Läheks millalgi ratast sõitma? 18.09.2010 Aegviidu!

Jaga infot tulevastest ja kommenteeri juba olnud üritusi
Raivo
Huviline
Postitusi: 3610
Liitunud: 01.10.2002 10:58 38
Peamine sõiduk: BMW 530D
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Raivo »

Kahju, aga ei saa kohe kuidagi tulla, kuna plaanid juba ammu ammu tehtud ning netti pole kah ammu pääsenud :(
530d
Kasutaja avatar
Angel_L
Huviline
Postitusi: 362
Liitunud: 07.05.2003 14:36 56
Asukoht: Harjumaa

ratast sõitma

Postitus Postitas Angel_L »

Kahjuks siiski 10.09. ei sobi kohe kuidagi rattasõidu üritusest osavõtmiseks. :oops:
Indrek_M
Huviline
Postitusi: 3449
Liitunud: 31.08.2004 12:58 12
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Indrek_M »

Hetke seis selline, et tuleksin küll.
Indrek
Tarvo
Huviline
Postitusi: 1998
Liitunud: 20.10.2003 23:53 19
Asukoht: Harjumaa

Postitus Postitas Tarvo »

Nii, väike vahekokkuvõte siis:

Hetkel peaksid siis tulemas olema järgmised kodanikud:

1. Indrek_M
2. Hans
3. Janek
4. Kops
5. Tarvo

Ilmad on ka viimasel ajal kenasti soojad ja kuivad pidanud, loodetavasti on see ka laupäeval nii.
Kohtume siis laupäeval Balti Jaamas ca 09.50

Piletid saab osta rongist kontrolöri käest, varuge sularaha.
Viimati muutis Tarvo, 09.09.2005 23:57 28, muudetud 6 korda kokku.
jjanno
Huviline
Postitusi: 2320
Liitunud: 01.10.2002 12:07 07
Peamine sõiduk: VW
Asukoht: Ravila

Postitus Postitas jjanno »

Tere
Tarvo kirjutas:2. jjanno
Paraku ei. Ajad nii kiired.

jJanno
exTouring
Kasutaja avatar
Kix
Huviline
Postitusi: 134
Liitunud: 17.09.2004 10:07 10
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Kix »

Tarvo kirjutas:Nii, väike vahekokkuvõte siis:

Küsimärgiga:

1. Kix
Nii, Kix ei tule kindlasti, mul hakkaks rattast kahju mille selga ma istuks. Valdek võib teile rääkida, mismoodi ma rattaga nt keeran: kui on vaja tagasi pöörata, siis tuleb rattalt maha tulla, ratas teise suunda keerata ja siis edasi sõita.

Samas võin teid lõpusirgel mahla ja leibadega oodata.
Tarvo
Huviline
Postitusi: 1998
Liitunud: 20.10.2003 23:53 19
Asukoht: Harjumaa

Postitus Postitas Tarvo »

Kix kirjutas:Samas võin teid lõpusirgel mahla ja leibadega oodata.
jes-jees

Kas kellelgi on mõnda sealset kohaliku piirkonna täpsemat kaarti?
Selle võiks siis kaasa haarata.
Kasutaja avatar
Marger
Huviline
Postitusi: 480
Liitunud: 17.10.2002 09:20 24
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Marger »

Kahjuks on mul täpselt järgmine päev mäng siis jääb seekord minupoolt tulemata.
jjanno
Huviline
Postitusi: 2320
Liitunud: 01.10.2002 12:07 07
Peamine sõiduk: VW
Asukoht: Ravila

Postitus Postitas jjanno »

Tere
Tarvo kirjutas:Kas kellelgi on mõnda sealset kohaliku piirkonna täpsemat kaarti?
Selle võiks siis kaasa haarata.
Kuhu poole teil plaanis minna on? Kõige parem kaart oleks ehk rogaini kaart.

Edit: http://www.server.ee/~tarmo/eol/kaart/2003034.gif ;)

jJanno
exTouring
Mihkel(Kops)
Huviline
Postitusi: 515
Liitunud: 16.12.2004 17:59 39
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Mihkel(Kops) »

Minul võib kaaslase maha tõmmata.
Mihkel(Kops)
Huviline
Postitusi: 515
Liitunud: 16.12.2004 17:59 39
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Mihkel(Kops) »

Mõned küsimused on tekkinud mu peas. Tahaks teada, milline näeks välja meie päevakava. Kas sõidame võimalikult palju ringi, et teha üks korralik trenn ja et võimalikult palju kohti läbida või sõidame nö. pühapäeva ratturi tempoga, teeme väiksema ringi ja naudime rohkem loodust. Siis ma tean, kas võtta pildiaparaat kaasa või mitte. Pikka maad raske seljakotiga sõita ei ole just väga meeldiv (selg hakkab valutama).
Ja teine küsimus on toitlustuse vallast. Kas võtab igaüks ise söögid kaasa või sööme kusagil kohalikus söögipunktis (kuhu me sellisel juhul rattad jätame)?

Ma pole kunagi rattamatkal käinud ja ei tea kuidas selline asi välja näeb :oops:
Viimati muutis Mihkel(Kops), 08.09.2005 21:41 56, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
Ain
Huviline
Postitusi: 3229
Liitunud: 13.10.2003 22:19 20
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Ain »

Kahjuks möödub minu nädalavahetus tööd tehes :?
Tarvo
Huviline
Postitusi: 1998
Liitunud: 20.10.2003 23:53 19
Asukoht: Harjumaa

Postitus Postitas Tarvo »

Kops kirjutas:Mõned küsimused on tekkinud mu peas. Tahaks teada, milline näeks välja meie päevakava. Kas sõidame võimalikult palju ringi, et teha üks korralik trenn ja et võimalikult palju kohti läbida või sõidame nö. pühapäeva ratturi tempoga, teeme väiksema ringi ja naudime rohkem loodust. Siis ma tean, kas võtta pildiaparaat kaasa või mitte. Pikka maad raske seljakotiga sõita ei ole just väga meeldiv (selg hakkab valutama).
Ja teine küsimus on toitlustuse vallast. Kas võtab igaüks ise söögid kaasa või sööme kusagil kohalikus söögipunktis (kuhu me sellisel juhul rattad jätame)?
Minu arvamus oleks, et teeme rahulikumalt, naudime loodust, teeme peatuse kui vaja. Kerge eine ja karastusjoogi võiks kaasa võtta, täiendavat kehakinnitust hangiks siis juba seal kohapeal. Ma arvan, et rataste pärast väga karta pole sealkandis vaja ja süüa saab ka õues kuskil sealsamas nende juures.

Mis teised arvavad?
Indrek_M
Huviline
Postitusi: 3449
Liitunud: 31.08.2004 12:58 12
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Indrek_M »

Tarvo kirjutas:
Kops kirjutas:Mõned küsimused on tekkinud mu peas. Tahaks teada, milline näeks välja meie päevakava. Kas sõidame võimalikult palju ringi, et teha üks korralik trenn ja et võimalikult palju kohti läbida või sõidame nö. pühapäeva ratturi tempoga, teeme väiksema ringi ja naudime rohkem loodust. Siis ma tean, kas võtta pildiaparaat kaasa või mitte. Pikka maad raske seljakotiga sõita ei ole just väga meeldiv (selg hakkab valutama).
Ja teine küsimus on toitlustuse vallast. Kas võtab igaüks ise söögid kaasa või sööme kusagil kohalikus söögipunktis (kuhu me sellisel juhul rattad jätame)?
Minu arvamus oleks, et teeme rahulikumalt, naudime loodust, teeme peatuse kui vaja. Kerge eine ja karastusjoogi võiks kaasa võtta, täiendavat kehakinnitust hangiks siis juba seal kohapeal. Ma arvan, et rataste pärast väga karta pole sealkandis vaja ja süüa saab ka õues kuskil sealsamas nende juures.

Mis teised arvavad?
Päris hullu panema vast ei hakkaks ... ise võtan seljakotis midagi näksida kaasa, mõned riided kah kui ilm viluks kisub. Laupäevasel päeval ma kohaliku toitlustuse peale väga ei loodaks.
Peenikese ventiili jaoks on pump olemas ning ühe õhukummi ja ketiõli võtan ka.
Kilomeetrid kogunevad ise nii, et ei saa arugi. Kui me oleme umbes 11 seal ja 17 paiku tuleb rong tagasi siis 6 tundi rattaga on kõva trenn olenemata läbitud vahemaast :) Mingi väiksem ring kindlasti ei tule kuna selle ajaga läbib rattaga mingi ligi 100km ;)
Indrek
Tarvo
Huviline
Postitusi: 1998
Liitunud: 20.10.2003 23:53 19
Asukoht: Harjumaa

Postitus Postitas Tarvo »

Aegviidus on minuteada hamburgerikiosk ja Jänedal peaks ka süüa saama. Ise arvan, et kui kilomeetreid 70 ümber koguneb, on ka juba hästi pedaalitud. Teed on seal ka mäest üles ja mäest alla.

Ilmaennustusi pole jälginud, aga pilk aknast välja annab märku, et vihma võime siiski saada. Seljakott ja paar kuiva riideasja tasub kaasa kindlasti võtta.
Kasutaja avatar
Viljar
Huviline
Postitusi: 5047
Liitunud: 02.01.2004 21:25 37
Asukoht: Tallinn-Harjumaa

Postitus Postitas Viljar »

Kahju küll teatada, aga laupäeval tuleb lõpuks ometi torumees torusi tega ja seda võimalust ma juba käest lasta ei tahaks.
Mercedes EQS 450+ 2022
Indrek_M
Huviline
Postitusi: 3449
Liitunud: 31.08.2004 12:58 12
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Indrek_M »

Ühesõnaga koguneme siis homme hommikul 9.50 Balti jaamas?
Keegi kaardi võtab?
Keegi fotoka võtab?
Indrek
Tarvo
Huviline
Postitusi: 1998
Liitunud: 20.10.2003 23:53 19
Asukoht: Harjumaa

Postitus Postitas Tarvo »

Trükkisin jjanno soovitatud kaardi välja, tavalise musta laseriga jäi suht kehvake. Võtan veel Regio kokkuvolditava Eesti kaardi ja mingi seebikarbi kaasa.

Kogunema võiksime siis jah hakata alates 09.50-st perroonil ma arvan.
Mihkel(Kops)
Huviline
Postitusi: 515
Liitunud: 16.12.2004 17:59 39
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Mihkel(Kops) »

Tarvo kirjutas:Trükkisin jjanno soovitatud kaardi välja, tavalise musta laseriga jäi suht kehvake. Võtan veel Regio kokkuvolditava Eesti kaardi ja mingi seebikarbi kaasa.
Ma ei suuda otsustada, kas võtta oma kaamera ka kaasa või mitte. Võtab seljakotis palju ruumi ja kaalu on ka piisavalt, et pikal sõidul selg valutama panna. Teisest küljest tahaks ikkagi mõned pildid oma aparaadiga ka teha.
Tarvo kirjutas:Kogunema võiksime siis jah hakata alates 09.50-st perroonil ma arvan.
Kui jõuan enne teisi, siis mina ootan perroonil R-Kioski juures (trollipeatuse poolses otsas). Ja minu tunneb ära valge-musta ratta järgi.
Tarvo
Huviline
Postitusi: 1998
Liitunud: 20.10.2003 23:53 19
Asukoht: Harjumaa

Postitus Postitas Tarvo »

Raske on nagu öelda - eks sa ise pead ikka seda ju tunnetama, aga ma arvan, et tasub kaasa võtta ikka.
Tarvo
Huviline
Postitusi: 1998
Liitunud: 20.10.2003 23:53 19
Asukoht: Harjumaa

Postitus Postitas Tarvo »

Tarvo kirjutas:Nii, väike vahekokkuvõte siis:

Hetkel peaksid siis tulemas olema järgmised kodanikud:

1. Indrek_M
2. Hans
3. Janek
4. Kops
5. Tarvo
Siin siis lõplik nimekiri homsetest seiklejatest.
Indrek_M
Huviline
Postitusi: 3449
Liitunud: 31.08.2004 12:58 12
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Indrek_M »

Tarvo kirjutas:
Tarvo kirjutas:Nii, väike vahekokkuvõte siis:

Hetkel peaksid siis tulemas olema järgmised kodanikud:

1. Indrek_M
2. Hans
3. Janek
4. Kops
5. Tarvo
Siin siis lõplik nimekiri homsetest seiklejatest.
Miski pole lõplik enne kui kõik pole rongi peal :)
Indrek
Indrek_M
Huviline
Postitusi: 3449
Liitunud: 31.08.2004 12:58 12
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Indrek_M »

Nii ... back from nowhere.

Hetkel kirjutan seda kirja seistes kuna tagumik istuda ei kannata :lol:

Kahetsevad kõik, kes ei tulnud - ekstreemsemat üritust on raske ette kujutada. Tänu peaaegu olematule kaardile ning tõelisele metsateede labürindile suutsime totaalselt ära eksida. Ja mitte tavalisse metsa vaid metsa täis lahtist liiva, tihedaid ja väga teravate okastega kuuski, porimülkaid, järvi, soid, vaateplatvorme, sõjaväepolügoone, tankisildu ... kokkuvõttes vaadata oli rohkem kui oodata oskasime ning sõita oli rängem kui oodata oskasime.
Plaanitud rongi väljumise ajal olime alles "kuskil tsivilisatsiooni serval" (ilmus vaatevälja esimene auto tundide jooksul) olevas paigas 15km kaugusel Aegviidust ...

"Loomulikult" oli iga teise kännu taga R-kiosk :lol: Kix oma mahla ja leibadega oleks olnud ingel :lol:
Indrek
Mihkel(Kops)
Huviline
Postitusi: 515
Liitunud: 16.12.2004 17:59 39
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Mihkel(Kops) »

Indreku jutule lisaks nii palju, et te ei näe telekast Extreme spordi kanalist terve nädala jooksul nii palju extreemsust. See oli nagu Erna retk ratastel.
Ratta kompuutri näidud peale tänast seiklemist: retke pikkus oli ca 60km, millest ainult 7 või 8km möödus asfaldil. Puhast sõidu aega oli natuke üle 4h. Keskmiseks kiiruseks oli veidi üle 15km/h. Kokku läks aega umbes 8h ja 40min. Selle aja sisse mahtusid meil pisikesed söögipausid, põnevate ja kauniste objektide vaatlemine (kaunid looduspaigad koos vaatetorni külastusega). Muidugi omaette vaatamisväärsus oli sõjaväepolügon koos ribadeks lastud PTR'iga. Siis kulus veel aega metsateede ristmikel, eriti veel siis kui oli mitu teeharu. Ja päris palju kulus aega silla ehitamisele, mis kokkuvõttes osutus päeva kõige mõttetumaks tegevuseks kui äkki ilmus välja kaks kanuutajate seltskonda, kes aitasid meid koos ratastega teisele poole jõge.
Suurim kiirus oli mul metsas 37,72km/h. Kokku läbisin ma tänase päevaga 77,80km (pole veel kunagi ühe päevaga nii palu sõitnud, seda siis nii kilomeetreid kui ka sõiduaega arvestades). Ja odomeeter näitab, et selle aasta jooksul olen 2025km ratta sadulas pedaale sõtkunud ning juba järgmise nädala alguses lisandub uusi kilomeetreid.

Ühesõnaga - lõpp hea, kõik hea :D
Tarvo
Huviline
Postitusi: 1998
Liitunud: 20.10.2003 23:53 19
Asukoht: Harjumaa

Postitus Postitas Tarvo »

Üritus oli tõepoolest uskumatu. Eestimaa pakub ikka üüratult avastamist. Eelpool kõnelejad ütlesid põhilise juba ära, kokkuvõtteks võib vist veel öelda, et meie orienteerumisoskused olid nullilähedased, samas rattasõidu eest oleme küll hindeks teeninud eeskujuliku. Lõpus viimased kilomeetrid mööda Piibe maanteed Aegviiduni olid minu jaoks ikka hambad ristis totaalne eneseületamine, aga rõõm kohalejõudes oli seda suurem. Kilomeetreid kokku kogunes minu ratta pardaarvuti järgi 77. Igatahes, järgmisel korral GPS kaasa ja teeme ära!
Tänud kõigile, kes kohale tulid.
Indrek_M
Huviline
Postitusi: 3449
Liitunud: 31.08.2004 12:58 12
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Indrek_M »

Ma saan juba istuda :)
Indrek
Tarvo
Huviline
Postitusi: 1998
Liitunud: 20.10.2003 23:53 19
Asukoht: Harjumaa

Postitus Postitas Tarvo »

Istuda on hea kui jalad niiväga ei valutaks, täna on märksa valusam..
Indrek_M
Huviline
Postitusi: 3449
Liitunud: 31.08.2004 12:58 12
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Indrek_M »

Tarvo kirjutas:Istuda on hea kui jalad niiväga ei valutaks, täna on märksa valusam..
Järelikult tuleb sellest teha iganädalane üritus :lol:
Indrek
Tarvo
Huviline
Postitusi: 1998
Liitunud: 20.10.2003 23:53 19
Asukoht: Harjumaa

Postitus Postitas Tarvo »

Ma nii optimistlik ei oleks esialgu..
Pille
Klubiliige
Postitusi: 1383
Liitunud: 11.12.2003 13:59 31

Postitus Postitas Pille »

Kui järgmine kord toimub siis, kui mul ka vaba aeg, siis ma liituks ka hea meelega (seekord olin ÄP-s koolitusel). :)
Suletud