri põhi tuleb ühe kindla liigutusega ära.

Pead ma ei anna kas seitsmesel tuleb põhi nii ära. Kogemused E30 ja E28ga. Aga kui oled Tartu mees, siis mine julgesti UMi ja küsi tööde vastuvõtja Urmas Paabo käest nõu. Ta ei ole kunagi nõu andmisest keeldunud. Võimalusel mine rahulikumal ajal.
Sõidurõõm
upside
Huviline
Postitusi: 5
Liitunud: 04.10.2005 21:04 26
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas upside »

Tänan nõuande eet! Ma proovi igaljuhul!
BMW 730 138 kw 91 a.
upside
Huviline
Postitusi: 5
Liitunud: 04.10.2005 21:04 26
Asukoht: Tartu

Karteripõhja vahetus! E32 730,138kw 91 a.

Postitus Postitas upside »

Kas nii pole õigem,et toestad mootori ära normaal asendis nagu ta olema peab(näiteks koormarihmadega) siis lased esisilla allapoole ja tõmbad karteri põhja alt ära. Paned uue põhja ja siis sild tagasi padjad kinni ja korras? On see ka nii mõeldav?
BMW 730 138 kw 91 a.
Vasta