Auto värvikood

Üldised arutelud ning näpunäited
Vasta
Kasutaja avatar
Gold
Huviline
Postitusi: 334
Liitunud: 25.01.2010 20:41 27
Peamine sõiduk: E39 523i 1998.a
Asukoht: Viljandi

Auto värvikood

Postitus Postitas Gold »

Küsimus suurele ringile, kui auto värvikood on Arktissilber metallic 309.
Kui ma nüüd paneks teise stange mille kood on 309/7, on seal suur vahe ja oleks vaja stanget siiski värvida ?
Äkki keegi teab neist värvidest vähe rohkem :D

Tänan.
Kasutaja avatar
-Priit-
Huviline
Postitusi: 696
Liitunud: 26.02.2009 20:26 19
Peamine sõiduk: E91 325d LCI '08
Asukoht: Põlvamaa/Tartu

Re: Auto värvikood

Postitus Postitas -Priit- »

Ei ole vahet, võid julgelt ilma üle värvimata teise stange külge panna.
Aga ega ma päris täpselt ei teagi, mis see kaldkriipu tagune number seal tähendab. Nii palju kui ma BMW-dele olen värve ostnud, ei ole küll värvisegajaid see viimane number väga huvitanud.
BMW E91 325d LCI '08, BMW E30 320i '84
Kasutaja avatar
E.A.
Huviline
Postitusi: 142
Liitunud: 01.09.2013 17:24 01
Peamine sõiduk: X5
Asukoht: Pärnu/Riia

Re: Auto värvikood

Postitus Postitas E.A. »

ise hiljuti vahetasin kapoti ja parema tiiva aga mul klappis kõik 4 numbrit. hästi väike vahe on kuna rebisin inglaselt need jupid seal kliima vast suts teine. viimane number pidi näitama tooni sügavust või midagi. vähemalt nii mulle öeldi. peale võid jupid panna kuid pisike vahe jääb kindlasti:) peaks uurima kas poleerimine või midagi võtame selle vahe täitsa ära:) kui saad targemaks anna teada.
Kasutaja avatar
-Priit-
Huviline
Postitusi: 696
Liitunud: 26.02.2009 20:26 19
Peamine sõiduk: E91 325d LCI '08
Asukoht: Põlvamaa/Tartu

Re: Auto värvikood

Postitus Postitas -Priit- »

Poleerimine võib täitsa aidata, sest ega lakk ka vananeb ja tuhmub.
BMW E91 325d LCI '08, BMW E30 320i '84
Kasutaja avatar
E.A.
Huviline
Postitusi: 142
Liitunud: 01.09.2013 17:24 01
Peamine sõiduk: X5
Asukoht: Pärnu/Riia

Re: Auto värvikood

Postitus Postitas E.A. »

lasin autod näidata (ise hetkel välismaal) tagasiside tuli selline, et poleerimine ei aita peab jupid üle värvima. ega need maalrid ise ka kohe ära ei tabanud et on mingi vahe sees. vahetatud oli kapott koos parem tiivaga ja värvismis raha küsiti 500 eurot. siis oli küll wtf
Kasutaja avatar
Gold
Huviline
Postitusi: 334
Liitunud: 25.01.2010 20:41 27
Peamine sõiduk: E39 523i 1998.a
Asukoht: Viljandi

Re: Auto värvikood

Postitus Postitas Gold »

Kui toonid on erinevad, siis on vist palju tahetud, et poleerimine erinevuse ära hajutaks.
Mul tuleb endal eest üks tiib või mõlemad. Ning ka kapott mingi hetk värvida.
Ei tundu ka odav lõbu tulevat. Aga minu silmis pole mõtet selliseid töid enne kevadet ette võtta.
Siis lootsingi hetkel saada 1:1 stanget.

Eks hoian kursis, mis varianti ma kasutan :)
Kasutaja avatar
maarekl
Huviline
Postitusi: 1299
Liitunud: 18.08.2006 14:15 58
Asukoht: Voru

Re: Auto värvikood

Postitus Postitas maarekl »

mulle üks värvija mees rääkis, et see kaldkriipsu taga olev nr. näitab sisu mingit tooni või midagi. ei tea kas õige jutt. aga mõnel autol võib värvikood sama olla, kuid on mitu erinevat varjundit. igatahes vanal bmwl olin hädas värvi täppi saamisega, vähemalt üks töökoda ei saanud hakkama ja oli ikka kõvasti näha, et poritiivad olid teist tooni. Samas praeguse autoga pole probleeme olnud, muidugi sinna töökotta ei läinud ka enam.
Kasutaja avatar
E.A.
Huviline
Postitusi: 142
Liitunud: 01.09.2013 17:24 01
Peamine sõiduk: X5
Asukoht: Pärnu/Riia

Re: Auto värvikood

Postitus Postitas E.A. »

no selles point ongi et mul klappis kõik neli numbrit:) 339/7 on minu värvi kood, samas ühe nurga alt vaatad nagu suts erineb teise nurga alt vaatad ei erine midagi. 500 on ikka liialt küsitud kui aus olla. sama vend ütles et poleerimine ei aita ei tea miks kui kõik sama on.


Viimane number pidi jah tooni näitama ise kuulsin mitmelt inimeselt sama juttu.
Donald
Huviline
Postitusi: 1337
Liitunud: 13.10.2010 15:36 24

Re: Auto värvikood

Postitus Postitas Donald »

Devoris öeldi, et see on partii number :roll:
Kasutaja avatar
maarekl
Huviline
Postitusi: 1299
Liitunud: 18.08.2006 14:15 58
Asukoht: Voru

Re: Auto värvikood

Postitus Postitas maarekl »

ma ei saa üldse aru, miks **** pärast peab sama värvikoodiga mitu värvi tegema. tehku parem kohe uus kooda ja asi palju lihtsam!
Kasutaja avatar
E.A.
Huviline
Postitusi: 142
Liitunud: 01.09.2013 17:24 01
Peamine sõiduk: X5
Asukoht: Pärnu/Riia

Re: Auto värvikood

Postitus Postitas E.A. »

värvikoodi kohta kehtibki kindel värv:) see viimane nr on nagu toon muud midagi. ehks sinist punast rohelist jne ei ole ainult ühte neid on 10neid erinevaid:)
pancho villa
Huviline
Postitusi: 657
Liitunud: 04.04.2009 11:02 59

Re: Auto värvikood

Postitus Postitas pancho villa »

see, mis on koodil kaldkriipsu taga, ehk variant, ei oma kümme aastat vanade ja teab mitu korda värvitud detailide puhul mingit tähtsust. tuleb lihtsalt värvikaardilt või aparaadiga õige kood ära vaadata ja selle järgi värv teha. ja see, et mingi toon millegiga ei klapi autot värvides võib olla ka vabalt see teema, et kui juhiust on vaja värvida kuid esitiib ja tagauks on eri varjundis ning hajutamist keegi kinni maksta ei soovi, millega siis klappima panna?
Kasutaja avatar
E.A.
Huviline
Postitusi: 142
Liitunud: 01.09.2013 17:24 01
Peamine sõiduk: X5
Asukoht: Pärnu/Riia

Re: Auto värvikood

Postitus Postitas E.A. »

kui küsitakse hajutamise eest selliseid summasi nagu küsiti minult (500eur) kahele detailile siis igaüks ei saa endale seda lubada.
pancho villa
Huviline
Postitusi: 657
Liitunud: 04.04.2009 11:02 59

Re: Auto värvikood

Postitus Postitas pancho villa »

räägi nüüd täpsemalt, mille eest küsiti 500? kui kapott ja esitiib, siis on see loomulikult palju. kui hajutati veel esiukse ning teise esitiiva peale, siis ei ole see kuidagi palju, sest lahti võtta, värvida, kokku panna tuleb siiski neli detaili.
Kasutaja avatar
E.A.
Huviline
Postitusi: 142
Liitunud: 01.09.2013 17:24 01
Peamine sõiduk: X5
Asukoht: Pärnu/Riia

Re: Auto värvikood

Postitus Postitas E.A. »

sai vahetatud kapott ja parem tiib. värvikood klappis kõik 4 nr. aga ime pisike vahe on sees . et ei jää üldse midagi küsiti 500 ja samas öeldi et on mõttetu tegevus. proovin ära poleerida äkki parandab asja.
pancho villa
Huviline
Postitusi: 657
Liitunud: 04.04.2009 11:02 59

Re: Auto värvikood

Postitus Postitas pancho villa »

ühesõnaga, nelja detaili värvimise eest küsiti 500, normaalne imo.
Kasutaja avatar
Roland325
Huviline
Postitusi: 1768
Liitunud: 10.12.2006 13:44 30
Peamine sõiduk: BMW 650
Asukoht: Tartu

Re: Auto värvikood

Postitus Postitas Roland325 »

Kood ongi lihtsalt 309. See /7 seal välistooni ei tähenda. Tehasepoolt on kõik autod värvitud originaalvariandiga. On olemas palju erinevaid värvifirmasi ja nende kõikide toonid mingil määral erinevad. Sellepärast teeb iga värvifirma ka ühest värvist mõnikord mitu variantsiooni. Seetõttu tekivad ka erinevused ja ei tea ju kunagi, mis firma värviga ja millise variantsiooniga on autot varem värvitud + siis võis ka segaja ntuke puusse panna jne. Endal on töökojas 3 erineva värvifirma värvilipikud. Tihti on ühe värvikoodiga need kõik 3 üksteisest suht erinevad. Seetõttu ongi teinekord tooni valimine suur peavalu.
Isegi tehas ei kasuta läbi aastate ainult ühte ja sama värvifirmat. Ehk siis 92 a. tehasest välja tulnud masin võib juba olla natuke erineva tooniga, kui näiteks sama koodiga värvitud 99 a. masin. Sellest ka variandid.
Kasutaja avatar
Gold
Huviline
Postitusi: 334
Liitunud: 25.01.2010 20:41 27
Peamine sõiduk: E39 523i 1998.a
Asukoht: Viljandi

Re: Auto värvikood

Postitus Postitas Gold »

Tore lugu küll :D
Ega siis enne aru ei saagi, kui jupid kõrvuti panna ja kui siiski kohe.

Tänud.
Vasta