E34 cd box -> mp3 ehk AUX-IN

Küsimused ja vastused seoses autosse paigutatava audio- ja videotehnikaga.
Vasta
Kasutaja avatar
leho57
Huviline
Postitusi: 262
Liitunud: 10.02.2007 21:00 12

E34 cd box -> mp3 ehk AUX-IN

Postitus Postitas leho57 »

Kas keegi on juhuslikult sellist projekti ette võtnud?:D

Asendada cdbox mp3 mängijaga. Nimelt makk ei tuvasta enam seda funktsiooni kui cd box lahti ühendada. siis mõte oli lahti ühendada makki sisenevatest juhtmetest parema ja vasaku kanali otsad, sealt tuua välja eraldi juhe mini-jack (pulk) juhe mille saab mp3 otsa lükata. makk arvab, et kõik see hääl tuleb cdboxist aga tegelikult mp3'st. kuidagi peaks välistama seda, et mõlemad üheaegselt ei mängiks. kui ma ei eksi siis makk annab ka errorit kui parema/vasaku kanali täiesti lahti ühendada.

igatahes, oleksin tänulik kui keegi oskaks suunata milline neist juhtmetest on heli omad, millised juhtfunktsioonide tarbeks. proovida ju võib.
see cd-box on mul üks saadanast asi, tallinna teedel paljudel juhtudel ta hüppab kui auklikul teel sõita. samas originaalmakk sobib sisse ilusti

autoks E34 525 tds 95a
Viimati muutis leho57, 17.07.2007 15:09 16, muudetud 1 kord kokku.
E34 525 tds - müüdud
Kasutaja avatar
hollow
Huviline
Postitusi: 1913
Liitunud: 02.08.2004 13:54 58
Peamine sõiduk: 520d xDrive

Re: E34 cd box -> mp3

Postitus Postitas hollow »

leho57 kirjutas:Kas keegi on juhuslikult sellist projekti ette võtnud?:D

Asendada cdbox mp3 mängijaga. Nimelt makk ei tuvasta enam seda funktsiooni kui cd box lahti ühendada. siis mõte oli lahti ühendada makki sisenevatest juhtmetest parema ja vasaku kanali otsad, sealt tuua välja eraldi juhe mini-jack (pulk) juhe mille saab mp3 otsa lükata. makk arvab, et kõik see hääl tuleb cdboxist aga tegelikult mp3'st. kuidagi peaks välistama seda, et mõlemad üheaegselt ei mängiks. kui ma ei eksi siis makk annab ka errorit kui parema/vasaku kanali täiesti lahti ühendada.

igatahes, oleksin tänulik kui keegi oskaks suunata milline neist juhtmetest on heli omad, millised juhtfunktsioonide tarbeks. proovida ju võib.
see cd-box on mul üks saadanast asi, tallinna teedel paljudel juhtudel ta hüppab kui auklikul teel sõita. samas originaalmakk sobib sisse ilusti

autoks E34 525 tds 95a
niih... milleks sa leiutad jalgrattast... mine topaudio poodi... ostad bmw maki ylemineku alpine CD boxi jaoks ja alpine aux-in juhtme... yhendad ära ja töötab... olemasoleva boxi võid ära visata
Kasutaja avatar
leho57
Huviline
Postitusi: 262
Liitunud: 10.02.2007 21:00 12

Re: E34 cd box -> mp3

Postitus Postitas leho57 »

hollow kirjutas:
leho57 kirjutas:Kas keegi on juhuslikult sellist projekti ette võtnud?:D

Asendada cdbox mp3 mängijaga. Nimelt makk ei tuvasta enam seda funktsiooni kui cd box lahti ühendada. siis mõte oli lahti ühendada makki sisenevatest juhtmetest parema ja vasaku kanali otsad, sealt tuua välja eraldi juhe mini-jack (pulk) juhe mille saab mp3 otsa lükata. makk arvab, et kõik see hääl tuleb cdboxist aga tegelikult mp3'st. kuidagi peaks välistama seda, et mõlemad üheaegselt ei mängiks. kui ma ei eksi siis makk annab ka errorit kui parema/vasaku kanali täiesti lahti ühendada.

igatahes, oleksin tänulik kui keegi oskaks suunata milline neist juhtmetest on heli omad, millised juhtfunktsioonide tarbeks. proovida ju võib.
see cd-box on mul üks saadanast asi, tallinna teedel paljudel juhtudel ta hüppab kui auklikul teel sõita. samas originaalmakk sobib sisse ilusti

autoks E34 525 tds 95a
niih... milleks sa leiutad jalgrattast... mine topaudio poodi... ostad bmw maki ylemineku alpine CD boxi jaoks ja alpine aux-in juhtme... yhendad ära ja töötab... olemasoleva boxi võid ära visata
ma ei taha mingit cdboxi, selles nagu kogu asi ongi. tahan väikest pulkjuhet salongi kuhugi ääre alla kuhu ma saan väikese mp3 mängija või ükskõik mis juhuvidina otsa lükata ja töötab. kas sellist otsa ka leidub seal?
E34 525 tds - müüdud
Kasutaja avatar
leho57
Huviline
Postitusi: 262
Liitunud: 10.02.2007 21:00 12

Postitus Postitas leho57 »

jah, uurisin välja. aux in'i tekitamiseks makile on tavis adapterit mis maksab 1500 krooni. nu selle eest saab juba uue maki :D ma siis katsetan edasi. kui midagi välja ei tule siis kõige halvemal juhul ei tööta enam cd-box
E34 525 tds - müüdud
Kasutaja avatar
hollow
Huviline
Postitusi: 1913
Liitunud: 02.08.2004 13:54 58
Peamine sõiduk: 520d xDrive

Re: E34 cd box -> mp3

Postitus Postitas hollow »

leho57 kirjutas:
hollow kirjutas:
leho57 kirjutas:Kas keegi on juhuslikult sellist projekti ette võtnud?:D

Asendada cdbox mp3 mängijaga. Nimelt makk ei tuvasta enam seda funktsiooni kui cd box lahti ühendada. siis mõte oli lahti ühendada makki sisenevatest juhtmetest parema ja vasaku kanali otsad, sealt tuua välja eraldi juhe mini-jack (pulk) juhe mille saab mp3 otsa lükata. makk arvab, et kõik see hääl tuleb cdboxist aga tegelikult mp3'st. kuidagi peaks välistama seda, et mõlemad üheaegselt ei mängiks. kui ma ei eksi siis makk annab ka errorit kui parema/vasaku kanali täiesti lahti ühendada.

igatahes, oleksin tänulik kui keegi oskaks suunata milline neist juhtmetest on heli omad, millised juhtfunktsioonide tarbeks. proovida ju võib.
see cd-box on mul üks saadanast asi, tallinna teedel paljudel juhtudel ta hüppab kui auklikul teel sõita. samas originaalmakk sobib sisse ilusti

autoks E34 525 tds 95a
niih... milleks sa leiutad jalgrattast... mine topaudio poodi... ostad bmw maki ylemineku alpine CD boxi jaoks ja alpine aux-in juhtme... yhendad ära ja töötab... olemasoleva boxi võid ära visata
ma ei taha mingit cdboxi, selles nagu kogu asi ongi. tahan väikest pulkjuhet salongi kuhugi ääre alla kuhu ma saan väikese mp3 mängija või ükskõik mis juhuvidina otsa lükata ja töötab. kas sellist otsa ka leidub seal?
sa küsid praegu sama asja mida ma sulle pakkusin ;)
Kasutaja avatar
leho57
Huviline
Postitusi: 262
Liitunud: 10.02.2007 21:00 12

Postitus Postitas leho57 »

nu ma helistasin teile poodi. ainuke variant oli too adapter või siis vahevidin, mille hinnaks oli suht sama mis uue maki hind.
E34 525 tds - müüdud
Kasutaja avatar
mätas
Huviline
Postitusi: 217
Liitunud: 04.07.2004 11:32 40
Peamine sõiduk: BMW 530d
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas mätas »

Where the rubber meets the road...
Kasutaja avatar
leho57
Huviline
Postitusi: 262
Liitunud: 10.02.2007 21:00 12

Postitus Postitas leho57 »

nonii
Mission Accomplished

nimelt siis, makki tulevast cd boxi juhtmest (helikanali otstest) tõin eraldi juhtme mille otsas siis mini pulk. nüüd on selline lugu, et mõlemad on ühedatud makki, kui soovi on siis võib neid ühel ja samal ajal kuulata aga noh, see ei olnud asja mõte. nimelt korjasin kõik plaadid cdboxist välja (neid ei saanud nii kui nii kuulata kuna pidevalt hüppas kui väikegi auk ette jäi, teada eesti teed) ja siis nagu ikka, on kiri makil ees:
Pilt

peitsin juhtme polstrite alla peitu ja jookseb teine nüüd kahe esiistme vahele:
Pilt

juhet on polstri vahel küll ja küll peidus, et vajaduse korral saab selle pulgaotsa viia kuhu iganes mugavam on, hetkel lihtsalt piirdus fantaasia sellega.

nimelt mõte tekkiski sellest, et tüütu oli plaate vahetada ja muudkui uusi kirjutada vastava meeleolu muusikaga. lauasahtlis vedeles kunagistest trollisõidu aegadest usb mp3 mängija ning lappar koos tohutu mp3 varuga on niikuinii koguaeg kaasas. nüüd annab neid mõlemaid soovikorral otse ära ühendada ning samas pole ka eriline raskus see usb pulk lugusid täis toppida ning mängima panna. vot selline lugu siis.
E34 525 tds - müüdud
reku007
Huviline
Postitusi: 8
Liitunud: 30.11.2006 14:39 06
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas reku007 »

Selles see adapterite mõte ongi et 'No Disc' tekstist lahti saada. Adapteri abil saad ekraanile mängitava tracki numbri, ipodi puhul ka loo pealkirja. Praegusel juhul suhtleb raadio i-busi kaudu cd-boxiga edasi ja otsib cd-d.
Kasutaja avatar
Oleg P
Huviline
Postitusi: 1325
Liitunud: 21.06.2005 22:55 00
Asukoht: Lääne-Virumaa -> Harjumaa

Postitus Postitas Oleg P »

Kas lihtsam ei oleks olnud osta fm transmitter, mis käib sigareti süütajasse ja mille sisse käib mälupulk mp3-dega, paned fm raadiosse teatud sageduse nt 88,8 ja sellel sagedusel hakkab transmitter sinu mp3-sid mängima!?
V8
Kasutaja avatar
leho57
Huviline
Postitusi: 262
Liitunud: 10.02.2007 21:00 12

Postitus Postitas leho57 »

nujah, seda ma tean isegi, et no disc kirja saab selle vidinaga ära

lihtsam osta fm transmitter? nujah, lihtsam on ta kindlasti, samas sõber just ostis selle ja tead linnas ikka vahepeal paneb segast ka, hakkab sahisema ja nii. igast segajaid on täis.

üldsegi oli mõte ilma kulutusteta teha (makki täiesti rikkumata) üks lisajuhe millele saab mõnikord lapaka näiteks järgi ühedada vms.

toimib :D
E34 525 tds - müüdud
Kasutaja avatar
Olari525
Huviline
Postitusi: 194
Liitunud: 29.04.2006 20:45 36
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Olari525 »

leho57 kirjutas:lihtsam osta fm transmitter? nujah, lihtsam on ta kindlasti, samas sõber just ostis selle ja tead linnas ikka vahepeal paneb segast ka, hakkab sahisema ja nii. igast segajaid on täis.


toimib :D
ma ostsin endale fm tranmitter/mp4 mängija ja minul töötab see väga hästi. leviga probleeme ei ole ja heli on kah väga hea :)
fm transmitter/mp4 mängija

muide kellel on uuem sony-ericsson siis see selle osta ja otse telefonist muusikat raadiosse lasta.
sony-ericssoni fm tranmitter

ma olen mõlemat kasutanud, aga esimene on tunduvalt parema leviga :)
Jõudu annab 2.5 TDS
Kasutaja avatar
leho57
Huviline
Postitusi: 262
Liitunud: 10.02.2007 21:00 12

Postitus Postitas leho57 »

nu mul on uus walkman ja sinna lükkan selle juhtme otsa mis tegin ja toimib ideaalselt :P handsfree isegi toimib
E34 525 tds - müüdud
Vasta