tilkuv radikas

Üldised arutelud ning näpunäited
Vasta
Kasutaja avatar
gauts
Huviline
Postitusi: 57
Liitunud: 20.04.2006 21:06 03
Asukoht: pärnu

tilkuv radikas

Postitus Postitas gauts »

autoks siis e36 318is . Avastasin ,et radikas on tilkuma hakanud alt paisupaagipoolsest nurgast . Küsimus siis mida teha annaks , kas tasub proovida neid kemikaale mida tosooli hulka valatakse või on mingi teine variant?
Kasutaja avatar
guardvv
Huviline
Postitusi: 185
Liitunud: 10.06.2005 22:12 31
Asukoht: Emajõe city

Re: tilkuv radikas

Postitus Postitas guardvv »

gauts kirjutas:autoks siis e36 318is . Avastasin ,et radikas on tilkuma hakanud alt paisupaagipoolsest nurgast . Küsimus siis mida teha annaks , kas tasub proovida neid kemikaale mida tosooli hulka valatakse või on mingi teine variant?
ise kunagi ammu ammu igasugu solke proovinud ja sisse valanud olen ja olen ka lasknud nii tinutada kui keevitada aga lõppkokkuvõtteks kõik ikka lekkima varem või hiljem uuesti hakkavad(muidugi aluminium radikas ja kui väike defekt siis võib keevitusest ka aidata) aga need stopp lekkid veel ka lisaks veepumba ja soojendusradika endaga kaasva võtavad :D ,
soovian siiski otsi uus radikas kasvõi lammarist(sealt ka mingi lühiajalise garantii saa vist) aga kõigeparem osta uus kasvõi b osa.
aga kemikaale ära kindlasti kasuta või proovi kõigepealt kuskil remondis asja parandada lasta võibolla veab ja jääb pidama!
Diesel see on power mis liigub ka antarktikas!
Kasutaja avatar
elm
Huviline
Postitusi: 550
Liitunud: 03.01.2007 11:57 26
Asukoht: tln/bl.mount

Postitus Postitas elm »

Mul e30'l kunagi hakkas ka radikast immitsema vaikselt, mitte väga hullult, aga tilk oli maas kogu aeg. Ostsingi mingit "radiator stop'i", lugesin õpetuse läbi, sülitasin üle vasaku õla ja valasin sisse. Võiks öelda, et vedas, sest jäi pidama. Juhtus asi mingi 5-6 a. tagasi ja tean täpselt, et veepump ning salongiradikas toimivad tõrgeteta siiamaani (jahutusvedelik loomulikult mitu korda juba vahetunud). Soovitada seda trikki ei julge, kuna liiga palju on negatiivseid kommentaare, nii et pead ise otsusele jõudma, kas uus radikas või..., sest parandada minu teada neid pole võimalik.
raimo_r
Huviline
Postitusi: 2108
Liitunud: 05.04.2005 16:05 41
Asukoht: Pärnu

Postitus Postitas raimo_r »

mida peenemad jahtuskanalid radikal on, seda suurem tõenäosus et igasugused "stopid" radika üldse ära ummistavad.

aga julge hundi rind pidi rasvane olema :D
E30 325iX '86 (müüdud) || E53 X5 4.6is '02 (müüdud) ||
E30 M3 '88 || E39 530d M-Technik || E60 550iA '06 ||
pang
Huviline
Postitusi: 159
Liitunud: 15.07.2006 23:38 54
Asukoht: Vantaa-Maardu

Postitus Postitas pang »

see on vist iga bmw radika tüüpviga et paisupaagi ja radika ühendusest lekib,huvitav kas siis radikatootjad ei või tõesti selliseid radikaid teha et kestaks ka, sest välimuselt paljud ju neist peaaegu tutikad ,teistel autodel ikka vahetatakse radikas ainult siis kui ribisid enam pole või tilgub mujalt aga need reeglina juba väga vanad ja koledad.
Kasutaja avatar
Svenp
Huviline
Postitusi: 750
Liitunud: 12.10.2004 12:46 45
Asukoht: UK/Tartu

Postitus Postitas Svenp »

Võid proovida paisupaagi välja võtta ja tihendusmassiga tagasi panna. Kui ei aita, siis uus radikas.

Leke tekib materjali väsimusest. Suur temperatuuride vahe.
Sõidurõõm
veider
Huviline
Postitusi: 46
Liitunud: 05.08.2006 22:15 01

Postitus Postitas veider »

Mul on päris mitmel nö. "rallikal" radikas kuskilt lekkima hakanud ja projekti autol radikaga juhtus ka natukene halvasti ja auk tuli sisse. Mina olen kasutanud metalliliimi võtab ilusti kinni ja siiamaani ei ole kordagi uuesti lekkima hakanud.
tommot27
Huviline
Postitusi: 314
Liitunud: 25.07.2005 16:19 28
Asukoht: Tallinn

radikas

Postitus Postitas tommot27 »

kui lekib paisupaagi alumise pesa vahelt, ostad UM st uue O rõnga ja vahetad ära ja ongi korras aga kui ribid lekivad siis kasuta eelnevaid võimalusi või osta korralik radikas, endal oli selline variant, edu. Muidugi kui on üldse selline radikas aga vist peaks ikka olema, sest tavalisel 318 l on küll ärakäiv paisupaak.
Janek
Klubiliige
Postitusi: 1555
Liitunud: 18.11.2003 16:13 10
Peamine sõiduk: E46 320d
Telefon: 56659473
Asukoht: Vilppula (soome)

Postitus Postitas Janek »

siin ei aita muud kui uus radikas tuleb osta,võid proovida selle tihendi vahetust aga suuremal määral on vahetatud ja pole pidama jäänud
Tel:56659473
Vasta