Lambdaanduriga või ilma?

Üldised arutelud ning näpunäited
Vasta
Tanel001
Huviline
Postitusi: 62
Liitunud: 08.07.2004 02:56 56
Asukoht: Tallinn

Lambdaanduriga või ilma?

Postitus Postitas Tanel001 »

Autoks on 318IS 92a.Pärast ostu selgus, et lambdaandur on lahti ühendatud.Minek on väga hea ja kütusekulu normis.Kõik on nigu OK.Ahjaa CO on 2,7 :( UM-ist arvati et mootor on programmeeritud töötama ilma lambdata mingite keskmiste näitajate järgi??.Kas on mõtet uus andur osta või mitte?
truumu

Postitus Postitas truumu »

CO 2,7 mõjub päris tuntavalt rahakotile...
lambda võib ju tal elus ka olla, seda pead kontrollima
ja siis piisab ehk aju tagasiprogemisest
kulule peaks see kasulikult mõjuma
Kasutaja avatar
Angel_L
Huviline
Postitusi: 362
Liitunud: 07.05.2003 14:36 56
Asukoht: Harjumaa

lambda

Postitus Postitas Angel_L »

mul oleks samat laadi küsimus ainult et ma tahaks just lambda vahelt ära saada. auto on e30 318 I 86 aasta. Kas sellel autol saab ka aju nii ümber progeda et sõidaks ilma lambdata ja kuidas see co´d mõjutab. Kus saaks aju progeda kas ainult UM????
Kasutaja avatar
AndresS
Huviline
Postitusi: 776
Liitunud: 21.03.2003 11:52 37
Asukoht: Tallinn

Re: lambda

Postitus Postitas AndresS »

miquell kirjutas:mul oleks samat laadi küsimus ainult et ma tahaks just lambda vahelt ära saada.
Aga miks?
Kui selle pärast, et lambda otsas on ja uut ei raatsi osta, siis ega ümberprogemistki keegi sulle ilmaeest tee... Pärast on tükk janti selle mootori ilusti käimasaamisega. Kui üldse võimalik.
Lihtsalt soovitus järele mõelda, kuna ise hetkel olen selle koha pealt pisut hädas.
Kasutaja avatar
Angel_L
Huviline
Postitusi: 362
Liitunud: 07.05.2003 14:36 56
Asukoht: Harjumaa

lambda

Postitus Postitas Angel_L »

to anz: ega ilma eest ei tahagi progeda. Kas sul on lambda vahelt ära võetud ja nüüd mootor ei tööta korralikult või miskit muu jama???? Mul see jama et tahan uut summutit panna aga seal pole lambda auku olemas, see millel oleks maksaks 14 000 eeku ja seda oleks natuke palju.
Kasutaja avatar
Tarmo
Huviline
Postitusi: 8460
Liitunud: 02.10.2002 16:52 21
Peamine sõiduk: BMW G11 740XD
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Tarmo »

aga sa helista UM i ja küsi kas sellel masinal saab aju ümber progeda?
88 a 530i oli see võimalik
Omatud BMW tüüpi sõidukid : E30 318, E30 325i, E30 325i, E34 530i, E34 524td, E39 530dT, E46 328Ci, E30 324td, e34 525tds, e36 316i, E39 530dT, E38 730d, E65 730d, G11 740XD, E36 328i cabrio, E46 316ti, E82 120d coupe, E88 120d cabrio
Kasutaja avatar
AndresS
Huviline
Postitusi: 776
Liitunud: 21.03.2003 11:52 37
Asukoht: Tallinn

Re: lambda

Postitus Postitas AndresS »

miquell kirjutas:to anz: Kas sul on lambda vahelt ära võetud ja nüüd mootor ei tööta korralikult või miskit muu jama???? Mul see jama et tahan uut summutit panna aga seal pole lambda auku olemas, see millel oleks maksaks 14 000 eeku ja seda oleks natuke palju.
Jah. Aju ei arvesta lambdat. Tulistamiseks hea, aga rahulikul sõitmisel vahest kipub "nõkutama". Kõik kriitilised jupid, mis veel võiksid seda põhjustada on vahetatud ning 3X diagnostikas käidud. Diagnostikaseadmete järgi on kõik OK, aga tegelikult ei ole. Peale selle ei mahu heitgaasid enam ettenähtud normidesse ja ametlikult ülevaatuse läbimine muutuks küsitavaks. Ei meeldi mulle eriti selline asi.
Mõtteks aja puudusel on seni jäänud variant, et laenata kellegilt samasugune originaalseades aju ning paar päeva proovida sellega sõita.

Aga kas Sinu puhul ei saa osavad summutimeistrid jätta vana tuletoru seda osa, kus lambda istub? Kui see läbi pole. Tavaliselt need paljad torud väga ei väsi. Kui muidugi eesmärgiks pole täielik originaalilähedus ning A-juppidega renoveerimine. Mõistuse piires ja teades, mida teed, võib ju püüda pisut aretada.
14000 tundub küll pisut liig. :shock:
truumu

Re: lambda

Postitus Postitas truumu »

miquell kirjutas:to anz: ega ilma eest ei tahagi progeda. Kas sul on lambda vahelt ära võetud ja nüüd mootor ei tööta korralikult või miskit muu jama???? Mul see jama et tahan uut summutit panna aga seal pole lambda auku olemas, see millel oleks maksaks 14 000 eeku ja seda oleks natuke palju.
võib ju lambdale uue pesa teha...
truumu

Postitus Postitas truumu »

Paneks nüüd austatud kodanikele südamele ühe asja...
erinevaid teemasid lugedes on jäänud mulje, et UM pole siiski ainus koht, kus saaks aju programme muuta
kuid infot hoitakse kiivalt üldsuse ette toomast, mis ääretult kurb on :cry:
nii mõnigi bemmiomanik hädas oma armukesega ja alati ei ole UM see kõige mugavam koht, kus kohast abi saada...
kutsuks siis üles foorumlasi avaldama suurt sõjasaladust ja kribada, kus saaks näiteks Anz abi oma auto aju lambdasõltlaseks muutmisel
muidugi on ka PS, kuid hädalisi rohkem, kui 2-3 ühikut ja foorumi tehniline osa vast ongi mõeldud sarnaste probleemide lahendamiseks
samuti tuletaksin meelde Lgp. administraatoritele sellise teema vajadusest:
http://www.bmw-club.ee/forum/viewtopic.php?t=4343
Kasutaja avatar
Angel_L
Huviline
Postitusi: 362
Liitunud: 07.05.2003 14:36 56
Asukoht: Harjumaa

lambda

Postitus Postitas Angel_L »

ehk keegi siis teab kus on selline normaalne koht kus saab seda lambda pesa lasta teha ja ühtlasi saaks ka uue summuti alla kinnitada.
Vasta