E38 esisild koliseb, ülevaatuspunktis viga ei leitud!

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Kasutaja avatar
martin471
Huviline
Postitusi: 583
Liitunud: 25.08.2005 21:41 00

E38 esisild koliseb, ülevaatuspunktis viga ei leitud!

Postitus Postitas martin471 »

Niisiis juba mõne aja eest hakkas mu masina esisild kolisema, hääle järgi võiks öelda, et mõlemalt poolt. Enda töö juures kangutasin silda ka oma käega, mitte midagi ebatavalist ei leidnud, kõik tundus tihe olevat. Sellegi poolest mõtlesin, et võibolla ülevaatupunktis või kuskil sellises kohas on veidi professionaalsemad töötajad ja paremad tööristada ja et leiab ehk lõtkud üles. Täna käisin siis ülevaatuspuntkis ja esisild sai põhjalikult läbi logistatud, samuti sai tehtud amorditest. Sellegi poolest mingit sellist lõtku ei leitud, mis võiks kolina põhjuseks olla.

Ainuke asi, mis välja tuli, oli see, et parempoolse amordi ressursid on vist suhteliselt ammendunud.

Küsimus olekski kogenenumatele E38 omanikele, et mis detailid kõige tavalisemalt esisillas häält tegema hakkavad ja kas minu auto puhul võivad süüdlaseks hoopis amordid olla?
Kasutaja avatar
Alari.
Huviline
Postitusi: 3007
Liitunud: 14.02.2004 19:21 21
Peamine sõiduk: Bmw e38 730d
Telefon: 5181397
Asukoht: Lääne Virumaa Tapa
Kontakt:

Re: E38 esisild koliseb, ülevaatuspunktis viga ei leitud!

Postitus Postitas Alari. »

amordi tugilaagrid korras?
Stabikat proovisid paremale vasakule sikutada?
Kasutaja avatar
martin471
Huviline
Postitusi: 583
Liitunud: 25.08.2005 21:41 00

Re: E38 esisild koliseb, ülevaatuspunktis viga ei leitud!

Postitus Postitas martin471 »

freddy21 kirjutas:amordi tugilaagrid korras?
Stabikat proovisid paremale vasakule sikutada?
Amordi ülemist puksi sai amorditesti ajal kuulatud ja käega katsutud, seal valitses vaikus. Amordilaager ise vast kolinat ei teeks, rooli pööramisel ka probleemi ei tähelda. Stabikat otseselt külgepidi sikutada pole proovinud, aga mis tulemuse selline võte annaks?
Kasutaja avatar
Alari.
Huviline
Postitusi: 3007
Liitunud: 14.02.2004 19:21 21
Peamine sõiduk: Bmw e38 730d
Telefon: 5181397
Asukoht: Lääne Virumaa Tapa
Kontakt:

Re: E38 esisild koliseb, ülevaatuspunktis viga ei leitud!

Postitus Postitas Alari. »

Kui seal vähekeliikumist on siis tekitab see parajalt klõbinat/kolinat treppis teel.
Kasutaja avatar
martin471
Huviline
Postitusi: 583
Liitunud: 25.08.2005 21:41 00

Re: E38 esisild koliseb, ülevaatuspunktis viga ei leitud!

Postitus Postitas martin471 »

kellelgi veel ideid? Ei ole ju loogiline, et ükski detail ei lõtku, aga kolin on :!: :?:
Kasutaja avatar
eero
Huviline
Postitusi: 5625
Liitunud: 05.06.2003 13:50 21
Peamine sõiduk: F07 535i GT
Telefon: 5256627
Asukoht: Kadaka tee 187C Tallinn. Tel. 5256627, eero@autoint.ee
Kontakt:

Re: E38 esisild koliseb, ülevaatuspunktis viga ei leitud!

Postitus Postitas eero »

martin471 kirjutas:Küsimus olekski kogenenumatele E38 omanikele, et mis detailid kõige tavalisemalt esisillas häält tegema hakkavad ja kas minu auto puhul võivad süüdlaseks hoopis amordid olla?
Võivad ja tõenäoliselt ongi eriti kui isegi amorditest juba näitas et lõpukorral on ja sillast lõtke ei leita.
E34 540 - X5 E53 4,4 - E30 316i - R28 R1150R - E32 740 - E34 540 touring - E36 325i - E30 325ixa - Z3 1,9 M44 - F07 535i GT
meego
Huviline
Postitusi: 418
Liitunud: 12.03.2006 02:01 23

Re: E38 esisild koliseb, ülevaatuspunktis viga ei leitud!

Postitus Postitas meego »

martin471 kirjutas:kellelgi veel ideid? Ei ole ju loogiline, et ükski detail ei lõtku, aga kolin on :!: :?:
Kontrolli need detailid hoolikalt üle, eriti nr.5
Pilt
Kasutaja avatar
eero
Huviline
Postitusi: 5625
Liitunud: 05.06.2003 13:50 21
Peamine sõiduk: F07 535i GT
Telefon: 5256627
Asukoht: Kadaka tee 187C Tallinn. Tel. 5256627, eero@autoint.ee
Kontakt:

Re: E38 esisild koliseb, ülevaatuspunktis viga ei leitud!

Postitus Postitas eero »

Lõtke ei pidavat ju olema.
E34 540 - X5 E53 4,4 - E30 316i - R28 R1150R - E32 740 - E34 540 touring - E36 325i - E30 325ixa - Z3 1,9 M44 - F07 535i GT
zabon
Huviline
Postitusi: 111
Liitunud: 11.05.2011 11:44 39
Peamine sõiduk: BMW e38 730d 135kw

Re: E38 esisild koliseb, ülevaatuspunktis viga ei leitud!

Postitus Postitas zabon »

Viga on tõenäoliselt roolilatis/roolikarbis, endal oli ka 740 sama teema, et ülevaatus midagi ei tuvastanud aga ikka rämedalt kolises. Proovi tagurdades natuke augulisema tee peal sõita või tagurda kusagilt kõrgemalt astmelt madalamale näiteks garaazist vms siis peaks see kolin tugevam olema.
Kasutaja avatar
martin471
Huviline
Postitusi: 583
Liitunud: 25.08.2005 21:41 00

Re: E38 esisild koliseb, ülevaatuspunktis viga ei leitud!

Postitus Postitas martin471 »

Kui ma poleks siiani silda lasknud kontrollida, siis arvaksin isegi, et tegu on kahtlemata lõtkuvate šarniiridega. Aga võta näpust, olen esisilda isegi enda töö juures veoauto lõtkutestriga väänanud ja šarniirid tunduvad tõesti tihedad olevat. Esimesed õõtsad on viimati vahetatud 2006. aastal ja peale seda on läbisõitu kogunenud kuskil 70-80000km, iseenesest võiks ju arvata, et šarniiride aeg on läbi (info pärineb ostes autoga kaasas olnud saksa ülevaatuse paberitelt ja tagumiste õõtsade kummipuksidelt paistab tõesti aastaarv 2006).

Roolikarbist nii palju, et selle vahetasin hiljuti ära, kuna sain väiksema lõtkuga karbi kui varem all oli. Seda ei usu, et karp häält teeb, sest hääl tuleb pigem just rataste juurest ja mõlemalt poolt, samas vanal karbil oli tunduvalt suurem lõtk ja see igatahes häält ei teinud.

Kas äkki on ikkagi šarniiride kontrollimiseks mingi eriline nipp ja kas võib olla reaalne, et lõtk ei paista lõtkutestril välja?

Kui rääkida amortidest, siis kuidas oleks neid võimalik kontrollida?
LatsRist
Huviline
Postitusi: 156
Liitunud: 21.02.2010 21:56 02
Peamine sõiduk: BMW X5 4,8i
Asukoht: Raplamaa

Re: E38 esisild koliseb, ülevaatuspunktis viga ei leitud!

Postitus Postitas LatsRist »

Võin omast kogemusest öelda,et tõenäoliselt vajab vahetust keskmine roolivarras.Ise ajasin ka kolinaid taga ja käisin kõikjal:ülevaatuspunktides,tuttavate juures ja teab kus kohas veel,aga lõtke ei leitud ja need mida arvati ,et võiks vahetada sai vahetatud,kuid kolin ei kadunud ja 3 aastat see jama kestis kuni panin Carmastersi poisid proovile ja nemad,siis soovitasid alustada keskmisest roolivardast ja lasid mul omal käe varda peale panna ning logistasid siis ja see lõtk seal oli tõesti nii minimaalne,et aimatav või...!!!???Peale selle vahetust vaikus majas ja oh imet,kui seda vana varrast nägin,siis seal ka nii öelda kaks sarniiri millega ta silla külge kinnitub-need olid ikka sellise loksuga,et....Üks imelik asi oli selle kolinaga veel,et kolises mis jube just suvel ja kuumade ilmadega ning konditsioneeri-kliimat kasutades ja talvel vahest harva kui kohapeal seistes lihtsalt mootor tiksus,seega täheldasin,et selle kolina tekitas kuum mootor mis õhkas oma tempi edasi mingile detailile ja see selle kolisema pani-tõenäoliselt kuivatas see kuumus selle detaili ära ja selle hõõrdumine tõi esile kolina,kägina nii,et ma ei osanud ise ka seletada kes asja lahendada üritasid ja naerdi ja pakuti kondipumpa ja mida iganes,aga lõpuks tõstsid kõik käed ega osanud midagi pakkuda kuna kõik viimase peal,aga näe ühes kohas lõpuks ikkagi avastati!!!!Kui õigesti mäletan,siis testiti seda nii,et auto seisis tõstukil rattad maast lahti,siis üks vend võttis asendi auto esiosas nii,et lükkas esirattast silda eest taha poole ja samal ajal oli mu käsi selle sarniiri lähedal millega ta siis silla külge kinnitub ja seal oli läbi käe tunda kerge kõks vaid.Proovi seda varrast kuidagi testida ning ma arvan,et seal see koterman on!?Muidugi ka pendelhoova puksi võiks ka tähelepanelikult vaadata,aga kuna kolin mõlemal pool,siis pakun ikkagi seda varrast.
Kasutaja avatar
martin471
Huviline
Postitusi: 583
Liitunud: 25.08.2005 21:41 00

Re: E38 esisild koliseb, ülevaatuspunktis viga ei leitud!

Postitus Postitas martin471 »

LatsRist kirjutas:Võin omast kogemusest öelda,et tõenäoliselt vajab vahetust keskmine roolivarras.Ise ajasin ka kolinaid taga ja käisin kõikjal:ülevaatuspunktides,tuttavate juures ja teab kus kohas veel,aga lõtke ei leitud ja need mida arvati ,et võiks vahetada sai vahetatud,kuid kolin ei kadunud ja 3 aastat see jama kestis kuni panin Carmastersi poisid proovile ja nemad,siis soovitasid alustada keskmisest roolivardast ja lasid mul omal käe varda peale panna ning logistasid siis ja see lõtk seal oli tõesti nii minimaalne,et aimatav või...!!!???Peale selle vahetust vaikus majas ja oh imet,kui seda vana varrast nägin,siis seal ka nii öelda kaks sarniiri millega ta silla külge kinnitub-need olid ikka sellise loksuga,et....Üks imelik asi oli selle kolinaga veel,et kolises mis jube just suvel ja kuumade ilmadega ning konditsioneeri-kliimat kasutades ja talvel vahest harva kui kohapeal seistes lihtsalt mootor tiksus,seega täheldasin,et selle kolina tekitas kuum mootor mis õhkas oma tempi edasi mingile detailile ja see selle kolisema pani-tõenäoliselt kuivatas see kuumus selle detaili ära ja selle hõõrdumine tõi esile kolina,kägina nii,et ma ei osanud ise ka seletada kes asja lahendada üritasid ja naerdi ja pakuti kondipumpa ja mida iganes,aga lõpuks tõstsid kõik käed ega osanud midagi pakkuda kuna kõik viimase peal,aga näe ühes kohas lõpuks ikkagi avastati!!!!Kui õigesti mäletan,siis testiti seda nii,et auto seisis tõstukil rattad maast lahti,siis üks vend võttis asendi auto esiosas nii,et lükkas esirattast silda eest taha poole ja samal ajal oli mu käsi selle sarniiri lähedal millega ta siis silla külge kinnitub ja seal oli läbi käe tunda kerge kõks vaid.Proovi seda varrast kuidagi testida ning ma arvan,et seal see koterman on!?Muidugi ka pendelhoova puksi võiks ka tähelepanelikult vaadata,aga kuna kolin mõlemal pool,siis pakun ikkagi seda varrast.
Mõne aja eest vahetasin selle paralleelvarda koos rooliotste ja pendelhoovaga ära, aga ostsin varda kasutatuna. Praegu ei tundu seal tõesti suurt lõtku olevat, aga kontrollin siiski veel kriitilise pilguga üle, kuskil peab ju mingi jama olema.

Igal juhul tänud nõuande eest! :)
Kasutaja avatar
Alari.
Huviline
Postitusi: 3007
Liitunud: 14.02.2004 19:21 21
Peamine sõiduk: Bmw e38 730d
Telefon: 5181397
Asukoht: Lääne Virumaa Tapa
Kontakt:

Re: E38 esisild koliseb, ülevaatuspunktis viga ei leitud!

Postitus Postitas Alari. »

Ülevaatuspunktis tõsteti auto üles ja siis väänati või sõitsid lihtsalt sillapingile ja siis väänati?
Ntks hiljuti käisin ise ka kontrollis,aga sarniiri loksu ei tuvastatud.Talverehvid venisid seal pingis korralikult ja pingeasendis sealt ei tuvastatudki midagi.Aga nii kui auto üles tõstid ja kätega rattaid väänasid siis oli kohe tunda kerget loksu.
LatsRist
Huviline
Postitusi: 156
Liitunud: 21.02.2010 21:56 02
Peamine sõiduk: BMW X5 4,8i
Asukoht: Raplamaa

Re: E38 esisild koliseb, ülevaatuspunktis viga ei leitud!

Postitus Postitas LatsRist »

Ega ma väääga aru ei saa kes vahetavad veeremi osad kasutatu vastu,aga see selleks!!!Täpsemalt oli minu kolisev varras selline,et kui ühte sarniiri,millega see silla külge kinnitub, üritasin seda käega väänata,siis ega ta päris tallesaba ei olnud,aga kui juba liikuma sain,siis läks väga jubedaks ja teise poole oma tegi vaid veidi kõks,kõks.Selle vardaga on ka see,et seal veel liigendid,just need mille külge veel rooliotsad keeratakse,et ega ma kindel ei ole kummad seal häält tegema hakkasid?Võisid vabalt olla ka need rooliotste poolsed,sest neid liigutades(siis kui varras juba maha oli võetud)ja kõrv lähedale pannes krudisesid ka need mõnuga ning mul tegi sellist krobinat just keeramise ajal või aukudest läbi sõites.Süüdlaseks võisid ka need välimised liigendid olla.Kus kandi mees muidu,kui Tallinn,siis soovitan vaadata http://www.carmasters.ee-suhtumine" onclick="window.open(this.href);return false; seal pisut üleolev,aga minu arust väga pädevad ainult BMW-dega tegelevad vennad ja vahest nende suhtumise pärast olen ka mõelnud,et ei iial enam sinna ei lähe,aga kui mujalt enam ei saa,siis olen ikkagi sealt abi saanud,kuigi veermiku kontroll neil üks kallemaid ja veel tuli meelde,et sel korral sai esisillas vahetatud peale keskmise roolivarda stabilisaatorivarda kaks kummipuksi,aga nende veas ma kahtlen,kuigi kui see varras seal pukside sees liigub juba võib ju ka see mingit krudina moodi häält tekitada.Carmastersist pakutud varrast ma ei võtnud kuna nende pakutud Lemförder oli kirves,mingi üle 200euri,aga alla Lemförderi või nagu mina leidsin soomest,TRV, ei soovita panna.Soomest sain TRV OMA MINGI 106 euriga ehk!!!?
Kasutaja avatar
Günther
Huviline
Postitusi: 3483
Liitunud: 01.04.2007 13:27 25
Peamine sõiduk: Bmw e39 M5
Asukoht: Haapsalu

Re: E38 esisild koliseb, ülevaatuspunktis viga ei leitud!

Postitus Postitas Günther »

Kui hääl tuleb mõlemalt poolt, siis võivad koliseda vabalt stabika puksid. Vaata, et stabika pukside ja stabika varda vahel ei oleks suurt vahet.

Tavaliselt ülevaatuspunktis ei leitagi ühtegi lõtku, leitakse ainult, siis kui vaja pole midagi leida :mrgreen:
Seega võib vabalt ka üks õõtshoobadest koliseda.
* e39 M5 http://foorum.bmwclub.ee/viewtopic.php?f=4&t=282508
* f10 530d 2011 Xdrive 190kw
Kasutaja avatar
martin471
Huviline
Postitusi: 583
Liitunud: 25.08.2005 21:41 00

Re: E38 esisild koliseb, ülevaatuspunktis viga ei leitud!

Postitus Postitas martin471 »

Rääkides kasutatud silladetailidest, siis ega ma nende ostmist ka ise väga ei poolda. Paraleelvarda koos otstega ostsin kasutatuna, kuna eelistan pigem kasutatud originaalosa kui uut ja mingit odavat jama. See varras, mille ostsin, sellel olid kõik kuulliigenid sel hetkel tihedad ja see oli eelmisele autole paigaldatud BMW esinduses, seega loodetavasti kvaliteetne kaup. Kogu varda eest käisin välja 50 euri.

Esimene kord käisin ülevaatuspunktis selleks, et korra aastas lihtsalt peab seal käima, nüüd käisin just selle eesmärgiga, et sild põhjalikult üle kontrollida, väänata jne. Seda ka mees seal tegi. Auto tõsteti tõstukiga üles küll, plaadid millega silda väänatakse olid tõstuki peal, seega sai väga ilusti kõike näha ja rooliotstele ja šarniiridele sai sõrme peale panna, nii tunneb lõtku kõige paremini. Sellise kolinaga eeldaksin, et šarniiri lõtku oleks juba palja silmaga näha, kuid siiski, mitte midagi sellist välja ei tulnud.

Rääkides stabikast, siis kas tõesti see, kui stabikas kummipuksi sees loksuma annab, võib samuti sellist häält tekitada? Konte olen varem korduvalt katsunud, tunduvad tihedad olevat ja kont võiks siiski veidi teravamat kõlksu teha. Muidugi kui nüüd erinevaid variante katsetama hakkan, siis usun, et proovin ka kontide ühe otsa lahti võtta ja siis auklikule teele sõitma minna.

Rahapuu ei taha siin eestimaa kivisel pinnal samuti väga hästi kasvada ja seega kõiki silladetaile katseeksitusmeetodil vahetama ei tahaks hakata.

Igasugune nõu ja kasulikud arvamused on endiselt oodatud! :)
Kasutaja avatar
martin471
Huviline
Postitusi: 583
Liitunud: 25.08.2005 21:41 00

Re: E38 esisild koliseb, ülevaatuspunktis viga ei leitud!

Postitus Postitas martin471 »

Ahjaa, rääkides CarMastersi tüüpidest, siis sinna ma vist naljalt oma jalga ei tõsta. Kunagi tahtsin tds-il pumbakaant paika sättida, need mehed väitsid, et tuleb sisselaskekollektor ja kõik asjad maha võtta ja töö hinnaks pidavat olema 700 eeki, juba siis sain aru, et tegelased elavad pilvedes. Pakkusin variandiks, et võtan ise kollektori maha ja viin auto sinna, nemad ütlesid selle peale, et too kollektoriga või ilma, hind on ikka 700. Hiljuti sättisin enda praegusel tds-il samuti pumba kaant, lahti tuli keerata vaid kaks polti ja töö võttis aega maksimaalselt viis minutit, kas see maksab siis 50 euri???

Kuna olen elu aeg omal käel tehnikaga tegelenud ja autod ei ole mitte võõras teema, siis pigem leian selle kalli aja ja lammutan oma autot töö juures ise, lõpuks peab ju ometi asja saama!
Kasutaja avatar
Günther
Huviline
Postitusi: 3483
Liitunud: 01.04.2007 13:27 25
Peamine sõiduk: Bmw e39 M5
Asukoht: Haapsalu

Re: E38 esisild koliseb, ülevaatuspunktis viga ei leitud!

Postitus Postitas Günther »

Stabika puksid tekitavad meeletut kolinat treppis teel. Ja nagu ma mainisin, siis ülevaatuspunktis ei leia nad midagi kui vaja on... Võta ühe poole kont küljest ära ja mine õue proovima ja siis vastupidi. Kas kolin kaob ära või läheb väiksemaks? Kont võib ka vabalt koliseda. Nii ei pea sa vähemalt raha raiskama, et neid stabika pukse ja konte testida
* e39 M5 http://foorum.bmwclub.ee/viewtopic.php?f=4&t=282508
* f10 530d 2011 Xdrive 190kw
LatsRist
Huviline
Postitusi: 156
Liitunud: 21.02.2010 21:56 02
Peamine sõiduk: BMW X5 4,8i
Asukoht: Raplamaa

Re: E38 esisild koliseb, ülevaatuspunktis viga ei leitud!

Postitus Postitas LatsRist »

Eks sul ole sama mis mul,kõik loksutavad ja proovivad ning mis peamine keegi midagi ei leia ja just see moment kui autot näitama lähed kaob viga nagu hambarsti ukse taga istudes kaob hambavalu.Kondipumba vea pakkumine ajas juba ennast ka naerma ja siis vaadati,et mingi täis tebiil oled ve,et miks mitte,mille peale ma seletasin,et kondipump teeks ju häält sel juhul ka kohapeal mootor töötades,aga hääl tuleb esile auto liikudes.Mul krudises-kolises ta ka ilma aukudeta juba nii,et jube.Eks sa pead lõpuks ikkagi ette võtma selle katse eksitus meetodi või siis laskma asja nii jubedaks,et välja lõpuks kuskilt paistma hakkab-põhjustajaid võib olla jahh mitmeid-amorditugilaagrid,amordid,sarniirid,õõtsad,stabikad,õõtsa puksid,pendelhoovapuks jne.,jne,aga anna siis teada ikka kuidas asi lõpuks laheneb ja edu!!!Spiraalvedrud on ikka terved?Kunagi talvel hakkas mul üks pool kolisema ning naabrimees avastas,et spiraalvedru üks ring on ära murdunud ning see sinna vahele kuidagi kinni jäänud ja see kolistas ka mõnuga ja nädala pärast läks teine esimene ning kuu aja pärast üks tagumine ja kahe nädala pärast teine tagumine-imestasin isegi sakslaste erakordset täpsust!!!?
Kasutaja avatar
martin471
Huviline
Postitusi: 583
Liitunud: 25.08.2005 21:41 00

Re: E38 esisild koliseb, ülevaatuspunktis viga ei leitud!

Postitus Postitas martin471 »

Paistab, et kõige lähemale pakkus siiski kasutaja LatsRist ja mõningas osas oli õigus ka Güntheril. Täna oli töö juures rahulik päev ja aega oli laialt käes, ajasin siis oma masina töökotta ja ronisin ise alla. Lasin teisel mehel rooli loksutada ja katsusin hoolikalt roolihoovastiku liigendeid. Paremal välimisel liigendil oli tuntav lõtk sees, see on kindlasti üks asi, mis häält teeb. Paistab, et lõtk on progresseerunud suhteliselt kiirelt, sest viimasel korral kui oma käega silda katsusin, oli ka see liigend tihe.

Mis osas oli siis Güntheril õigus? Ikka selles osas, et ega seal ülevaatuspunktides vast ikka eriti pädevad mehed ei tööta. Loksutas ja väänas minu silme all silda igatepidi ja seda lõtku ei tuvastanud...lausa uskumatu. Paraku oli see rooliots ka ainuke, millele ma ise sel hetkel silda väänates sõrme peale ei pannud.

Väga kerget lõtku tundsin ka selles liigendis, mis kinnitub pendelhoova külge. Eks peale rooliotsa vahetamist ole tunda, kas on veel mingit häält kuulda või ei.
LatsRist
Huviline
Postitusi: 156
Liitunud: 21.02.2010 21:56 02
Peamine sõiduk: BMW X5 4,8i
Asukoht: Raplamaa

Re: E38 esisild koliseb, ülevaatuspunktis viga ei leitud!

Postitus Postitas LatsRist »

Ja ära unusta ikka siia ka kirja panna,kui muutuseid on või ka,siis kui ei ole muutuseid!!!???
Kasutaja avatar
martin471
Huviline
Postitusi: 583
Liitunud: 25.08.2005 21:41 00

Re: E38 esisild koliseb, ülevaatuspunktis viga ei leitud!

Postitus Postitas martin471 »

Rääkides muutustest, siis nüüd on esisild ikka tunduvalt vaiksem. Mingi kahtlane hääl veel kuskilt kõrvu jäi, aga võibolla mulle ainult tundus, et mingi asi veel häält teeb. Mõtlesin aga selle üle, et miks kostus siis ikkagi kolin mõlemalt poolt? Arvan, et parempoolsest roolivarda otsast tingitud kolin kandus lihtsalt mööda roolivarrast igale poole edasi ja kui vasaku rattaga aukudest läbi sõitsin, siis häält tegi ikkagi parempoolne liigend.

Igal juhul sõidan nüüd edasi ja kui kuskilt ikkagi mingit häält veel kuulen, siis kirjutan siiagi. Rääkides, paralleelvardast, siis Atlant varuosadest on võimalik osta see 57 euriga, kuna hind on niivõrd odav, siis olen mina nõus seda igal juhul katsetama. Muidugi juhul kui selle järele tulevikus vajadus tekib.
Kasutaja avatar
martin471
Huviline
Postitusi: 583
Liitunud: 25.08.2005 21:41 00

Re: E38 esisild koliseb, ülevaatuspunktis viga ei leitud!

Postitus Postitas martin471 »

Kuno_T kirjutas:Mida sa katsetad kogu aeg? Selle varda vahetuse järel tuleb vältimatult kokkujooksu reguleerida, st lisaks varda hinnale arvesta sama kulutus sillastendi. Pealegi "niivõrd odavaid" juppe laob oma auto külge inimene, kes sellest ei hooli. Sinu kolksu tagaajamise maania viitab just vastupidisele.
Inimest, kes oma autost ei hooli, igasugused sellised kolksud ja kahtlased hääled üldse ei huvitakski, mind huvitavad. Samas olen ma ka mõtlev inimene ja ilmselgelt ei taha ma ühegi autovaruosa eest üle maksta, seda enam, et mul on see üleliigne raha alati mujale ja hoopis asjalikemasse kohtadesse paigutada. Tean, et Lemförder on hea, aga puutudes iga päev kokku autode varuosadega, siis tean palju ka juurdehindlustest ja sellest, mis on tegelikult Lemförderi omahind. Letihinnaga ostmine oleks ilmselgelt üle maksmine, ma ei ole tõesti raha peale vihane. Samas silladetaile vahetan ma ise, viimase roolivarda otsa vahetasin samuti ise ja nii, et sillastendi ei olnud vaja. Kui ostsin kunagi kasutatuna terve täiega TRW roolivarda, siis viskasingi selle kohe alla, rool jäi otseks ja peale sedagi polnud sillastendi vaja. Kunagi hiljem käisin muidugi stendis ära, aga paberilt oli näha, et kõik oli enne stendi paigas.

Ja miks tahan praegu katsetada erinevaid varuosade tootjaid? Just selleks, et näha oma silmaga, mis kestab ja mis mitte. Samuti ei arva ma, et sõidan selle autoga pensionieani, võibolla sõidan ainult ühe aasta veel ja mõeldes sellele on ka tunduvalt mõttekam osta 57 euriga paralleelvarras, mis kestab võibolla rohkemgi kui aasta, kui siis raisata tugevalt üle 100 euri kallimale tootjale, kuigi ma kokkuvõttes seda kasu oma rahakotil ei tunne...
Kasutaja avatar
martin471
Huviline
Postitusi: 583
Liitunud: 25.08.2005 21:41 00

Re: E38 esisild koliseb, ülevaatuspunktis viga ei leitud!

Postitus Postitas martin471 »

LatsRist kirjutas:Võin omast kogemusest öelda,et tõenäoliselt vajab vahetust keskmine roolivarras.Ise ajasin ka kolinaid taga ja käisin kõikjal:ülevaatuspunktides,tuttavate juures ja teab kus kohas veel,aga lõtke ei leitud ja need mida arvati ,et võiks vahetada sai vahetatud,kuid kolin ei kadunud ja 3 aastat see jama kestis kuni panin Carmastersi poisid proovile ja nemad,siis soovitasid alustada keskmisest roolivardast ja lasid mul omal käe varda peale panna ning logistasid siis ja see lõtk seal oli tõesti nii minimaalne,et aimatav või...!!!???Peale selle vahetust vaikus majas ja oh imet,kui seda vana varrast nägin,siis seal ka nii öelda kaks sarniiri millega ta silla külge kinnitub-need olid ikka sellise loksuga,et....Üks imelik asi oli selle kolinaga veel,et kolises mis jube just suvel ja kuumade ilmadega ning konditsioneeri-kliimat kasutades ja talvel vahest harva kui kohapeal seistes lihtsalt mootor tiksus,seega täheldasin,et selle kolina tekitas kuum mootor mis õhkas oma tempi edasi mingile detailile ja see selle kolisema pani-tõenäoliselt kuivatas see kuumus selle detaili ära ja selle hõõrdumine tõi esile kolina,kägina nii,et ma ei osanud ise ka seletada kes asja lahendada üritasid ja naerdi ja pakuti kondipumpa ja mida iganes,aga lõpuks tõstsid kõik käed ega osanud midagi pakkuda kuna kõik viimase peal,aga näe ühes kohas lõpuks ikkagi avastati!!!!Kui õigesti mäletan,siis testiti seda nii,et auto seisis tõstukil rattad maast lahti,siis üks vend võttis asendi auto esiosas nii,et lükkas esirattast silda eest taha poole ja samal ajal oli mu käsi selle sarniiri lähedal millega ta siis silla külge kinnitub ja seal oli läbi käe tunda kerge kõks vaid.Proovi seda varrast kuidagi testida ning ma arvan,et seal see koterman on!?Muidugi ka pendelhoova puksi võiks ka tähelepanelikult vaadata,aga kuna kolin mõlemal pool,siis pakun ikkagi seda varrast.
Nonii, sillas jälle kolin! Ega 18-tollise veljega Tallinna teedel vist väga kaua vaikse esisillaga sõita ei õnnestu :D Mis kõige huvitavam, nüüd on sillast kuulda ka mingit jubedat käginat ja seda siis täpselt sellisel viisil nagu kirjeldasid - alles mootori soojenedes hakkab hääl kostuma. Kui võtan hommikul maja eest jahtunud auto, on asi vaikne, ei mingit käginat. Peale natukest sõitmist ja mootori soojenemist hakkab kägin pihta. Tõenäoliselt ongi vist tegu keskmise paralleelvardaga või siis pendelhoova puksiga, sest need detailid soojenevad mootori soojenedes kõige kiiremini.
Kasutaja avatar
kenwood1
Huviline
Postitusi: 3198
Liitunud: 18.04.2007 22:39 19
Asukoht: Keila / Helsinki

Re: E38 esisild koliseb, ülevaatuspunktis viga ei leitud!

Postitus Postitas kenwood1 »

Samasugused symptomid ka minu autol ja Carivol Oü vms (mustamäel tegutsevad) on tööl väga asjalikud tyybid ja veermiku täis kontroll maksis 12eur ;) Minu autol tunnistati krägina põhjuseks pendelhoova puks.
e34 525i 88a - e34 525i touring 1995a - e34 540ia 1993 - e34 525TDSa Touring 1995.10 - e32 735ila 1991.1 - e38 740ia 1997a - e38 750ia 1999.12 - e61 530d 2004.6 - e53 X5 3,0d 2002a
LatsRist
Huviline
Postitusi: 156
Liitunud: 21.02.2010 21:56 02
Peamine sõiduk: BMW X5 4,8i
Asukoht: Raplamaa

Re: E38 esisild koliseb, ülevaatuspunktis viga ei leitud!

Postitus Postitas LatsRist »

Kuna suvi ning muud tegemist nii palju ja väga tihti siia foorumisse ei satu!Teemat arutades,aga jään oma põhi versioonile truuks-keskmine roolivarras.Oma autol ka 18 tolli veeremas ja sümptomid tunduvad nii sarnased,kui vaid ise neid hääli salongis kuuleks!?Pendelhoob võib ju läbi olla nagu see minu autolgi oli,aga asi ei muutunud selle vahetusest raasugi ega ka muude vidinate vahetusest.Peale keskmise roolivarada vahetust asi nii vaikne nagu 7 seeria olema peabki,aga välistada ei saa kunagi miskit.Odavam on kindlasti pendelhooba vahetada esialgu!Anna siis ikka teada kuidas edeneb!?
Kasutaja avatar
martin471
Huviline
Postitusi: 583
Liitunud: 25.08.2005 21:41 00

Re: E38 esisild koliseb, ülevaatuspunktis viga ei leitud!

Postitus Postitas martin471 »

LatsRist kirjutas:Kuna suvi ning muud tegemist nii palju ja väga tihti siia foorumisse ei satu!Teemat arutades,aga jään oma põhi versioonile truuks-keskmine roolivarras.Oma autol ka 18 tolli veeremas ja sümptomid tunduvad nii sarnased,kui vaid ise neid hääli salongis kuuleks!?Pendelhoob võib ju läbi olla nagu see minu autolgi oli,aga asi ei muutunud selle vahetusest raasugi ega ka muude vidinate vahetusest.Peale keskmise roolivarada vahetust asi nii vaikne nagu 7 seeria olema peabki,aga välistada ei saa kunagi miskit.Odavam on kindlasti pendelhooba vahetada esialgu!Anna siis ikka teada kuidas edeneb!?

Nüüdseks nõustun täielikult! Käginat põhjustas minu autol parempoolne sisemine rooliots ehk siis selle sama keskmise roolivarda üks ots. Lõtku ei ole, aga asi oli vist kuivaks jäänud, kiire lahendusena aitas see, et tegin kaitsekummi sisse pisikese augu ja lasin sinna spreimääret sisse, kohe oli vaikus majas! Ütleme nii, et ega ma ise selle asjaga ka rohkem jantida ei viitsi, kui aja leian, siis vahetan varda kogu kupatusega välja, 100 euri TRW varda eest pole palju. Loodame, et peale seda saabub täielik vaikus :)
Kasutaja avatar
martin471
Huviline
Postitusi: 583
Liitunud: 25.08.2005 21:41 00

Re: E38 esisild koliseb, ülevaatuspunktis viga ei leitud!

Postitus Postitas martin471 »

Kuno_T kirjutas:Miks sa teda vahetad, kui määrimine aitas? Ajuvaba.
Jubedast käginast sain lahti, aga teisest otsast kostub vist kerget kolinat ikka. Ei viitsi enam oma pead veaotsinguga vaevata, vahetan kohe terve täiega ära, siis ei saa enam selles vardas viga olla. Ja pealegi, määrisin liigendi küll ära, aga määrimiseks tegin siiski kaitsekummi sisse augu, varsti on kindlasti vesi sees ja kauaks seda lõbu enam ei ole...
LatsRist
Huviline
Postitusi: 156
Liitunud: 21.02.2010 21:56 02
Peamine sõiduk: BMW X5 4,8i
Asukoht: Raplamaa

Re: E38 esisild koliseb, ülevaatuspunktis viga ei leitud!

Postitus Postitas LatsRist »

Ikka jah uue vastu vahetada kuna see liigend asub mootorile sedavõrd lähedal,et see spry aurustub sealt tõenäoliselt suht koht ruttu ära isegi ka siis kui auk kinni liimida ja eks ta ole oma aja ikka ära elanud.Kus sa eestist aga TRW varda 100 euriga saad on ise asi,aga kui leiad,siis anna siin ka kindlasti teada kes lõpuks sellise sooduka tegi?Mina eestist mõistliku hinnaga seda varrast ei leidnud,200euri tahtsid va vereimejad pea igal pool ja Swagi,Pexi või mõne muu odavama toodangut ei soovita katsetada kuna nende kahe tootja toodangus olen pidanud pettuma ja teisi odavtootjaid enam katsetada ei tahaks-Swagi veepump kestis pisut üle aasta,Pexi tagumine alumine õõtshoob kestis kaks kuud+tänu selle õõtsale said tugevalt kannatada tagarehvid Michelin 18/40/265 mis läksid lõpuks kokku rohkem maksma kui kogu sild täielikult renoveerida.
LatsRist
Huviline
Postitusi: 156
Liitunud: 21.02.2010 21:56 02
Peamine sõiduk: BMW X5 4,8i
Asukoht: Raplamaa

Re: E38 esisild koliseb, ülevaatuspunktis viga ei leitud!

Postitus Postitas LatsRist »

Tuli meelde,et kui omale otsisin seda varrast,siis kõige soodsama eestis leidsin Atlant varuosadest ning kiirelt nende kodukalt vaadates oli tellimisel TRW oma saada ja hinnaks 126.55 mis on ka väga hea hind,aga soomest sain 106 euriga,20 euri ka raha.Üks märkus veel siia,et TRW ongi originaali tootja bmw-le.
Vasta