käivitamine - starter?

Üldised arutelud ning näpunäited
Vasta
Kasutaja avatar
leho57
Huviline
Postitusi: 262
Liitunud: 10.02.2007 21:00 12

käivitamine - starter?

Postitus Postitas leho57 »

nonii, E34 95' tds siis

mure see, et starter nagu ei taha aeg-ajalt tööle hakata. ei võta nagu üldse vuuki taha. kas harjad läbi või mis kamm sellega olla saab? läheb see kulukaks või saab ka ise hakkama. kas seda ka võimalik korda teha kuidagi nii, et mõnda vidinat juurde ei osta või mitte?

sorry kui liiga lollid küsimused aga noh, olen ju suht dumba selle koha pealt :D
E34 525 tds - müüdud
Kasutaja avatar
Danil523
Huviline
Postitusi: 1721
Liitunud: 30.12.2004 12:52 38
Asukoht: Saue

Postitus Postitas Danil523 »

kui vahest võtab vahest mitte siis võib starteri viia remonti kus vahetatakse tas olevad laagrid ja liugosad- harjad ja muud jupid-- selle tulemusena saad UUE starteri. Kui aga lähed lammarisse siis saada sama mis sul kuid peagi läheb ta sul katki-- ise astusin juba selle reha peale. remont on ca 200eeku kuni 1000 eeku - kui sul just mähis lühises.

Kuid üldjuhul siin juba ennegi räägitud et alusta AKU testimisest.... siis juba starter genekas ja juhtmed....


kuid minu e39 tds peal oli müstiline see et kõik sai eelnimetatust välja vahetatud-- mul siis viga oli jamavast signa-immost. mille võtsin kohaselt maha ja kõik käiamise probleemid lõppesid.
Kasutaja avatar
leho57
Huviline
Postitusi: 262
Liitunud: 10.02.2007 21:00 12

Postitus Postitas leho57 »

selge selge, tänan. aga siis, patricku juurde? või on soovitada mingit töökoda...
E34 525 tds - müüdud
raimo_r
Huviline
Postitusi: 2108
Liitunud: 05.04.2005 16:05 41
Asukoht: Pärnu

Postitus Postitas raimo_r »

no kui vahest võtab starteri taha ja vahest ei võta, siis peaks ikkagi starteri pendiks läbi olema, mitte harjad või laagrid.
E30 325iX '86 (müüdud) || E53 X5 4.6is '02 (müüdud) ||
E30 M3 '88 || E39 530d M-Technik || E60 550iA '06 ||
Kasutaja avatar
erikred
Huviline
Postitusi: 1636
Liitunud: 04.11.2005 22:07 33
Peamine sõiduk: E38 740D
Asukoht: põhja läti metsad

Postitus Postitas erikred »

samas saab alati poodi minna ja endale ~3000 eegu eest uue(taastatud) starteri osta. Vähemalt näeb ilus välja ja ei pea kuu aja pärast jälle maha katkuma kui sitasti remonditud.

terv
erich
Kasutaja avatar
leho57
Huviline
Postitusi: 262
Liitunud: 10.02.2007 21:00 12

Postitus Postitas leho57 »

raimo_r kirjutas:no kui vahest võtab starteri taha ja vahest ei võta, siis peaks ikkagi starteri pendiks läbi olema, mitte harjad või laagrid.
paranda mind kui ma valesti aru saan aga kas mitte pendiks läbiolemise sümptom ei ole mitte see, et kui süüdet annad siis viskab sellise vurri häälega korra nagu ketrama midagi.

mul nimelt see jama, et mitte midagi ei toimu. ainult selline asi on, et kui süüde on eelviimases astmes ja näiteks puhur töötab, siis kui viimast astet keeran (süüdet/starterit) siis korrask lülitab puhuri välja, nagu ikka peaks tegema, aga starter ise ei käivitu.
E34 525 tds - müüdud
prelude20
Huviline
Postitusi: 3724
Liitunud: 19.02.2007 20:38 33
Peamine sõiduk: Metroo
Asukoht: Pärnu / Stockholm-Fittja

Postitus Postitas prelude20 »

sul läeb veel minuga võrreldes hästi. hommiku käivitan - pool pööret töötab. sõidan mingi maa maha. käivitan-mitte klõpsugi... śeisab mõned tunnid. käivitan -töötab. selline tunne et nagu voolu polekski. mitte midagi ei tee. aga miks siis kui peale seiskamit tahan uuesti käivitada nt. tanklas. muidu igati norm laksust asi töötab.?????????????
Kasutaja avatar
leho57
Huviline
Postitusi: 262
Liitunud: 10.02.2007 21:00 12

Postitus Postitas leho57 »

nu mul sama jama, jäi ka tanklas jänni sellega :D aga kui mõned korrad seal keerata seda võtit, küll ta lõpuks toimib. samas vool ja kõik on, raadio toimib, puhur toimib. kui need välja lülitada siis asi tööle ei hakka ikkagi nii, et voolu võimsusest abi pole.
E34 525 tds - müüdud
prelude20
Huviline
Postitusi: 3724
Liitunud: 19.02.2007 20:38 33
Peamine sõiduk: Metroo
Asukoht: Pärnu / Stockholm-Fittja

Postitus Postitas prelude20 »

süüteluku põhi on ikka korras. järsku see kalab sul
Veljo_V
Huviline
Postitusi: 2638
Liitunud: 27.04.2006 21:57 54

Postitus Postitas Veljo_V »

leho57 kirjutas:nu mul sama jama, jäi ka tanklas jänni sellega :D aga kui mõned korrad seal keerata seda võtit, küll ta lõpuks toimib. samas vool ja kõik on, raadio toimib, puhur toimib. kui need välja lülitada siis asi tööle ei hakka ikkagi nii, et voolu võimsusest abi pole.
Mul oli sama viga ja selle põhustas stareti tõmberelee, nimelt oli plussjuhtme ankur põlenud!
Kasutaja avatar
leho57
Huviline
Postitusi: 262
Liitunud: 10.02.2007 21:00 12

Postitus Postitas leho57 »

eino hallo,
istun hetkel siin sõle risti statoilis ja ei lähe noh, vihma ka nagu vahel kallab ja ega suurt midagi ette ei oska võtta.
E34 525 tds - müüdud
Kasutaja avatar
Angel_L
Huviline
Postitusi: 362
Liitunud: 07.05.2003 14:36 56
Asukoht: Harjumaa

starter

Postitus Postitas Angel_L »

ei ole siin mõtet teemat veeretada. Selle probleemi kohta on mitu teemat siit läbi käinud ja siiani ainus lahendus on olnud- Vaheta starter ära!
prelude20
Huviline
Postitusi: 3724
Liitunud: 19.02.2007 20:38 33
Peamine sõiduk: Metroo
Asukoht: Pärnu / Stockholm-Fittja

Postitus Postitas prelude20 »

kle kas nii ei saa et paned starteri pealt otse. kruiku või võti klemmide vahele. kui sellega käivitub iga laksuga ,siis viga mujal. ja kui mitme keeramisega alles läeb siis võib tõesti olla viga et ei saa ühendust kuskil, mõni juhe, luku põhi . ma sukeldun ise ka nädala vahetusel kapoti alla. kaua võib kallakule parkida või burgerit osta mootor töötab.
Kasutaja avatar
Angel_L
Huviline
Postitusi: 362
Liitunud: 07.05.2003 14:36 56
Asukoht: Harjumaa

Postitus Postitas Angel_L »

prelude20 kirjutas:kle kas nii ei saa et paned starteri pealt otse. kruiku või võti klemmide vahele. kui sellega käivitub iga laksuga ,siis viga mujal. ja kui mitme keeramisega alles läeb siis võib tõesti olla viga et ei saa ühendust kuskil, mõni juhe, luku põhi . ma sukeldun ise ka nädala vahetusel kapoti alla. kaua võib kallakule parkida või burgerit osta mootor töötab.
Kusjuures ei pruugi viga mujal olla. Mul oli sama moodi syytelukust ei mõiganud ja siis lasin kruvikaga otse läks käima küll aga mõne ajapärast hakkas lihtsalt starter tühja jooksma st ei võtnud enam mootorit järgi. Sai starter vahetatud taastatud starteri vastu ja nüüd läheb võtmest käima poolest pöördest.
Kasutaja avatar
leho57
Huviline
Postitusi: 262
Liitunud: 10.02.2007 21:00 12

Postitus Postitas leho57 »

nu kuna tegemist on nädalalõpuga ja rabarock seljataga siis jah hetkel toimib asi kruvikeerajast klemmidele. eks esimesel vabal võimalusel tuleb patricku juurde minna :)
E34 525 tds - müüdud
prelude20
Huviline
Postitusi: 3724
Liitunud: 19.02.2007 20:38 33
Peamine sõiduk: Metroo
Asukoht: Pärnu / Stockholm-Fittja

Postitus Postitas prelude20 »

tee jah korda. see kruiku võib paljusid asju kahjustada aga see oli ainus häda lahendus mul et öösel tööle saada. endal nüüd käivitub ka soojalt.ei tea mis ta jonnis nädal aega :roll:
Vasta