520i -86 vesi keeb

Üldised arutelud ning näpunäited
Vasta
veix2
Huviline
Postitusi: 314
Liitunud: 12.12.2003 16:12 46
Peamine sõiduk: E61 530XD LCI
Asukoht: Kunda-Tln

520i -86 vesi keeb

Postitus Postitas veix2 »

Lugu siis järgmine,et vesi kipub keema minema.Kui auto tühikäigul käib on kõik normaalne,kui hakkan sõitma siis umbes 5 km pärast hakkab temp tõusma ja salongi enam sooja õhku ei tule.Radikad on puhtad,termostaat vahetatud ja õhku olen ka proovinud välja lasta mitu korda aga kasu pole midagi.Ikka tembutab.Kuidas sellel masinal kõige paremini õhu välja saab?Olen ikka sealt lasknud kus termostaat asub aga äkki on veel mõni parem koht?
Shadow of Me
Huviline
Postitusi: 21
Liitunud: 24.10.2003 22:33 44
Asukoht: tallinn

Postitus Postitas Shadow of Me »

ma kardan,et sul plokikaanes pragu, enda 528-l oli sama jama
veix2
Huviline
Postitusi: 314
Liitunud: 12.12.2003 16:12 46
Peamine sõiduk: E61 530XD LCI
Asukoht: Kunda-Tln

Postitus Postitas veix2 »

äkki saab lihtsalt plokikaane lihvimise ja tihendivahetusega hakkama?Kui kaan ise pees siis mis hinnaga selle kätte saab?
Kasutaja avatar
Crac
Huviline
Postitusi: 19
Liitunud: 05.03.2003 14:58 53
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Crac »

Sarnane lugu - radiaatori ja paisupaagi vaheline peenike voolik oli umbes, eelmine omanik oli mingit "leak fix" ainet sisse kallanud.

Kristjan
Kasutaja avatar
kimmo
Klubiliige - admin
Postitusi: 2998
Liitunud: 30.09.2002 15:51 18
Peamine sõiduk: BMW 530d xDrive
Asukoht: Harjumaa

Postitus Postitas kimmo »

[quote][i]Algselt postitas Shadow of Me[/i]
ma kardan,et sul plokikaanes pragu, enda 528-l oli sama jama [/quote]
kui plokikaanes pragu, siis peaksid ju vedelikud koos olema?

lolli peaga pakuksin välja veelkord termostaadi (endal juhtus imekombel uuena praak termostaat), ventika sidur, veepump?
Kasutaja avatar
Ain
Huviline
Postitusi: 3229
Liitunud: 13.10.2003 22:19 20
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Ain »

suvel oli 525 TDS(94) aasta selline lugu, et vesi hakkas ära kaduma ja temperatuur tõusis just tugevamal vajutamisel. 120km sõidu järel pidid 2 liitrit vett juurde valama ja seda umbes kuu aega järjest. Tavaliselt lõi ta paisupaagist välja või siis külmalt oli hirmus aurupilv taga.

Viimaseks piisaks oli Turu-Helsingi ots ja laevaga Tallinna, hoovi sõites ja auto seisma jättes teine enam käima ei läinud ja alles siis jooksid vedelikud kokku.

Tulemus: vähemalt kuus pragu kaanes, kuu aega auto remondis ja 10k raha:o
Shadow of Me
Huviline
Postitusi: 21
Liitunud: 24.10.2003 22:33 44
Asukoht: tallinn

Postitus Postitas Shadow of Me »

[quote][i]Algselt postitas kimmo[/i]
[quote][i]Algselt postitas Shadow of Me[/i]
ma kardan,et sul plokikaanes pragu, enda 528-l oli sama jama [/quote]
kui plokikaanes pragu, siis peaksid ju vedelikud koos olema?

lolli peaga pakuksin välja veelkord termostaadi (endal juhtus imekombel uuena praak termostaat), ventika sidur, veepump? [/quote]

ise ka imestan ,a aga ei olnud vedelikud koos, plokikaanest läks pragu otse jahutussärki
Kasutaja avatar
Cardo
Huviline
Postitusi: 4224
Liitunud: 27.12.2002 00:08 12
Asukoht: Jüri

Postitus Postitas Cardo »

Minuga oli sama lugu. Jahutusvedelik kadus tasapisi ja sumbutist väljus õrnalt auru , isegi võrreldav külma mootori auruga. Õliga vesi kokku ei puutund. Hiljem mootorit lahti võttes olid kolvid kõik tahmased. Jäigi arusaamatux kuskohast lekkis. Äkki väljalaske klapi tagant ??? Plokikaan on siiamaani alles kuid kohta näha polnud isegi kaane kuumutamisel.
E28:2,0, E28:2,5, E28:3,0; F21
veix2
Huviline
Postitusi: 314
Liitunud: 12.12.2003 16:12 46
Peamine sõiduk: E61 530XD LCI
Asukoht: Kunda-Tln

Postitus Postitas veix2 »

kuna tiivikul üks laba puudu oli pidin kevadel veepumba ära vahetama.Siis sai uus pump peale pandud,ei tahaks uskuda et teine jälle õhtal on.Ma ei tea muidugi kaua see 560.- maksev pump vastu peab.Läheb kuumaks ja surub jahutusvedeliku paisupaagi ülevoolu vooliku kaudu välja.Mahlad veel igatahes koos ei ole.Kas võib põhjuseks olla ka vigane kork,et ei hoia õiget survet?
mike1
Huviline
Postitusi: 708
Liitunud: 15.09.2003 15:04 12
Telefon: 56052094

Postitus Postitas mike1 »

pakuks kah kaane pragu ikka, endal kah paaril autol ikka juhtunud. küll sai algul õhutamist ja termostaadi eemaldamist proovida kuid lõpuks ikka kaas maha ning siis selgus tõsiasi. bemmil enamasti tekib pragu nii, et vett õliga segamini ei löö, mul oli isegi ühel 2,8 kaanel seda pragu veesärgi poolt al. keevitusega proovitud parandada. keema ei läinud. kuid kuna ilmad olid külmad sai peale auto mõningast jahtumist plokist vesi välja lastud. järgmisel päeval enam imestuseks mootor ringi ei käinud. kakkusin küünlad maha ning üks hülss oli jääd täis.
ka on mul olemas täiskomplektne(klappide ja nukaga) 2,0i plokikaas, 500eeq eest annan ära.
Kasutaja avatar
Mati_H
Huviline
Postitusi: 119
Liitunud: 11.02.2003 00:37 28
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas Mati_H »

idee õige - ka korgi viga võib olla, aga kui korra keema lastud, siis arvatavasti ka plokikaas kõver/lõhki. Kui kaanel mõra sees ja kipub vedelikku välja ajama, siis peaks peale käivitust külma mootoriga veesärki üsna kiiresti rõhu sisse puhuma. Ja vaata ka kas sooja mootoriga on mingisugune rõhk lõdvikutes (ära kuumal mootoril korki maha igaks juhuks keera!).
Jäta soe mootor seisma ja vaata kui kaua rõhk veesärgis püsib, kui kohe ära kaob, siis peaks kuskil mingi leke olema (kork?). Vaata mis värvi küünlad, jahutusvedelikuga peaks värvus valge poole kiskuma (parandage siin, kui eksin)
Mati @ 525`90
veix2
Huviline
Postitusi: 314
Liitunud: 12.12.2003 16:12 46
Peamine sõiduk: E61 530XD LCI
Asukoht: Kunda-Tln

Postitus Postitas veix2 »

Rõhk on isegi järgmise päeva hommikul veel olemas.Lähen täna garaazi küünlaid uurima,äkki saan targemaks.;)
Kasutaja avatar
Viljar
Huviline
Postitusi: 5047
Liitunud: 02.01.2004 21:25 37
Asukoht: Tallinn-Harjumaa

Postitus Postitas Viljar »

aga kas ta koha peal ei lähe üldse keema? kui siis veel vent võib kuttu olla, korgi lugu on minulgi olnud nii et se ka võimalus, võib ka litsalt kaanetihend olla siis veel mahalad segi ei lähe.
Pragude kohta veel seda et ei pruugi üldse mahlad kokku minna tegin autot kus oli vapsee plokkis praud ja ei mingeid segi mahlasi, endal on mul kaks korda kaanes praod olnud ja ei ole ka mahlasi segi saanud, kuid ühe korra olid segi siis ikka nii et paisupaagist nädalas kora tagusin tavotti välja :lol: :lol: :lol:
Vasta