E46, diisli valimine

Nõuanded sõiduki soetamisel
Vasta
eluraamat
Huviline
Postitusi: 14
Liitunud: 24.09.2008 19:56 13

E46, diisli valimine

Postitus Postitas eluraamat »

Hei teile :)

Vaja teist autot, universaali, seni on silma jäänud Audi A4 (b6), kuid nende multi kast hirmutab, seepärast olen otsingud seadnud 320d/330d poole. Eestis hetkel sobiva hinnaga quattrot pole.

Hetkel igapäeva kasutuses 730d E38 ja seetõttu selle dünaamikast/k.kulust olen teadlik.
E39 kere ei meeldi.

2L diislit on kahte erinevat, kütusekulu vahet neil praktiliselt pole, kw/nm vääne küll.
Olen lugenud, et turbo nõrk koht? Kuidas saab see nõrgem olla kui suvalisel teisel turbodiislil?
Lisaks pidi 100kw olema tühikäigu vibratsioon?
Kui üldse valida 2L vahel, siis kumba eelistada? Tootmisaastad ja hinnad autot24 suht samasse auku.

Kas kõik facelift 2L on juba 110kw? Hetkel on üks facelift silma jäänud ja sellel on 100kw?

e38 ja e39 omavad tehasest webastot, kas ka 330d? Kuidas 2L soojaks talvel läheb?
Kas e46 roostetab meie kliimas?

Olles omanud paari suure mootoriga autot, ei pea vajalikuks enam lisaraha lihtsalt punktist a->b jõudmiseks peale maksma.

3L pakub kindlasti rohkem "sõidumõnu."

Pole ennem e46 hindasid jälginud, kuidas nad hinda hoiavad?

tänud ette :)
Kasutaja avatar
Leopold661
Huviline
Postitusi: 399
Liitunud: 12.11.2004 12:52 13
Asukoht: paide

Re: E46, diisli valimine

Postitus Postitas Leopold661 »

Ma ei tea,kui sa praegu sõidad e38-ga ja tahad sellest istuda e46-te.
Oma kogemusest võin öelda et ennem oli e39 530d ja järgmiseks autoks e46 330d,siis mina müüsin 330d kuu ajapärast maha sest mugavus ei kannata võrreldes 5-sega üldse kriitikat. Oleneb muidugi kui suur inimene oled.
Mina ei tahtnud 2.0d ka sellepärast et see teeb nagu suht traktori häält võrreldes r6 diisliga.
Muidu dünaamika oli 330d-l mõnus! Samas kui tahad ikka ökot pilli siis mina valiks 320d 110kw manuaali.
Hinda hoiab 330 kindlasti paremini kui näiteks 320.
Aga edu auto otsingul.
Audi A6 3.0tdi
eluraamat
Huviline
Postitusi: 14
Liitunud: 24.09.2008 19:56 13

Re: E46, diisli valimine

Postitus Postitas eluraamat »

Ei, teist autot on lisaks vaja, mitte ei plaani E38 välja vahetada.
E39 lihtsalt ei meeldi ja audi A6 on proovitud/omatud, kuid väikeste lastega oleks univeraal igati abiks.

Otsisin eile googlest "e46 320d turbo problems" ja vastuseid tuli nagu muda, see sai vist määravaks et 330d poole vaadata. Need paar liitrit kütust ei ole vast seda jama väärt, lisaks mootori enda dünaamika.

Tuttaval autoaias on üks e46, käin proovin enne ära kas ja kuidas see tundub, et siis saab edasi mõelda.

Eesmärgiks oli/on saavutada linnakulu alla 10l ja seda automaat kastiga, iseasi kas 330d seda pakub.
Olen näinud kuidas naine mul E38 ja eelneva A8 manööverdab, teeks tal asja natukene lihtsamaks :)
Kasutaja avatar
Holari
Huviline
Postitusi: 1011
Liitunud: 23.04.2004 23:24 43
Asukoht: Pärnu

Re: E46, diisli valimine

Postitus Postitas Holari »

Kuna olen omanud pikalt otsitavat autot, siis võin pajatada.....esiteks, ma ei tea, küll kas neid on veel, aga üks, mis müügis, facelift ja 100KW, oligi minu auto must ja rohelise sisuga. Igatahes tegemist väga hea autoga, jah, mugavus on mitte nii hea, kui comfort sisuga E39, aga mulle see auto meeldis väga. Ühtegi sõsist probleemi eile ei tulnud, sõitsin peaaegu 100 000km sellega, ei turbo, rool, käikar, mootor, kõik toimisid. Mina vahetasin ainult rihma, koos ratastega, paar puksi esisillas, termostaadid ja paagisisese pumba.....vb midagi veel. Aga sain kah korraliku isendi. Aga kui nüüd mõelda, siis aega sai ka sinna maale, et varsti oleks pidanud üht teist tegema. Kasutades otsingut, sis tuleb selle mudelikohta siit veel üht teist,aga minu silmis on tegu väga hea autoga ja ostan selle endale kindlasti tagasi, sest vahepeal sai lolli peaga ühte teist marki remonditud. Ja samuti 2.0l diisli, sest se toimetab seal igati kenasti ja kui arvestades kütuse tõuvaid hindasid, siis see paar liitrit 100km on juba märgatav vahe, kuigi, tegelt see vahe vist nii suur ei ole, sest minu auto võttis linnas umbes 8 ja maanteel 6l/100km, usun, et see suurem mootor võtab ainult linnas pisut rohkem. Kui sealgi, aga mulle meeldis see kooslus.
Rooste ei ole kindlasti selle auto probleem, vähemalt mitte märkimisväärne, mul oli üks koht, mis alles lõpus välja ilmus tagumise küljeklaasi all.
Igatahes soovitan seda mudelit soojalt.


Holari
Polegi BMWd, on oopis Mitsubishi
Kasutaja avatar
Holari
Huviline
Postitusi: 1011
Liitunud: 23.04.2004 23:24 43
Asukoht: Pärnu

Re: E46, diisli valimine

Postitus Postitas Holari »

Kuna olen omanud pikalt otsitavat autot, siis võin pajatada.....esiteks, ma ei tea, küll kas neid on veel, aga üks, mis müügis, facelift ja 100KW, oligi minu auto must ja rohelise sisuga. Igatahes tegemist väga hea autoga, jah, mugavus on mitte nii hea, kui comfort sisuga E39, aga mulle see auto meeldis väga. Ühtegi sõsist probleemi eile ei tulnud, sõitsin peaaegu 100 000km sellega, ei turbo, rool, käikar, mootor, kõik toimisid. Mina vahetasin ainult rihma, koos ratastega, paar puksi esisillas, termostaadid ja paagisisese pumba.....vb midagi veel. Aga sain kah korraliku isendi. Aga kui nüüd mõelda, siis aega sai ka sinna maale, et varsti oleks pidanud üht teist tegema. Kasutades otsingut, sis tuleb selle mudelikohta siit veel üht teist,aga minu silmis on tegu väga hea autoga ja ostan selle endale kindlasti tagasi, sest vahepeal sai lolli peaga ühte teist marki remonditud. Ja samuti 2.0l diisli, sest se toimetab seal igati kenasti ja kui arvestades kütuse tõuvaid hindasid, siis see paar liitrit 100km on juba märgatav vahe, kuigi, tegelt see vahe vist nii suur ei ole, sest minu auto võttis linnas umbes 8 ja maanteel 6l/100km, usun, et see suurem mootor võtab ainult linnas pisut rohkem. Kui sealgi, aga mulle meeldis see kooslus.
Rooste ei ole kindlasti selle auto probleem, vähemalt mitte märkimisväärne, mul oli üks koht, mis alles lõpus välja ilmus tagumise küljeklaasi all.
Igatahes soovitan seda mudelit soojalt.


Holari
Polegi BMWd, on oopis Mitsubishi
karmo
Huviline
Postitusi: 1360
Liitunud: 19.12.2008 16:59 40
Peamine sõiduk: BMW 328i e46,BMW 320iT 46

Re: E46, diisli valimine

Postitus Postitas karmo »

selle nädala autolehte soovitan piiluda :D
Vanquishzz
Huviline
Postitusi: 41
Liitunud: 30.07.2009 16:14 54

Re: E46, diisli valimine

Postitus Postitas Vanquishzz »

Endal ka 100kw 320d ja väga hea auto on. Probleeme ei ole esinenud eriti. Eelsüüte küünlad olen vahetanud ja õõtsad ees, aga muidu on väga (Y). Mugavuse üle ma ka nii väga ei kurdaks. Mugavuse osas ütleks,et IMO on auto mugavm kui näiteks 2004a avensis. Kindlasti sihi sportsisu. Diisli manuaalil tho esimene käik lühike, aga sellega harjub. Tühikäigul on küll väike vibra jah. Samas mootor liigutab seda e46 väga normaalselt. Talvel soojendamiste jms-ga mingi 80:20 linna kasuks sõites võtab mul 7.4l kompuutri järgi( ei valeta, olen kontrollinud).

Mille üle MINA isiklikult kurdaks on helisüsteem autos. Näiteks isegi ilma BOSE-ta b6-ga ei kannata võrrelda eriti.
Eesti kiiruste juures piisab sellest mootorist küll. 5-ga 100-ga sõites on jõudu suht palju(pöörded õiges kohas).

Turbo kohta niipalju,et kui autot hooldada. Õlivahetusega tegeleda regulaarselt, mitte siis, kui meelde tuleb. Ei usu mina küll,et midagi juhtub.

Soojaks minemise pärast ei tasu ka üldse muretseda. Kõigil neil peaks peal olema elektriline soendus. Automaatselt läheb sisse, kui auto käivitad. Sooja hakkab puhuma ca sama kiiresti, kui 1.8T b6.

Soovitan, hea auto on.
wolts9
Huviline
Postitusi: 100
Liitunud: 17.11.2009 19:32 11

Re: E46, diisli valimine

Postitus Postitas wolts9 »

Viimased 3 kuud olen ka õnnelik 320d 100kw omanik , auto ostsin katkise turboga uus turbo br turbos oli 13 900 eeki ja vahetus 3100 (välja sisselaske puhastus , õli filter , turbo torude puhastus ) kõik toimib kenasti ja peale selle pole midagi kurta .
kütte kulu 80:20 (linn,mnt) 7,6 ökonoomseks kulgemiseks väga hea auto.'
üldiselt eelmine isik ütles enamuse ära mis öelda on .
mina julgeks soovitada küll .
Vasta