:K BMW E39 kassetraadio AUX sisendi integreerimine

Küsimused ja vastused seoses autosse paigutatava audio- ja videotehnikaga.
Vasta
_A_l_o_
Huviline
Postitusi: 156
Liitunud: 12.08.2009 12:42 42

:K BMW E39 kassetraadio AUX sisendi integreerimine

Postitus Postitas _A_l_o_ »

Kas keegi on AUX sisendi maki skeemile juurde ehitanud ? (et saaks mp3- mängijat vms muusika mahamängimiseks kasutada läbi maki.) Stereo siis selline kassetikas: http://www.ukcar.com/road_tests/bmw/bmw ... STEREO.jpg

Kas sellele makile muidu CD-box ka ühildub originaalis?
_A_l_o_
Huviline
Postitusi: 156
Liitunud: 12.08.2009 12:42 42

Re: :K BMW E39 kassetraadio AUX sisendi integreerimine

Postitus Postitas _A_l_o_ »

Ets oska keegi öelda? :arrow:
enn1
Huviline
Postitusi: 1872
Liitunud: 20.12.2007 11:32 36
Asukoht: Tartu

Re: :K BMW E39 kassetraadio AUX sisendi integreerimine

Postitus Postitas enn1 »

Äkki saad siit midagi kasulikkuhttp://foorum.bmw-club.ee/viewtopic.php ... it=e39+aux
Minu meelest oli teema tunduvalt pikem varem... :?

CD-box'i saab sinna ühendada küll.
Taavi_K
Huviline
Postitusi: 422
Liitunud: 04.05.2009 23:43 44
Peamine sõiduk: Mitsubishi Grandis
Asukoht: Tartu

Re: :K BMW E39 kassetraadio AUX sisendi integreerimine

Postitus Postitas Taavi_K »

Sellel makil on cd poxi valmidus originaalis (vähemalt minu omal oli). Vaata pagassi kas on juhtmed veetud (vasakul pool, tõmbad katte eest ära ja seal põhjas peaks vedelema kaks juhet).
Kas sul on seade olemas?
Minul oli must kolme juhtmega karp mille ühendasin maki taga oleva pistiku õigete juhtmete külge. Cd poxi pistikust tuli isearetatud juhe salongi (asc jne nuppude riba juurde). Ainuke miinus oli, et lugusid pidin vahetama pleierist.

Pilt
BMW e39 523I calipsorot metallic, viewtopic.php?f=4&t=93782

Highlifer
Taavi_K
Huviline
Postitusi: 422
Liitunud: 04.05.2009 23:43 44
Peamine sõiduk: Mitsubishi Grandis
Asukoht: Tartu

Re: :K BMW E39 kassetraadio AUX sisendi integreerimine

Postitus Postitas Taavi_K »

enn1 kirjutas:Äkki saad siit midagi kasulikkuhttp://foorum.bmw-club.ee/viewtopic.php ... it=e39+aux
Seal teemas võtab sõna kasutaja PeeterA, kes jagab seda AUX-i asja väga hästi.
BMW e39 523I calipsorot metallic, viewtopic.php?f=4&t=93782

Highlifer
_A_l_o_
Huviline
Postitusi: 156
Liitunud: 12.08.2009 12:42 42

Re: :K BMW E39 kassetraadio AUX sisendi integreerimine

Postitus Postitas _A_l_o_ »

Taavi_K kirjutas:Sellel makil on cd poxi valmidus originaalis (vähemalt minu omal oli). Vaata pagassi kas on juhtmed veetud (vasakul pool, tõmbad katte eest ära ja seal põhjas peaks vedelema kaks juhet).
Kas sul on seade olemas?
Minul oli must kolme juhtmega karp mille ühendasin maki taga oleva pistiku õigete juhtmete külge. Cd poxi pistikust tuli isearetatud juhe salongi (asc jne nuppude riba juurde). Ainuke miinus oli, et lugusid pidin vahetama pleierist.

Pilt
Kuidas Sul üldse CD režiimile lülitus käib sel makil?:S Mul boxi pole.. ainult boxi juhtmed on. Mismoodi see isearetatud juhe siis välja nägi.. (mis boxi juhtmetest võetud jne.?)
Taavi_K
Huviline
Postitusi: 422
Liitunud: 04.05.2009 23:43 44
Peamine sõiduk: Mitsubishi Grandis
Asukoht: Tartu

Re: :K BMW E39 kassetraadio AUX sisendi integreerimine

Postitus Postitas Taavi_K »

CD režiimile saab lülitada MODE klahvist (üks kord vajutades kassetikas ja teine kord cd). Ennem seda cd kirja sinna displeile ei teki, kui pox vms on järele ühendatud.

Minul näeb see vidin välja nii. Tänu sellele saab makk aru, et cd pox on ühendatud.
Pilt

Isetehtud juhe näeb välja täpselt selline nagu on pikk cd-poxi juhe, aga see on lühike ja ühes otsas on selline pistik nagu pleieritel vms, kuhu paned kõrvaklapid (isase otsa). Juhtme teises otsas oli sama pistik, mis läheb maki taga olevasse cd-poxi pistikusse. Kui oled korra maki armatuurist välja saanud ja selle tagust pistikut uurinud, siis peaksid enam vähem teadma millistest pistikutest jutt käib. Vist liiga segane jutt, aga paremini ei oska seletada.
Mina seda juhet ei teinud, kuna kogu kupatuse ostsin kasutaja PeeterA käest, kes oli selle oma auto tarbeks meisterdanud.

Üldiselt oleks vist lihtsam osta cd pox ja see pagassi ühendada.
BMW e39 523I calipsorot metallic, viewtopic.php?f=4&t=93782

Highlifer
_A_l_o_
Huviline
Postitusi: 156
Liitunud: 12.08.2009 12:42 42

Re: :K BMW E39 kassetraadio AUX sisendi integreerimine

Postitus Postitas _A_l_o_ »

Ei ei.. ma saan aru vist. Olen inseneriõppe üliõpilane.;)
Küsimus mul ainult selles, et kust sellist musta karbikest saada, mis on siis boxi asemele ühendatud, jah??? Kuid see juhe mis ise tuleks meisterdada, siis see tuleb ühendada maki boxi pesasse? (kuidas siis makk aru saab üldse, et mis seal bagasnikus boxi asemel on või on seal makil mitu pistikud?

Veidi segane.. Juhtme ma meisterdaks ise valmis muidu.
Taavi_K
Huviline
Postitusi: 422
Liitunud: 04.05.2009 23:43 44
Peamine sõiduk: Mitsubishi Grandis
Asukoht: Tartu

Re: :K BMW E39 kassetraadio AUX sisendi integreerimine

Postitus Postitas Taavi_K »

_A_l_o_ kirjutas:Kuid see juhe mis ise tuleks meisterdada, siis see tuleb ühendada maki boxi pesasse?
Jap!
_A_l_o_ kirjutas: (kuidas siis makk aru saab üldse, et mis seal bagasnikus boxi asemel on või on seal makil mitu pistikud?
Kui armatuurist makk välja tõmmata, siis on seal üks suur pistik kuhu läheb ämbriga juhtmeid (kaasa arvatud cd-poxi juhe jne). Selle pead maki küljest lahti ühendama. Koos sellega tuleb ära ka originaal cd poxi juhe. See must karp jäeb sinna samma armatuuri sisse (maki all on piisavalt vaba ruumi selle mahutamiseks, kahepoolse teibiga paned korralikult kinni, et kolisema ei hakaks). Musta karbi kolm juhet tuleb ühendada vastavalt kasutusjuhendile.
Kogu arusaamise makile annabki see karp :D .
BMW e39 523I calipsorot metallic, viewtopic.php?f=4&t=93782

Highlifer
Kasutaja avatar
extsy
Huviline
Postitusi: 517
Liitunud: 31.05.2006 12:03 15
Asukoht: Rkv.

Re: :K BMW E39 kassetraadio AUX sisendi integreerimine

Postitus Postitas extsy »

_A_l_o_ kirjutas:Ei ei.. ma saan aru vist. Olen inseneriõppe üliõpilane.;)
Küsimus mul ainult selles, et kust sellist musta karbikest saada, mis on siis boxi asemele ühendatud, jah??? Kuid see juhe mis ise tuleks meisterdada, siis see tuleb ühendada maki boxi pesasse? (kuidas siis makk aru saab üldse, et mis seal bagasnikus boxi asemel on või on seal makil mitu pistikud?

Veidi segane.. Juhtme ma meisterdaks ise valmis muidu.
See must karbike on selline tellimise kaup,mu meelest siin foorumis müüakse seda mingi 500.- aga ise tellides tuleb ehk 300.-.Katsun lingi ülesse otsida,viskan siia.
Ma ennem lükkan enda BMW d,kui sõidan Fordiga!
_A_l_o_
Huviline
Postitusi: 156
Liitunud: 12.08.2009 12:42 42

Re: :K BMW E39 kassetraadio AUX sisendi integreerimine

Postitus Postitas _A_l_o_ »

extsy kirjutas:
_A_l_o_ kirjutas:Ei ei.. ma saan aru vist. Olen inseneriõppe üliõpilane.;)
Küsimus mul ainult selles, et kust sellist musta karbikest saada, mis on siis boxi asemele ühendatud, jah??? Kuid see juhe mis ise tuleks meisterdada, siis see tuleb ühendada maki boxi pesasse? (kuidas siis makk aru saab üldse, et mis seal bagasnikus boxi asemel on või on seal makil mitu pistikud?

Veidi segane.. Juhtme ma meisterdaks ise valmis muidu.
See must karbike on selline tellimise kaup,mu meelest siin foorumis müüakse seda mingi 500.- aga ise tellides tuleb ehk 300.-.Katsun lingi ülesse otsida,viskan siia.
Aitäh.:)
Robska
Huviline
Postitusi: 789
Liitunud: 16.12.2007 18:22 16

Re: :K BMW E39 kassetraadio AUX sisendi integreerimine

Postitus Postitas Robska »

Ma oleks ka vägaaaa huvitatud sellest lingist.

Igatahes, olen nüüd netist natukene uurinud ja enda makki uurind/vaatand/ katsetand. Poolel teel võib öelda. Ühe kanali sain mängima täiesti ilusti, teist ei leia, lihtsalt ei leia. Täna ka tuhnisin tiba, paar linki - äkki kasuks kellelegi.

http://www.bimmerfest.com/forums/showth ... highlight=

http://forums.bimmerforums.com/forum/sh ... 9+business'

http://jcrowell.info/bmw-aux-in.html
_A_l_o_
Huviline
Postitusi: 156
Liitunud: 12.08.2009 12:42 42

Re: :K BMW E39 kassetraadio AUX sisendi integreerimine

Postitus Postitas _A_l_o_ »

Mis sa silmas pead selle alla, et said ühe kanali mängima??
Robska
Huviline
Postitusi: 789
Liitunud: 16.12.2007 18:22 16

Re: :K BMW E39 kassetraadio AUX sisendi integreerimine

Postitus Postitas Robska »

Täpselt seda peangi,et mul on juhe, kus on parem/vasak "signaal" ( sorri, ei oska neid asju kõiki täpselt nimetada) ja mass. Mass ja vasak kanal on olemas, mängib kõik 5+. Teist kanalit ei leia, no ma olen signaali saanud ikka päris mitmest kohast sisse lasta,aga ta kas ei mängi nii kõvasti või on midagi muud häda( krabiseb, moonutab liiga palju, peksb üle ).

edit: kusjuures, kui on üks kanal ühendatud, siis teine pool( ütleme,et vasak mängib kenasti , siis parem ) krabistab vahepeal. Aga makil on miski nupp ( pole omanud kasetikat, eitea mida see teeb) aga vahepeal ta nagu muudaks seda sahinat ja siis seda nuppu näppides kaovad sahinad ära lampi. mp3--> makini juhe on korralik, ostsin selle uue.
Robska
Huviline
Postitusi: 789
Liitunud: 16.12.2007 18:22 16

Re: :K BMW E39 kassetraadio AUX sisendi integreerimine

Postitus Postitas Robska »

topeltpost,aga.
mina sain oma aux in tööle, kuigi peale tundaega kuulamist hakkas lampi jälle miski sahinat tekitama. Aga see võib ka mp3 või juhtme viga olla, eks näha saab.
Mul küll teine makk, mis teemaalgatajal,aga siiski, äkki kellelgi business kasetikas ja tunneb huvi sama asjavastu - abiks vast ikka.
Asjast oli juba kopp parasjagu ees, vaja veel ümber tinutada korralike juhtmetega. Samuti pole tinutused kindlasti väga head, kolb on suurem kui kirves ja ma pole elusees sellistesse kohtadesse tinutand, so ärge naerge :D . Pidama ta jäi ja tundub,et midagi maha ei põlend. ( 200.- kasetika peal pole väga kahju proovida ka) .
Igatahes, kasetika süsteemil tõmbasin kõik juhtmed tagant ära( vaiksem) ja tegelt nüüd järele mõelda võib tolle üldse välja võtta sealt. Kui lülitan FM peale, siis tuleb ka heli läbi, maitea miks, ju pole see päris õige koht. Ja raadio hakkab alles siis mängima, kui mp3 juhtme tagant tõmban( ju lühistab ära midagi seal vms) . Aga muidu nagu bass, trebel, fader, balance kõik funktsioonid toimivad ja heli on hea. Ise vist rohkem ei viitsi timmida, sõidan suveni ära, siis teen nagunii süsteemi teise maki peale ümber, võibolllla :D .
Pilt
Kasutaja avatar
Gold
Huviline
Postitusi: 334
Liitunud: 25.01.2010 20:41 27
Peamine sõiduk: E39 523i 1998.a
Asukoht: Viljandi

Re: :K BMW E39 kassetraadio AUX sisendi integreerimine

Postitus Postitas Gold »

Tere!

Mul selline mure ,et mul on Beckeri Reverse RDS kassetikas ja ma tahaks ka AUX-i panna.
Aga tal on skeem teistsugune, ning internetist ka abi ei saanud.

Küsimus siis selline, kas keegi on AUX-i juhtme lisanud ka sellisele skeemile?

Pilt
Kasutaja avatar
Gold
Huviline
Postitusi: 334
Liitunud: 25.01.2010 20:41 27
Peamine sõiduk: E39 523i 1998.a
Asukoht: Viljandi

Re: :K BMW E39 kassetraadio AUX sisendi integreerimine

Postitus Postitas Gold »

Up :!:
Kasutaja avatar
Gold
Huviline
Postitusi: 334
Liitunud: 25.01.2010 20:41 27
Peamine sõiduk: E39 523i 1998.a
Asukoht: Viljandi

Re: :K BMW E39 kassetraadio AUX sisendi integreerimine

Postitus Postitas Gold »

Up :!:
Kasutaja avatar
Gold
Huviline
Postitusi: 334
Liitunud: 25.01.2010 20:41 27
Peamine sõiduk: E39 523i 1998.a
Asukoht: Viljandi

Re: :K BMW E39 kassetraadio AUX sisendi integreerimine

Postitus Postitas Gold »

up :!:
Kasutaja avatar
Gold
Huviline
Postitusi: 334
Liitunud: 25.01.2010 20:41 27
Peamine sõiduk: E39 523i 1998.a
Asukoht: Viljandi

Re: :K BMW E39 kassetraadio AUX sisendi integreerimine

Postitus Postitas Gold »

up :!:
Kasutaja avatar
Gold
Huviline
Postitusi: 334
Liitunud: 25.01.2010 20:41 27
Peamine sõiduk: E39 523i 1998.a
Asukoht: Viljandi

Re: :K BMW E39 kassetraadio AUX sisendi integreerimine

Postitus Postitas Gold »

up :!:
ttsys
Huviline
Postitusi: 5711
Liitunud: 20.07.2011 17:24 45
Asukoht: Tallinn, Tel:51905398
Kontakt:

Re: :K BMW E39 kassetraadio AUX sisendi integreerimine

Postitus Postitas ttsys »

Lähed selle seadmega vähegi elektroonikat lugeva inimese juurde ning sulle näidatakse need 3 punkti. Soovitan soojalt, sest muidu jäädki siia nooli lisama.;)
Vasta