Soojendus.

Üldised arutelud ning näpunäited
Vasta
Kasutaja avatar
draggo
Huviline
Postitusi: 854
Liitunud: 08.09.2003 13:33 48
Asukoht: Tar2
Kontakt:

Soojendus.

Postitus Postitas draggo »

Selline asi, et sooja õhku puhub vaid ette klaasile. Külgedele ja salongi puhub kogu aeg külma. Mingit lahendust on?
Kasutaja avatar
janar
Huviline
Postitusi: 229
Liitunud: 01.09.2003 14:21 14
Asukoht: TLN
Kontakt:

Postitus Postitas janar »

Minu E34'l on sama lugu ja nagu ma aru saan, siis peabki olema.

Mul lisaks veel selline "efekt", et klaasile ja jalgadele üldse jahedat ka ei saa puhuma panna:P

Nii et siis reguleerin temperatuuri sellega, kuhu õhu suunan:D
Kasutaja avatar
Martin_R
Huviline
Postitusi: 451
Liitunud: 13.01.2003 16:57 38
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Martin_R »

[quote][i]Algselt postitas janar[/i]

Mul lisaks veel selline "efekt", et klaasile ja jalgadele üldse jahedat ka ei saa puhuma panna:P
[/quote]

Siis on ikka miskit pees. Minu 325-el korrigeeris Patrik selle asja ära. Nüüd toimib nii nagu teistel autodel - saab ka mujale jahedat suunata. Restidest peab tõesti ainult külma tulema. Vähemalt E36-el küll. E34 kerega viiesel pidi VIST olema nii, et keskmistest restidest tuleb ainult külma (kui pole kahe resti vahel väikest reguleerimisrulli sinise/punase markeeringuga), kuid otsarestidest saab kõigil ka sooja.
Kasutaja avatar
draggo
Huviline
Postitusi: 854
Liitunud: 08.09.2003 13:33 48
Asukoht: Tar2
Kontakt:

Postitus Postitas draggo »

[quote][i]Algselt postitas Martin_R[/i]
[quote][i]Algselt postitas janar[/i]

Mul lisaks veel selline "efekt", et klaasile ja jalgadele üldse jahedat ka ei saa puhuma panna:P
[/quote]

Siis on ikka miskit pees. Minu 325-el korrigeeris Patrik selle asja ära. Nüüd toimib nii nagu teistel autodel - saab ka mujale jahedat suunata. Restidest peab tõesti ainult külma tulema. Vähemalt E36-el küll. E34 kerega viiesel pidi VIST olema nii, et keskmistest restidest tuleb ainult külma (kui pole kahe resti vahel väikest reguleerimisrulli sinise/punase markeeringuga), kuid otsarestidest saab kõigil ka sooja.
[/quote]

Aga kas E30 ei peagi külgedele sooja tulema? See küll loll süsteem - peeglid ju külgedel...
Kasutaja avatar
Indrek_P
Huviline
Postitusi: 184
Liitunud: 30.05.2003 16:55 33
Asukoht: Haapsalu

Postitus Postitas Indrek_P »

Aga kas E30 ei peagi külgedele sooja tulema? See küll loll süsteem - peeglid ju külgedel... [/quote]

Peab küll tulema sooja külgedele, keskmisse resti aga mitte.
Kasutaja avatar
Mati_H
Huviline
Postitusi: 119
Liitunud: 11.02.2003 00:37 28
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas Mati_H »

Minu autol tuleb küll kõikidest aukudest nii sooja kui külma :cool:
Mati @ 525`90
Kasutaja avatar
Martin_R
Huviline
Postitusi: 451
Liitunud: 13.01.2003 16:57 38
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Martin_R »

Minul on ka kõigil viiel E30 kerega autodel tulnud kõikidest restidest nii sooja kui külma. Vaid viiesel ja seitsmesel on osadel mudelitel keskmised üksnes külma õhu restid.
Kasutaja avatar
Indrek_P
Huviline
Postitusi: 184
Liitunud: 30.05.2003 16:55 33
Asukoht: Haapsalu

Postitus Postitas Indrek_P »

Huvitav, kuidas siis tegelikult peab olema? Mul E30-l tuleb sooja alla, esiklaasile ja külgedele, keskele ainult külma.
Kasutaja avatar
Muhv
Klubiliige EKBK
Postitusi: 2206
Liitunud: 18.11.2002 22:35 02
Peamine sõiduk: i12, i01s, G05

Postitus Postitas Muhv »

Minu e30-l ja e36-l tuleb sooja igalt poolt
Kasutaja avatar
draggo
Huviline
Postitusi: 854
Liitunud: 08.09.2003 13:33 48
Asukoht: Tar2
Kontakt:

Postitus Postitas draggo »

Paistab, et tegelikult peab tulema nii sooja kui külma igast august aga lihtsalt süsteem erinevatest kohtadest tuksis... :(
Mõni tehnik võiks järgi uurida ja lahendusele mõelda. Paistab, et huvi selle probleemi vastu on...
Kasutaja avatar
Martin_R
Huviline
Postitusi: 451
Liitunud: 13.01.2003 16:57 38
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Martin_R »

[quote][i]Algselt postitas Muhv[/i]
Minu e30-l ja e36-l tuleb sooja igalt poolt [/quote]

Minu E36-el on näiteks selle soojenduse ketta juures, kust reguleerid kuhu õhku puhub (kõige parempoolsem) ära näidatud, et otse näkku saad vaid külma. Selle pildi ümbrus, kus vana istub ja nool tuleb otse näkku, on mõlemalt poolt siniseks värvitud. Ja nii ongi, et sealt muud ei tule kui külma.
Kui nüüd järgi mõelda, siis osadel E36 kerega autodel on ka keskmise suurema resti all kaks rullikut. Üks, kust keerad resti kinni, ja teine, kust saad kaarata soojaks või külmaks. Mul seda tesit rullikut pole.

Segane jutt. Loodetavasti sai keegi aru, mida ma mõtlesin.
Kasutaja avatar
alar
Huviline
Postitusi: 343
Liitunud: 22.09.2003 14:12 48
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas alar »

niisiis mul sama asi 88 aasta E30 tuleb sooja ja külma igast august aga 85 ja 86 aasta isenditel tuleb sooja keskelt ainult siis kui soe põhja keerata muidu tuleb külma....... olen kogu aeg arvanud, et see peabki nii olema ja kes ikka tahab endale sooja õhku näkku saada......:D:D:D
Kasutaja avatar
Ragnar
Huviline
Postitusi: 1531
Liitunud: 26.04.2003 14:25 24
Peamine sõiduk: E83
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas Ragnar »

[quote] ja kes ikka tahab endale sooja õhku näkku saada......:D:D:D [/quote]

mina :) õigemini kätele.
neid saab ju suunata sinna kuhu vaja.

kuna mulle kinnastega sõita ei meelgi siis
- kraadidega ma panin oma eelmisel autol
Audi80 alati puhuma keskelt ja küljelt et käed soojas oleksid.
Kasutaja avatar
alar
Huviline
Postitusi: 343
Liitunud: 22.09.2003 14:12 48
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas alar »

icc... jah ebakorrektne lauseehitus... icc:D:D:D
Kasutaja avatar
draggo
Huviline
Postitusi: 854
Liitunud: 08.09.2003 13:33 48
Asukoht: Tar2
Kontakt:

Postitus Postitas draggo »

[quote][i]Algselt postitas krüger[/i]
niisiis mul sama asi 88 aasta E30 tuleb sooja ja külma igast august aga 85 ja 86 aasta isenditel tuleb sooja keskelt ainult siis kui soe põhja keerata muidu tuleb külma....... olen kogu aeg arvanud, et see peabki nii olema ja kes ikka tahab endale sooja õhku näkku saada......:D:D:D [/quote]

Kui see nii peabki olema siis kas ei saa midagi aretada, et see paremuse poole muutuks?
Kätel on tõesti vahel külm:D
Kasutaja avatar
janar
Huviline
Postitusi: 229
Liitunud: 01.09.2003 14:21 14
Asukoht: TLN
Kontakt:

Postitus Postitas janar »

[quote][i]Algselt postitas Martin_R[/i]
[quote][i]Algselt postitas janar[/i]

Mul lisaks veel selline "efekt", et klaasile ja jalgadele üldse jahedat ka ei saa puhuma panna:P
[/quote]

Siis on ikka miskit pees. Minu 325-el korrigeeris Patrik selle asja ära. Nüüd toimib nii nagu teistel autodel - saab ka mujale jahedat suunata. [/quote]

Nii, keskmistest peabki ainult jahedat tulema. Seda ma tean.

Aga kas äärmistest, ukse küljes olevatest suunajaga puhurutest ja kahe istme vahel olevatest tagaistujate puhuritest peab sooja ka tulema? (mul ei tule)
Kasutaja avatar
alar
Huviline
Postitusi: 343
Liitunud: 22.09.2003 14:12 48
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas alar »

tekkis selle vastu põhjalik huvi ja käisin praegu ekstra tđekkimas mis värk on. ja tulemus oli: sooja tuleb ülevalt, küleklaasidele ja jalgadele, keskelt külm... aga kui keeran põhja sooja siis hakkab ka keskelt sooja puhuma.... muidu tuleb ikka külma..... klaasidele ja jalgadele saab külma puhuma panna kui regulaatori külma peale keeran.... auto ikka e30 88...:P
rohkem ei oska seda sooja probleemi kommenteerida.... icc...:P
Kasutaja avatar
draggo
Huviline
Postitusi: 854
Liitunud: 08.09.2003 13:33 48
Asukoht: Tar2
Kontakt:

Postitus Postitas draggo »

[quote][i]Algselt postitas krüger[/i]
tekkis selle vastu põhjalik huvi ja käisin praegu ekstra tđekkimas mis värk on. ja tulemus oli: sooja tuleb ülevalt, küleklaasidele ja jalgadele, keskelt külm... aga kui keeran põhja sooja siis hakkab ka keskelt sooja puhuma.... muidu tuleb ikka külma..... klaasidele ja jalgadele saab külma puhuma panna kui regulaatori külma peale keeran.... auto ikka e30 88...:P
rohkem ei oska seda sooja probleemi kommenteerida.... icc...:P [/quote]

Mul tuleb kõigist aukudest sooja vaid max peal. Muidu soe ainult esiaken... '85 320i
Kasutaja avatar
alar
Huviline
Postitusi: 343
Liitunud: 22.09.2003 14:12 48
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas alar »

sama tulemus on ka minu 85 ja 86 aasta autodel....
Kasutaja avatar
Muhv
Klubiliige EKBK
Postitusi: 2206
Liitunud: 18.11.2002 22:35 02
Peamine sõiduk: i12, i01s, G05

Postitus Postitas Muhv »

[quote][i]Algselt postitas Martin_R[/i]

Kui nüüd järgi mõelda, siis osadel E36 kerega autodel on ka keskmise suurema resti all kaks rullikut. Üks, kust keerad resti kinni, ja teine, kust saad kaarata soojaks või külmaks. Mul seda tesit rullikut pole.

Segane jutt. Loodetavasti sai keegi aru, mida ma mõtlesin. [/quote]

Vaatasin siis betriebsanleitungist järele. Ilma kondi või kliimata masinatel on tõepoolest üks rullik millega saab vaid õhu liikumise kiirust reguleerida. Kondi ja kliimaga masinatel on seal lisaks veel sooja-külma rullik. Pildi järgi on vahe ka jalgade juurde minevas õhus. Ilma kondita siis näitab ainult üht noolt, kondiga masinal nelja - justkui õhkkardinat.

Nüüd, et asi veel segasem oleks näitab ingliskeele Owners Manual veel ka selliseid variante kus kondiga masinatel on vaid üks ketas (jalgadel siiski "õhkkardin"). Kahe kettaga süsteem on neile eraldi välja toodud kui Stratified interior air temperatures for fatigue-free driving: warm feet and cool head.

Venekeelne rukavodstvo po eksplutatsii ühtib põhimõtteliselt saksakeelsega.
Kasutaja avatar
Indrek_P
Huviline
Postitusi: 184
Liitunud: 30.05.2003 16:55 33
Asukoht: Haapsalu

Postitus Postitas Indrek_P »

Ja siiski tuleb ka mul keskmisetest restidest sooja, kuigi ma varem vastupidist väitsin.
Kasutaja avatar
alar
Huviline
Postitusi: 343
Liitunud: 22.09.2003 14:12 48
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas alar »

no näed probleem lahendatud:D:D:D
Kasutaja avatar
janar
Huviline
Postitusi: 229
Liitunud: 01.09.2003 14:21 14
Asukoht: TLN
Kontakt:

Postitus Postitas janar »

Ja ka minul probleemid lahenesid - pikemal sõidul oli aega näppida ja avastasin, et jalgadele ja klaasile tuleb siiski vajadusel ka jahedat õhku - lihtsalt see temperatuur ei muutu kohe pärast nupu keeramist, nagu varem japsidel on olnud, vaid võtab ca pool minutit aega, enne kui sooja asemel jahedat hakkab tulema.
Vasta